Torowe Wrotkarskie MP Słomczyn 2011 – Grad medali, jak to policzyć?

Torowe Mistrzostwa Polski w sportach wrotkarskich w Słomczynie udowodniły, że ta dyscyplina ma na Warmii i Mazurach duże powodzenie. Trzy sekcje: dwie z Elbląga (Viking i Orzeł) oraz olsztyńska (W-M KS) zdobyły grad medali, trudno to nawet policzyć. Impreza obejmowała rywalizację o prymat krajowy w starszych grupach wiekowych oraz  międzynarodową próbę całej stawki uczestników, a zjechało ich na specjalistyczny tor do Słomczyna przerwie trzystu.

 

 Wrotkarstwo można traktować jako dyscyplinę oddzielną (tak jest w przypadku Vikinga) lub sport uzupełniający. To ostatnie stwierdzenie dotyczy zawodników i Orła i WMKS, którzy zimą  zajmują się łyżwiarskimi wyścigami na krótkim torze (short track), a czas letni wypełniają ściganiem się na wrotkach. Jak widać z dużym powodzeniem

Zupełnym ewenementem jest grupka panczenistów Orła (reprezentanci Polski juniorów ), którzy latem też upodobali sobie wrotki. Trio: Paweł Toruń, Piotr Sowa i Adrian Wielgat stali się bohaterami wyścigów w Słomczynie, podobnie jak ich koleżanki klubowe siostry: Weronika i Marika Surowiec. Takich postaci w reprezentacji Warmii, Mazur i Powiśla było dużo więcej. Tylko się cieszyć.

Wyniki

 

Kobiety

Junior A

Wielobój

3 UCHMAN Paulina jun A WMKS Olsztyn 36.188

Junior B

8  OLSZEWSKA Hanna jun B WMKS Olsztyn 33.706

9  OLSZEWSKA Anna jun B WMKS Olsztyn 34.178

Kadet

5  KISIELEWSKA Dorota kadet UKS Viking Elbląg 32.881

8  IGNATOWICZ Paulina kadet UKS Viking Elbląg 33.746

10  DYMISZKIEWICZ Aniela kadet UKS Viking Elbląg 35.237

12  JANOWIAK Paulina kadet WMKS Olsztyn 36.121

Junior C

1  SUROWIEC Marika jun C Orzeł Elbląg 35.167

2  SUROWIEC Weronika jun E Orzeł Elbląg 34.931

8  HANOWSKA Weronika jun C WMKS Olsztyn 35.756

11 SIUCIAK Kinga jun C UKS Viking Elbląg 37.798

19  DUMALSKA Kinga jun C Orzeł Elbląg 43.365

Junior D

2  WOJTASIK Iga jun D UKS Viking Elbląg 39.576

8  STEMPLEWSKA Patrycja jun D UKS Viking Elbląg 41.084

10 NADROWSKA Angelika jun D Orzeł Elbląg 41.651

13 STAWICKA Marta jun D WMKS Olsztyn 40.539

14 DAŁEK Anna jun D WMKS Olsztyn 41.954

16 BEDNARCZYK Honorata jun D UKS Viking Elbląg 41.861

17 SŁOWIKOWSKA Wiktoria jun D UKS Viking Elbląg 44.289 (

20 DOBREŃKO Wiktoria jun D WMKS Olsztyn 42.936

23 STORMOWSKA Kamila jun D Orzeł Elbląg 53.489

26 ORŁOWSKA Alicja jun D UKS Viking Elbląg 42.401

28 ROMAŃSKA Oliwia jun D Orzeł Elbląg 44.735

33 KACZOREK Zuzanna jun D WMKS Olsztyn 46.048

36 DARMOROST Daria jun D Orzeł Elbląg 48.249

37 BACZUL Natalia jun D WMKS Olsztyn 49.264

38  KUNYSZ Weronika jun D WMKS Olsztyn 52.504

Junior E

1 SAWICKA Zuzanna jun E WMKS Olsztyn 22.174

Mężczyźni

Junior A

1  TORUŃ Paweł jun A Orzeł Elbląg 30.251

2  SOWA Piotr jun A Orzeł Elbląg 44.240

4  WIELGAT Adrian jun A Orzeł Elbląg 31.321

7  MAZUREK Daniel jun A UKS Viking Elbląg 30.520

Junior B

1  KISIELEWSKI Artur jun B UKS Viking Elbląg 29.835

2  BRYDZIŃSKI Mateusz jun B UKS Viking Elbląg 30.700

4  MAZUREK Łukasz jun B UKS Viking Elbląg 31.332

7  GŁÓD Marcin jun B WMKS Olsztyn 31.282

Kadet

4  BACHANEK Marcin kadet UKS Viking Elbląg 31.317

15  FLORKOWSKI Radek kadet Orzeł Elbląg 34.844

16  POPOV Michael kadet Orzeł Elbląg 34.867

19  BAKALARZ Jakub kadet Orzeł Elbląg 35.836

21  RUMAK Benjamin kadet Orzeł Elbląg 36.270

Junior C

8  MOROZ Jakub jun C WMKS Olsztyn 34.343

18  LACHOWICZ Bartosz jun C WMKS Olsztyn 37.351

19  LOREK Patryk jun C UKS Viking Elbląg 35.739

28  KUSTROWSKI Daniel jun C Orzeł Elbląg 44.916

Junior D

1  KONIECZKI Jakub jun D UKS Viking Elbląg 38.807

5  GISZKA Krystian jun D Orzeł Elbląg 40.512

10  OSTROWSKI Paweł jun D UKS Viking Elbląg 41.592

12  PARZYCH Mateusz jun D UKS Viking Elbląg 41.243

13  PRZYBYLAK Adam jun D WMKS Olsztyn 41.902

Junior F

3  DAŁEK Antoni jun F WMKS Olsztyn 30.543

4  DAŁEK Aleksander jun F WMKS Olsztyn 35.273

6 DOBREŃKO Oliwier jun F WMKS Olsztyn 35.728

 

Konkurencje

Kobiety

Junior A

300 metrów na czas

2  UCHMAN Paulina jun A WMKS Olsztyn 36.188 0.189

10 km na eliminacje

3  UCHMAN Paulina jun A WMKS Olsztyn

1000 m start wspólny

3  UCHMAN Paulina jun A WMKS Olsztyn 2:27.975 13.353

10 km na punkty

2  UCHMAN Paulina jun A WMKS Olsztyn

Junior B

300 metrów na czas

4  OLSZEWSKA Hanna jun B WMKS Olsztyn 33.706 PR 1.861

6  OLSZEWSKA Anna jun B WMKS Olsztyn 34.178 2.333

5000 metrów na eliminacje

7  OLSZEWSKA Hanna jun B WMKS Olsztyn

9  OLSZEWSKA Anna jun B WMKS Olsztyn

1000 metrów start wspólny

8  OLSZEWSKA Anna jun B WMKS Olsztyn 2:04.851

9  OLSZEWSKA Hanna jun B WMKS Olsztyn 2:05.190 PR

3000 metrów na punkty

7  OLSZEWSKA Anna jun B WMKS Olsztyn

8  OLSZEWSKA Hanna jun B WMKS Olsztyn

Kadet

300 metrów na czas

4  KISIELEWSKA Dorota kadet UKS Viking Elbląg 32.881

5  IGNATOWICZ Paulina kadet UKS Viking Elbląg 33.746

10  DYMISZKIEWICZ Aniela kadet UKS Viking Elbląg 35.237

14  JANOWIAK Paulina kadet WMKS Olsztyn 36.121

24  BOROWIECKA Karolina kadet Orzeł Elbląg 43.998

5000 metrów na eliminacje

8  IGNATOWICZ Paulina kadet UKS Viking Elbląg

11  DYMISZKIEWICZ Aniela kadet UKS Viking Elbląg

13  JANOWIAK Paulina kadet WMKS Olsztyn

500 metrów wspólny start

4  KISIELEWSKA Dorota kadet UKS Viking Elbląg 55.779

8  IGNATOWICZ Paulina kadet UKS Viking Elbląg 56.617 PR

12  JANOWIAK Paulina kadet WMKS Olsztyn 59.370

21 307 DYMISZKIEWICZ Aniela kadet UKS Viking Elbląg 1:09.812

3000 metrów na punkty

5  KISIELEWSKA Dorota kadet UKS Viking Elbląg 2

8  IGNATOWICZ Paulina kadet UKS Viking Elbląg

9  DYMISZKIEWICZ Aniela kadet UKS Viking Elbląg

13  JANOWIAK Paulina kadet WMKS Olsztyn

Junior C

300 metrów na czas

1  SUROWIEC Weronika jun E Orzeł Elbląg 34.931

2  SUROWIEC Marika jun C Orzeł Elbląg 35.167

4  HANOWSKA Weronika jun C WMKS Olsztyn 35.756

13  SIUCIAK Kinga jun C UKS Viking Elbląg 37.798

18  DUMALSKA Kinga jun C Orzeł Elbląg 43.365

3000 metrów na eliminacje

1  SUROWIEC Marika jun C Orzeł Elbląg 5:23.857

4  SUROWIEC Weronika jun E Orzeł Elbląg

5  HANOWSKA Weronika jun C WMKS Olsztyn

11 SIUCIAK Kinga jun C UKS Viking Elbląg

19  DUMALSKA Kinga jun C Orzeł Elbląg

500 metrów wspólny start

1  SUROWIEC Weronika jun E Orzeł Elbląg 58.141 PR

3  SUROWIEC Marika jun C Orzeł Elbląg 58.718

8  SIUCIAK Kinga jun C UKS Viking Elbląg 1:01.850

18  DUMALSKA Kinga jun C Orzeł Elbląg 1:09.678

19  HANOWSKA Weronika jun C WMKS Olsztyn 1:15.393

1500 metrów na punkty

1  SUROWIEC Marika jun C Orzeł Elbląg 5

2  SUROWIEC Weronika jun E Orzeł Elbląg 4

9  HANOWSKA Weronika jun C WMKS Olsztyn

10  SIUCIAK Kinga jun C UKS Viking Elbląg

19 DUMALSKA Kinga jun C Orzeł Elbląg

Junior D

200 metrów na czas

2  WOJTASIK Iga jun D UKS Viking Elbląg 39.576

7  STEMPLEWSKA Patrycja jun D UKS Viking Elbląg 41.084

11  STAWICKA Marta jun D WMKS Olsztyn 40.539

14  NADROWSKA Angelika jun D Orzeł Elbląg 41.651

16  DAŁEK Anna jun D WMKS Olsztyn 41.954

18  ORŁOWSKA Alicja jun D UKS Viking Elbląg 42.401

19  DOBREŃKO Wiktoria jun D WMKS Olsztyn 42.936

27 310 SŁOWIKOWSKA Wiktoria jun D UKS Viking Elbląg 44.289

28 209 ROMAŃSKA Oliwia jun D Orzeł Elbląg 44.735

31 226 KACZOREK Zuzanna jun D WMKS Olsztyn 46.048

34 210 DARMOROST Daria jun D Orzeł Elbląg 48.249

35 228 BACZUL Natalia jun D WMKS Olsztyn 49.264

38 211 STORMOWSKA Kamila jun D Orzeł Elbląg 53.489

1500 metrów na eliminacje

3  WOJTASIK Iga jun D UKS Viking Elbląg 3:04.667

5  STAWICKA Marta jun D WMKS Olsztyn 3:11.636

8  STORMOWSKA Kamila jun D Orzeł Elbląg 3:14.545

9  NADROWSKA Angelika jun D Orzeł Elbląg 3:14.603

12  STEMPLEWSKA Patrycja jun D UKS Viking Elbląg 3:15.760

13  SŁOWIKOWSKA Wiktoria jun D UKS Viking Elbląg 3:15.790

19  DOBREŃKO Wiktoria jun D WMKS Olsztyn 3:18.735

20  BEDNARCZYK Honorata jun D UKS Viking Elbląg 3:18.973

21  DAŁEK Anna jun D WMKS Olsztyn 3:19.000

26  ROMAŃSKA Oliwia jun D Orzeł Elbląg

28  KACZOREK Zuzanna jun D WMKS Olsztyn

29  ORŁOWSKA Alicja jun D UKS Viking Elbląg

34  DARMOROST Daria jun D Orzeł Elbląg

35  KUNYSZ Weronika jun D WMKS Olsztyn

36  BACZUL Natalia jun D WMKS Olsztyn

500 metrów wspólny start

2  WOJTASIK Iga jun D UKS Viking Elbląg 59.623

5  STAWICKA Marta jun D WMKS Olsztyn 1:00.088

10  STEMPLEWSKA Patrycja jun D UKS Viking Elbląg 1:01.490

11  STORMOWSKA Kamila jun D Orzeł Elbląg 1:01.605

15  DAŁEK Anna jun D WMKS Olsztyn 1:05.592 6.308

16  NADROWSKA Angelika jun D Orzeł Elbląg 1:16.096

17  BEDNARCZYK Honorata UKS Viking jun D Elbląg 1:03.080

19  SŁOWIKOWSKA Wiktoria jun D UKS Viking Elbląg 1:03.197

21  DOBREŃKO Wiktoria jun D WMKS Olsztyn 1:03.391

26  ORŁOWSKA Alicja jun D UKS Viking Elbląg 1:06.353

28  ROMAŃSKA Oliwia jun D Orzeł Elbląg 1:06.764

32 226 KACZOREK Zuzanna jun D WMKS Olsztyn 1:10.695

33 210 DARMOROST Daria jun D Orzeł Elbląg 1:11.256

35 228 BACZUL Natalia jun D WMKS Olsztyn 1:12.336

37 227 KUNYSZ Weronika jun D WMKS Olsztyn 1:18.266

1000 metrów

2  WOJTASIK Iga jun D UKS Viking Elbląg 2:03.989

6  NADROWSKA Angelika jun D Orzeł Elbląg 2:05.762

9  DAŁEK Anna jun D WMKS Olsztyn 2:07.575

10  STEMPLEWSKA Patrycja jun D UKS Viking Elbląg 2:07.784

11  SŁOWIKOWSKA Wiktoria jun D UKS Viking Elbląg 2:08.486

16  BEDNARCZYK Honorata jun D UKS Viking Elbląg 2:12.227

18  DOBREŃKO Wiktoria jun D WMKS Olsztyn 2:14.466

21  ROMAŃSKA Oliwia jun D Orzeł Elbląg 2:16.827

25  ORŁOWSKA Alicja jun D UKS Viking Elbląg 2:17.694

32  STAWICKA Marta jun D WMKS Olsztyn

Junior E

100 metrów na czas

1  SAWICKA Zuzanna jun E WMKS Olsztyn 22.174

200 metrów 

1  SAWICKA Zuzanna jun E WMKS Olsztyn 42.818

500 metrów 

1 229 SAWICKA Zuzanna jun E WMKS Olsztyn 1:03.958 PR

Mężczyźni

Junior A

300 metrów na czas

1  TORUŃ Paweł jun A Orzeł Elbląg 30.251

2  MAZUREK Daniel jun A UKS Viking Elbląg 30.520

5  WIELGAT Adrian jun A Orzeł Elbląg 31.321

9 SOWA Piotr jun A Orzeł Elbląg 44.240

15 km na eliminacje

1  TORUŃ Paweł jun A Orzeł Elbląg

2  SOWA Piotr jun A Orzeł Elbląg

5 20 WIELGAT Adrian jun A Orzeł Elbląg

1000 metrów start wspólny

1  TORUŃ Paweł jun A Orzeł Elbląg 1:41.642

2  SOWA Piotr jun A Orzeł Elbląg 1:42.585

3  WIELGAT Adrian jun A Orzeł Elbląg 1:44.016

6  MAZUREK Daniel jun A UKS Viking Elbląg 1:58.397

10 km na punkty

1 TORUŃ Paweł jun A Orzeł Elbląg 16

2  SOWA Piotr jun A Orzeł Elbląg 8

4 WIELGAT Adrian jun A Orzeł Elbląg

Junior B

300 metrów na czas

1  KISIELEWSKI Artur jun B UKS Viking Elbląg 29.835

3  BRYDZIŃSKI Mateusz jun B UKS Viking Elbląg 30.700

5  GŁÓD Marcin jun B WMKS Olsztyn 31.282

6  MAZUREK Łukasz jun B UKS Viking Elbląg 31.332

5 km na eliminacje

1  KISIELEWSKI Artur jun B UKS Viking Elbląg 9:00.059

2  BRYDZIŃSKI Mateusz jun B UKS Viking Elbląg

4  MAZUREK Łukasz jun B UKS Viking Elbląg

7  GŁÓD Marcin jun B WMKS Olsztyn

1000 metrów start wspólny

1  BRYDZIŃSKI Mateusz jun B UKS Viking Elbląg 1:48.232

2  KISIELEWSKI Artur jun B UKS Viking Elbląg 1:48.234 0.002

4  MAZUREK Łukasz jun B UKS Viking Elbląg 1:48.768 0.536

5  GŁÓD Marcin jun B WMKS Olsztyn 1:49.809 1.577

3000 metrów na punkty

1  KISIELEWSKI Artur jun B UKS Viking Elbląg 14

2  MAZUREK Łukasz jun B UKS Viking Elbląg 7

3  BRYDZIŃSKI Mateusz jun B UKS Viking Elbląg 6

Kadet

300 metrów na czas

5  BACHANEK Marcin kadet UKS Viking Elbląg 31.317 PR 1.461

13  FLORKOWSKI Radek kadet Orzeł Elbląg 34.844 PR 4.988

14  POPOV Michael kadet Orzeł Elbląg 34.867 5.011

19  BAKALARZ Jakub kadet Orzeł Elbląg 35.836 5.980

20  RUMAK Benjamin kadet Orzeł Elbląg 36.270 6.414

5 km na eliminacje

3  BACHANEK Marcin kadet UKS Viking Elbląg

14  FLORKOWSKI Radek kadet Orzeł Elbląg

18 21 BAKALARZ Jakub kadet Orzeł Elbląg

500 metrów start wspólny

4  BACHANEK Marcin kadet UKS Viking Elbląg 51.846 PR

12  FLORKOWSKI Radek kadet Orzeł Elbląg 56.832 PR

15  POPOV Michael kadet Orzeł Elbląg 57.638 PR

17  BAKALARZ Jakub kadet Orzeł Elbląg 58.263 PR

19  RUMAK Benjamin kadet Orzeł Elbląg 1:00.109

3000 metrów na punkty

4 BACHANEK Marcin kadet UKS Viking Elbląg 4

14  POPOV Michael kadet Orzeł Elbląg

18  FLORKOWSKI Radek kadet Orzeł Elbląg

19  BAKALARZ Jakub kadet Orzeł Elbląg

21  RUMAK Benjamin kadet Orzeł Elbląg

Junior C

300 metrów na czas

11  MOROZ Jakub jun C WMKS Olsztyn 34.343

15 LOREK Patryk jun C UKS Viking Elbląg 35.739

22  LACHOWICZ Bartosz jun C WMKS Olsztyn 37.351

26  KUSTROWSKI Daniel jun C Orzeł Elbląg 44.916

3000 metrów na eliminacje

5  MOROZ Jakub jun C WMKS Olsztyn

15 138 LOREK Patryk jun C UKS Viking Elbląg

17 31 LACHOWICZ Bartosz jun C WMKS Olsztyn

26  KUSTROWSKI Daniel jun C Orzeł Elbląg

500 metrów start wspólny

7  MOROZ Jakub jun C WMKS Olsztyn 55.480 PR

13  LACHOWICZ Bartosz jun C WMKS Olsztyn 58.090

18  LOREK Patryk jun C UKS Viking Elbląg 1:00.134

26  KUSTROWSKI Daniel jun C Orzeł Elbląg 1:16.239

1500 metrów na punkty

6  MOROZ Jakub jun C WMKS Olsztyn

13  LACHOWICZ Bartosz jun C WMKS Olsztyn

18  LOREK Patryk jun C UKS Viking Elbląg

25  KUSTROWSKI Daniel jun C Orzeł Elbląg

Junior D

200 metrów na czas

2  KONIECZKI Jakub jun D UKS Viking Elbląg 38.807

6  GISZKA Krystian jun D Orzeł Elbląg 40.512

8  PARZYCH Mateusz jun D UKS Viking Elbląg 41.243

10  OSTROWSKI Paweł jun D UKS Viking Elbląg 41.592

11  PRZYBYLAK Adam jun D WMKS Olsztyn 41.902

1500 metrów na eliminacje

1  KONIECZKI Jakub jun D UKS Viking Elbląg 3:01.822

5 GISZKA Krystian jun D Orzeł Elbląg 3:08.982

11  PRZYBYLAK Adam jun D WMKS Olsztyn 3:22.179

15 141 PARZYCH Mateusz jun D UKS Viking Elbląg

17  OSTROWSKI Paweł jun D UKS Viking Elbląg

500 metrów na czas

1  KONIECZKI Jakub jun D UKS Viking Elbląg 58.576

4  GISZKA Krystian jun D Orzeł Elbląg 59.642

7  PARZYCH Mateusz jun D UKS Viking Elbląg 1:01.289

8  OSTROWSKI Paweł jun D UKS Viking Elbląg 1:01.751

11  PRZYBYLAK Adam jun D WMKS Olsztyn 1:04.714

1000 metrów 

1  KONIECZKI Jakub jun D UKS Viking Elbląg 1:59.747

5  GISZKA Krystian jun D Orzeł Elbląg 2:02.045

6  OSTROWSKI Paweł jun D UKS Viking Elbląg 2:04.254

13  PRZYBYLAK Adam jun D WMKS Olsztyn 2:10.606

15  PARZYCH Mateusz jun D UKS Viking Elbląg 2:12.020

Junior F

100 metrów na czas

3  DAŁEK Antoni jun F WMKS Olsztyn 30.543

5  DAŁEK Aleksander jun F WMKS Olsztyn 35.273

6  DOBREŃKO Oliwier jun F WMKS Olsztyn 35.728

200 metrów na czas

3  DAŁEK Antoni jun F WMKS Olsztyn 58.833

4  DAŁEK Aleksander jun F WMKS Olsztyn 1:05.994

6  DOBREŃKO Oliwier jun F WMKS Olsztyn 1:09.735

500 metrów 

3  DAŁEK Aleksander jun F WMKS Olsztyn 1:37.956

4  DAŁEK Antoni jun F WMKS Olsztyn 1:41.040

6 DOBREŃKO Oliwier jun F WMKS Olsztyn 1:53.715

Sztafeta kobiety kadet 3000 m

1 ELBLAG VIKING 305 KISIELEWSKA Dorota  IGNATOWICZ Paulina DYMISZKIEWICZ Aniela 2:47.021

3 ORZEL ELBĄLG  SUROWIEC Marika SUROWIEC Weronika Orzeł Elbląg  BOROWIECKA Karolina

3:04.112

Sztafeta mężczyzn junior A 3000 m

1 ELBAG Orzeł  TORUŃ Paweł  SOWA Piotr  WIELGAT Adrian  5:06.956

Sztafeta mężczyzn junior B 3000 m

1 ELBLAG VIKING  BRYDZIŃSKI Mateusz KISIELEWSKI Artur   MAZUREK Łukasz  5:02.731

2 Olsztyn WMKS GŁÓD Marcin  LACHOWICZ Bartosz   MOROZ Jakub  5:46.081

Sztafeta mężczyźni kadet 3000 m

3 ORZEL ELBLAG  BAKALARZ FLORKOWSKI Radek  POPOV Michael  5:40.058

Sztafeta mężczyzn junior C

4 ELBLAG VIKING  LOREK Patryk  KONIECZKI Jakub  OSTROWSKI Paweł  2:57.825

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x