Gala po sezonie plażowym – Wyróżnieni: Czesław Kolpy i Hotel Anders

 W środę (26 października) w Hotelu Mercure Grand w Warszawie  odbyło się podsumowanie sezonu 2011 w siatkówce plażowej. Uroczystości była okazją do wyróżnień. Wśród dwóch osób uhonorowanych medalem za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki siatkowej był olsztyński trener Czesław Kolpy. Przyznano również statuetki „Przyjaciel Siatkówki Plażowej” i tu w gronie wyróżnionych znalazł się „Hotel Anders” w Starych Jabłonkach – miejsce najważniejszego turnieju w Polsce, również organizator przyszłorocznych mistrzostw świata.

 

Zasługi Pana Czesława dla polskiej siatkówki są ogromne i niepodważalne, choć nie zawsze dostrzegane w Olsztynie. Wychował pokolenia znakomitych, świetnie wyszkolonych zawodników zarówno specjalistów gry w hali jak i na piachu. Ostatnie sukcesy w siatkówce plażowej to duża zasługa olsztyńskiego szkoleniowca. U niego rozpoczynała karierę znakomita dziś para: Fijałek/Prudel, na konsultacje często przyjeżdża duet: Szałankiewicz/Kądzioła, by podciągnąć się w rankingu w perspektywie Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Czesław Kolpy związany jest z siatkówką ponad 40 lat, najpierw jako szkoleniowiec Juvenii, gdzie pracował obok niezapomnianego Mieczysława Doroszuka, potem, gdy obaj przeszli do AZS-u Olsztyn przez ich ręce przeszło wielu wybitnych później zawodników. I tak było do 1990 roku, który rozpoczął w trenerskim środowisku dekadę nieporozumień. Pan Czesław wyemigrował do Piły. Po sześciu latach wrócił na cztery sezony do Kortowa, by znów znaleźć się w klubie „Joker”. Trzeba przyznać w okresie pracy Czesława Kolpego z pilską młodzieżą odnosiła ona ogromne sukcesy.

Po krótkim epizodzie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi wrócił do Olsztyna, ale od dwóch lat bardziej pełni rolę konsultanta niż czynnego szkoleniowca. Ale z jego ogromnej wiedzy i doświadczenia korzystają następne pokolenia młodych trenerów i zawodników.

Panie Czesławie. Serdecznie gratulujemy zasłużonego wyróżnienia  i oby wychował Pan jeszcze wielu dobrych siatkarzy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x