Graliśmy w całym regionie- Resport Mazury Cup 2011

W niedzielę 24 lipca w Mrągowie odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów RESPORT Mazury CUP 2011. Na plaży przy ul. Nadbrzeżnej, spotkało się 16 najlepszych par męskich i 8 par kobiecych, które zostały wyłonione w drodze rozgrywanych turniejów eliminacyjnych w Mrągowie, Wilkasach i Rynie. Odbyły się też turnieje w Morągu i Olecku, a przed nami impreza w Elblągu

 

Resport Mazury Cup 2011 na mecie

W niedzielę 24 lipca w Mrągowie odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów RESPORT Mazury CUP 2011. Na plaży przy ul. Nadbrzeżnej, spotkało się 16 najlepszych par męskich i 8 par kobiecych, które zostały wyłonione w drodze rozgrywanych turniejów eliminacyjnych w Mrągowie, Wilkasach i Rynie.

W tej największej amatorskiej imprezie dla miłośników siatkówki plażowej rozgrywanej w naszym regionie, w której biorą udział zawodnicy z całej Polski, w tegorocznych eliminacjach wystartowało ponad 80 par zawodników i zawodniczek.

Finał w Mragowie odbył się przy słonecznej pogodzie, co jest rzadkością w tym sezonie letnim. Od godz. 10.00 swoją rywalizację rozpoczęli panowie a od godz. 12.00 na piasku pokazały swoje umiejętności panie.

Po zaciętej walce w obu grupach najwięcej sił na finał zachowali w grupie męskiej Aleksander Mamełka i Bartosz Kujawski , zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego. W grupie kobiet najlepszą parą okazała się para Aleksandra Zdon i Monika Jabłońska, dziewczyny reprezentowały Olsztyn i Ostródę.

Najlepsze pary spotkały się w Hotelu ANEK na przygotowanej uroczystej kolacji, gdzie odbyło się podsumowanie rozgrywek oraz wręczenie pucharów, medali i nagród. Najlepszym parom w imieniu organizatorów i sponsorów imprezy pogratulował  burmistrz miasta Mrągowo – Pan Tomasz Witkowicz.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa Męska

1 Mamełka Aleksander i Kujawski Bartosz – Nowy Dwór Mazowiecki

2 Zielińśki Adam i Kozłowski Robert – Warszawa

3 Sulima Jakub i Kamieński Marcin – Bartoszyce i Olsztyn

4 Poskier Tomasz i Szymański Mateusz – Olsztyn

5 Biryło Tomasz i Borkowski Paweł – Olsztyn

5 Kołtuński Piotr i Kaźmierczak Mateusz – Dobre i Pradziejów

Grupa Kobieca

1 Zdon Aleksandra i Jabłońska Monika – Olsztyn

2 Nowicka Maja i Szamańska Hanna – Warszawa

3 Hohn Izabela i Brzózka Barbara – Puck

4 Hohn Anna i Bartok Agnieszka – Puck i Reda

W ramach organizowanego turnieju, na plażach można było także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyć się sposobów jej udzielania. Działania te realizowane były w ramach współorganizowanej przy realizacji całego turnieju akcji profilaktycznej pod nazwą – „Bezpieczna plaża”.

Partnerami tej akcji byli:

– Ministerstwo Sportu i Turystyki

– Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

– WOPR

– Polski Czerwony Krzyż

W organizację imprezy włączyli się: Hotel ANEK, Hotel Mazuria, Gościniec Molo, Firma NETEX, Firma ABPOL Company Polska, Centrum Reklamowe SZAPIEL

Organizatorem imprezy były, Firma Resort Mazury z Mrągowa oraz Stowarzyszenie Sportowe i Rekreacyjne w Rynie.Więcej o turnieju na – www.resportmazury.pl

Waldemar Cybul

 

Emocje w Morągu

W Morągu odbył się trzeci turniej Grand Prix Siatkówki Plażowej. Wzięło udział 11 par. Obowiązywał system brazylijski przy czym rozgrywano po jednej partii do 21. W turnieju wystąpił m. in. Sebastian Warda na co dzień zawodnik zespołu ZAKSA Kędzierzyn Koźle /aktualny wicemistrz Polski/.

Wyniki

o 1 miejsce

Białek Grzegorz, Jakubas Radosław/MORĄG/  –  Radzikowski Kamil, Burakiewicz Karol /OLSZTYN/ 1:0 (21:19)

o 3 miejsce

Kubacki Artur, Lewandowski Mateusz /OLSZTYN/ – Paszkowski Dariusz, Warda Sebastian /OLSZTYN – KĘDZIERZYN KOŹLE/ 1:2 (11:15,15:8,16:18)

Klasyfikacja po trzech turniejach:

1. Radosław Jakubas 56pkt.  /Morąg/

2. Mateusz Lewandowski  53pkt. /Ostróda/

3. Grzegorz Białek  52pkt. /Morąg/

W Grand Prix sklasyfikowanych jest 41 zawodników.

 

Zapraszamy do Elbląga

27 lipca na basenie MOSiR przy ul. Spacerowej rozegrany będzie trzeci turniej w Piłce Siatkowej Plażowej zaliczany do XVII Mistrzostw Elbląga. Turniej organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma charakter otwarty, a to oznacza, że każdy może spróbować swoich możliwości w sportowo – rekreacyjnej rywalizacji.  Przypominamy, że tegoroczna rywalizacja to cykl czterech turniejów, a finałowy, zaplanowany na 10 sierpnia z udziałem najlepszych w klasyfikacji generalnej zespołów wyłoni mistrzowski duet w plażowej siatkówce.
Kolejny turniej z serii Mistrzostwa Elbląga w Piłce Siatkowej Plażowej rozegrany zostanie 27 lipca (środa) na basenie MOSiR przy ul. Spacerowej w Elblągu. Początek gier godz. 16.30. Zapisy dwuosobowych drużyn przyjmowane będą na miejscu rozgrywek od godz. 15:30. Nagrody rzeczowe finalistom mistrzostw funduje hipermarket E. Leclerc.

Tekst i fot. MOSiR

{vsig}25.07.11_siatk.plaz/el{/vsig}

W Olecku górą Podlasie

Turniej siatkówki plażowej w Olecku przyciągnął 42 zawodników nie tylko z naszego regionu, także z Podlasia i Mazowsza. Wygrali siatkarze z Białegostoku Mateusz Sacharewicz/ Artur Żyliński (Białystok), którzy w wielkim finale wygrali z duetem olsztyńskim: Maciej Budziński/ Bartosz Mariański (Olsztyn). Ten ostatni został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Wyniki

1.Mateusz Sacharewicz/ Artur Żyliński (Białystok)
2.Maciej Budziński/ Bartosz Mariański (Olsztyn)
3.Maciej Kałuża/ Andrzej Mamełka (Nowy Dwór Mazowiecki)
4.Damian Załęski/ Bartosz Zrajkowski (Białystok)
5-6.Sebastian Romańczuk/ Piotr Zawistowski (Białystok/ Ełk) i Marcin Waliński/ Łukasz Owczarz (Bydgoszcz)
7-8.Paweł Kroll/ Dariusz Kordziński (Toruń/ Bydgoszcz) i Sebastian Dryński/ Filip Lipowski (Warszawa)
9-12.Michał Netter/ Wojciech Iwanowicz (Augustów), Wojciech Kozłowski/ Tomasz Tomaszewski (Kikół/ Lipno), Jakub Groblewski/ Marcin Rzońca (Bialystok) i Michał Skrzypek/ Adrian Białecki (Giżycko/ Gołdap)
13-16.Szymon Wrzyszcz/ Błażej Masłowski (Olecko/ Giżycko), Mateusz Waszkiewicz/ Krzysztof Wasilewski (Suwałki), Sebastian Augustynowicz/ Michał Jarka (Suwałki) i Przemek Surażyński/ Marcin Wojtulewicz (Olecko/ Giżycko)
17-21.Kewin Bielecki/ Karol Dąbrowski (Suwałki), Przemek Tomkiewicz/ Paweł Zackiewicz (Warszawa), Adam Gąska/ Tomasz Topór (Zatyki), Hubert Paszkowski/ Przemek Szlaszyński (Gołdap) i Przemek Jurewicz/ Artur Opanowski (Gołdap/ Olecko)

W Węgorzewie grały panie

 W turnieju wzięło udział cztery pary 

Wyniki meczów:
Ola Karkut / Marta Wierzchowska – Anna Wądołwska / Lena Pabiś 0:2
Anna Kłoczko / Anna Falkus – Patrycja Jaszczołt / Zuzanna Boruczkowska 1:2
Ola Karkut / Marta Wierzchowska – Anna Kłoczko / Anna Falkus 2:0
Patrycja Jaszcołt / Zuzanna Boruczkowska – Anna Wądołowska / Lena Babiś 2:1
Patrycja Jaszczołt / Zuzanna Boruczkowska – Ola Karkut / marta Wierzchowska 2:0
Anna Wądołowska / Lena Pabiś – Anna Kłoczko / Anna Falkus  2:1
 

Klasyfikacja końcowa
1 Patrycja Jaszczołt / Zuzanna Boruczkowska
2 Anna Wąłdołowska / Lena Pabiś
3 Ola Karkut / Marta Wierzchowska
4 Anna Kłoczko / Anna Falkus

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x