III MP Strażaków Giżycko, Wilkasy 2013 – Para Gij/Zawistowki otarła się o podium

Na boiskach plaży miejskiej w Giżycku i PTTK w Wilkasach odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków w Siatkówce Plażowej. W turnieju uczestniczyło 24 drużyny reprezentujących województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie oraz Szkołę Główną Służby Pożarniczej i Centralną Szkołę PSP w Częstochowie. Z dwóch naszych par bardzo dobrze pisali się Arkadiusz Gij i Piotr Zawistowski zajmując 4 miejsce.

 

Turniej rozegrany został zgodnie z przepisami PZPS, wg tzw. systemu „brazylijskiego”. (sety do 21 pkt., do dwóch przegranych. W sumie rozegrano 46 spotkań. Warunki były iście afrykańskie. Temperatura przekraczała 30 stopni.

Para Gij/Zawistowski była bardzo bliska zdobycia medalu. Po dwóch zwycięstwach siatkarze z Warmii i Mazur przegrali w ćwierćfinale i przeszli na prawa stronę drabinki, ale mimo to zdołali awansować do czwórki. Tu stoczyli dwa bardzo zacięte pojedynki, niestety przegrane 1:2. W spotkaniu o brąz ulegli w tie breaku 18:20. Trochę żal, ale czwarte miejsce w mocnej stawce jest dużym sukcesem.

Podczas ceremonii zakończenia Mistrzostw zwycięzcom wręczono puchary i medale, a pozostali zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki promujące powiat giżycki. Wszyscy zgodnie, uczestnicy i obserwatorzy, podkreślali ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, władz samorządowych oraz giżyckich strażaków.

Wyniki

1 Mateusz Auguścik/Brożyniak Jędrzej – CS PSP w Częstochowie,

2 Mariusz Sienkiewicz/Mariusz Szlejter – podlaskie,

3 Adam Łapuszyński/Mariusz Jajus – śląskie,

4 Arkadiusz Gij/Piotr Zawistowski – warmińsko-mazurskie,

………………………………………………

9-12 Karol Zarębski/ Piotr Merski (warmińsko-mazurskie),

{AdmirorGallery}strazac27{/AdmirorGallery}

Fot.kp.psp giżycko

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x