Koczan Beach Volleyball Olsztyn 2012 – Sukces pod każdym względem!

Piotr Koczan był jednym z inicjatorów rozwoju siatkówki plażowej w Olsztynie i regionie. Znakomity rozgrywający dawnego, tego prawdziwego AZS-u Olsztyn sam wytyczał na Plaży Miejskiej boiska, organizował turnieje, przekonywał, że to miejsce jest stworzone dla tej dyscypliny. Potem schował się trochę w cień, a tego lata za namową syna Radosława i jego przyjaciół postanowił reaktywować imprezę. Spontaniczny pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na Plaży Miejskiej rywalizowało ponad 70 par z Warszawy, Redy, Trójmiasta, także całego regionu i oczywiście Olsztyna. Mecze trwały od rana do wieczora, w wszyscy byli zgodni – to koniecznie trzeba powtórzyć. Oczywiście jesteśmy za!

 

Był to turniej, jakiego od lat w stolicy Warmii i Mazur nie widzieliśmy. Mnóstwo młodzieży, sporo dobrych siatkarzy, tak że można było pograć do woli i to na wysokim poziomie. Dla niektórych klubów, które poważnie traktują letnią odmianę siatkówki, było to wspaniałe przetarcie przed mistrzostwami województwa i potem mistrzostwami krajowymi. Szczególnie zadowoleni byli szkoleniowcy ostródzkiej Foto Oli i iławskiego Zrywu Volley, którzy wystawili (zresztą z dobrym efektem) po kilka par.

Duże uznanie należy się Radkowi Koczanowi i jego kolegom, którzy wywiązali się z roli organizatorów wspaniale. Nie było łatwo zapanować nad taki tłumem chętnych, a jednak nikt nie narzekał. Każdy  przy wspaniałej pogodzie rozegrał co najmniej kilka spotkań (w rozgrywkach męskich najpierw rywalizowano w grupach), a wrażenia występu w takim miejscu jak plaża nad Krzywym są wyjątkowe.

Udało się tez wygrać jeszcze jedną sprawę, a w zasadzie uzyskać kompromis w sprawie strefy kibica Euro 2012 na Plaży Miejskiej. W pierwszej wersji miała ona znajdować się właśnie w miejscu gdzie grają siatkarze. Konkretne argumenty miłośników siatkówki przekonały decydentów by strefę przenieść trochę dalej, by boiska były „bezpieczne”.

Dlatego całe przedsięwzięcie można uznać za sukces pod każdym względem

Wyniki

Kobiety

1 Dorota Kaniucha/Aleksandra Zdan (Olsztyn/Warszawa)

2 Beata Kobylińska/Katarzyna Krakos (Ostróda)

3 Dominika Horbacz/Dominika Kobylińska (Ostróda)

4 Dominika Bartkowska/Katarzyna Kozłowska (Olsztyn)

Mężczyźni

1 Michał Michalak/Marcin Ociepski (Ostróda)

2 Adam Winckiewicz/Karol Dziuba (Olsztyn)

3 Michał Przybylski/Szymon Gutowski (Olsztyn)

4 Michał Skrzypek/Adrian Białecki (Ełk/Giżycko)

{AdmirorGallery}koczan1{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x