M. Makowski i M. Rudol walcza na piasku – Coraz trudniejsze wyzwania

Michał Makowski z Ostródy, ale już reprezentujący Juratę dość wcześnie zaczął tegoroczny sezon w siatkówce plażowej, ale postawił sobie bardzo wysokie cele, które stara się realizować. Przebić się przez gęste sito eliminacji nie jest łatwo. W tym roku Michał gra w parze zazwyczaj z Dawidem Popkiem. Polski duet ma za sobą dwie poważne imprezy międzynarodowej, w których nie udało się awansować do turniejów głównych, ale kwalifikacje też są próbą, gdzie można się wiele nauczyć, a zespół jest na razie na dorobku. Sezon rozpoczął też ilawianin Maciej Rudol.

 

W rozgrywanym bardzo wcześnie turnieju rangi Swatch w Mysłowicach Makowski i Popek pokonali w eliminacjach dużo wyżej notowaną krajowa parę Łosiak/Kantor i zatrzymali się na zawsze groźnych Brazylijczykach. Z kolei na zakończonych niedawno turnieju w Pradze byli o krok od awansu do imprezy głównej przechodząc pomyślnie dwie rundy. Ostatnia przeszkoda z Kanady okazała się nie do pokonania. Ale widać, że są możliwości i z każdym startem powinno być lepiej, bo doświadczenia zdobyte w ferworze walki są bezcenne.

Zresztą potwierdza to rywalizacja w kraju. Para Makowski/Popek zdecydowanie wygrała Akademickie Mistrzostwa Pomorza, okazała się najlepsza również w półfinale Akademickich MP w Pogorzelicach (Michał jest studentem gdańskiej AWFiS).

Mysłowice

Michał Makowski/Dawid Popek (kwalifikacje)

– Łosiak/Kantor 2:0 (15,25)

– Evardo/Harley (Brazylia) 1:2 (18,-19,-9)

Praga

Michał Makowski/Dawid Popek (kwalifikacje)

– Frankart/Verschueren (Belgia) 2;1 (16,-19,12)

– Ger/Gia (Gruzja) 2:1 (17,-18,12)

– Binstock/Leader (Kanada) 0:2 (-18,-22)

{AdmirorGallery}mako25{/AdmirorGallery}

Z zainteresowaniem będziemy śledzić również występy iławianina Macieja Rudola. Który skutecznie walczył w poprzednim sezonie w imprezach najwyższej rangi, ale w kategoriach młodzieżowych. W rywalizacji seniorów jest trudniej, choć selekcjonerzy dają szanse młodej parze Maciej Rudol/Michał Bryl. Otrzymali dziką kartę w turnieju w Mysłowicach, trudno było jednak oczekiwać w tej stawce wielkich wyników. I rzeczywiście polska para po dwóch porażkach  zajęła miejsce w strefie 25-32, ale miała przebłyski dobrej gry. Teraz Maciej musi więcej czasu poświęcić na naukę, jednak po maturze włączy się w wir krajowych i międzynarodowych turniejów.

Mysłowice

Maciej Rudol/Michał Bryl (turniej główny)

– Cunha/Ricardo (Brazylia) 0:2 (-15,-17)

– Lochheard/Pitman (Nowa Zelandia) 0:2 (-17,-15)

{AdmirorGallery}rudol25{/AdmirorGallery}

Fot. Beachvoleyball.pl, siatka org.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x