ME U 20 Tel-Aviv 2011 – Maciek Rudol medalu nie zdobędzie

W Tel-Avivie trwają  Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. Startują zawodniczki i zawodnicy do lat 20, wśród nich reprezentant Zrywu Volley Iława Maciej Rudol, Tym razem iławianin gra w parze Maciejem Kosiakiem (UKS SMS Łódź) aktualnym mistrzem świata juniorów. Nasza para w piatek przegrała w "derbach" z Bartoszem Łosiakiem i Piotrem Kantorem(awansowali do półfinału), a w spotkaniu ostatniej szansy minimalnie uległa Łotyszom(w tie breaku 19:21), zajmując miejsce 5-6. Złoto wywalczyli: Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Przypomnijmy, że Maciej Rudol niedawno uczestniczył w MŚ juniorów w Chorwacji, gdzie grał z Pawłem Pełką. Polacy przeszli wprawdzie eliminacje grupowe, ale fazie pucharowej było znacznie trudniej i ostatecznie zajęli miejsce w strefie 9-16. Maciej Kosiak odebral zloty medal występując z Łukaszem Kaczmarkiem.

W Izraelu też nie brakuje klasowych par, ponadto Maciek jest jeszcze juniorem. Na razie nasza para radzi sobie doskonale. Oby tak dalej! W piątek Maciej Rudol z partnerem przegrali z rozstawioną z „dwójką” też polska parą Łosiak/Kantor. Iławianin nadal jednak zachował szansę na czołową czwórkę.