Mistrzostwa Polski w Niechorzu – Adam Łukasik na 7 miejscu

W Niechorzu trwają Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Wymiar i poziom imprezy wprawdzie nie ten co w Starych Jabłonkach, ale impreza prestiżowa, tym bardziej, że pula nagród wynosi 55 tysięcy. W rywalizacji uczestniczyły cztery pary z Warmii i Mazur, dwie z Klubu Foto Ola Ostróda: Marcin Nowak/Michał Michalak i Jakub Michalak/Marcin Ociepski oraz duet: Artur Jacyszyn/Grzegorz Pietkiewicz z Olsztyna.Gra również Adam Łukasik ze St. Jabłonek w parze z Michałem Krymarysem z Łodzi. Najwcześniej odpadli J.Michalak i Ociepski, nie grają już Nowak/M. Michalak i Jacyszyn/Pietkiewicz(miejsca 9-12). Odpadł też Adam Łukasik zajmując 7 lokatę.

I dzień

Najwcześniej rozpoczęli ostródzianie Jakub Michalak i Marcin Ociepski , którzy zagrali poniżej swoich możliwości i nie sprostali parze: Katnor/Łosiak 0:2(-12,-14). Nasi wyszli na boisko bez wiary w końcowy sukces i ułatwili zadanie rywalom.
Olsztynianie Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz zainaugurowali turniej od porażki z duetem: Baran/Baran 0:2 (-18,-15). Jak stwierdził Artur Jacyszyn, od kilkunastu dni wraz Grzegorzem rozpoczęli przygotowania do sezonu halowego i teraz przestawienie się do gry na piachu nie jest łatwe. Czuli się nieswojo, brakowało pewności, były kłopoty z poruszaniem się po specyficznej nawierzchni.
Adam Łukasik i Michał Krymarys przegrali z Kantorem i Łosiakiem 0:2(-18,-19).
Nasze pary po porażkach przeszły na drugą stronę drabinki. Żeby pozostać w turnieju nie mogą już przegrać.
Tyle złych wieści. Natomiast wygrali swoje spotkanie Marcin Nowak i Michał Michalak. Pokonali parę: Bernyś/Parcej 2:0(19,19) i następny mecz rozegrają w sobotę. Zmierzą sie z bardzo silnym duetem: Rafał Matusiak /Tomasz Sińczak

W serii popołudniowej grały trzy nasze pary, które przegrały w pierwszej serii.
Jakub Michalak i Marcin Ociepski ponieśli druga porażkę, tym razem z parą: Marek Leźnicki / Michał Makowski 0:2(-18,-16) i pożegnali się z mistrzostwami. W pierwszej partii ostródzianie prowadzili 15:12, nie wykorzystali szansy i stracili wiarę w zwycięstwo.
W turnieju pozostali natomiast Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz, którzy wygrali z parą: Michał Bernyś /Adam Parcej 2:1.Widać, że olsztynianie na nowo oswajają się z piaskiem.
Adam Łukasik (Stare Jabłonki) i Michał Krymarys (Łódź) pokonali w drugim swoim spotkaniu parę: Maciej Bernat / Bartosz Lewicki 2:0 (10,20) i pozostali w turnieju.

II dzień

W pierwszym sobotnim spotkaniu para: Marcin Nowak/Michał Michalak (Foto Ola Ostróda) przegrała z duetem:Matusiak/Sińczak 1:2. To nie był dobry dzień naszej najwyżej klasyfikowanej pary. W następnym spotkaniu przegrała z duetem: Dawid Popek/Tomasz Wieczorek 1:2 i zajęła miejsce 9-12.
Taki sam rezultat zanotowali: Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz. Najpierw wygrali z parą: Bartłomiej Skrzypczyk/Stanisław Wawrzyńczyk 2:0, a następnie ulegli drużynie: Sebastian Sobczak/Piotr Janiak 0:2. Tez rezultat uznać należy za zupełnie dobry, biorąc pod uwagę, że olsztynianie mieli przerwę w treningu na piasku.
Natomiast w sobotę bardzo skutecznie gra Adam Łukasik ze Starych Jabłonek i jego łódzki partner Michał Krymarys. Odnieśli dwa zwycięstwa nad: Patrykiem Foglem i Przemysławem Jetonem 2:1 oraz Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem 2:0. To pozwoliło na awans do czołowej ósemki.

O i to był niestety kres możliwości warmińsko-łódzkiej pary. W następnym meczu przegrali z silnym duetem: Sobczak/Janiak 1:2 w tie breaku do 13. W trzecim secie rywale odskoczyli na 7:3 i nie dało się już tego odrobić.

W tamtym roku też zająłem 7 miejsce – powiedział zawodnik rodem ze Starych Jabłonek i tak wynik zakładałem przed tegorocznym turniejem. Ale gdy udało się awansować do ósemki apetyty wzrosły. Do kolejnej rundy i przynajmniej piątej lokaty zabrakło niewiele.
To już koniec plażowej przygody w tym roku. Rozpocząłem przygotowania do sezonu halowego. Gram w II-ligowej drużynie z Kalisza.

Adam Łukasik/Michał Krymarys – 7-8
Marcin Nowak/Michał Michalak – 9-12
Artur Jacyszyn-Grzegorz Pietkiewicz – 9-12
Jakub Michalak/Marcin Ociepski – 21-24

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x