Mistrzostwa Świata Umag 2011 – Maciej Rudol w strefie 9-16

W chorwackiej miejscowości Umag trwają mistrzostwa świata w siatkówce plażowej zawodniczek i zawodników do lat 19. W imprezie wystartował jedyny reprezentant Warmii i Mazur Maciej Rudol ze Zrywu Volley Iława, który występuje w parze z Pawłem Pełka – UKS SMS Łódź. Nasz zespół pomyślnie przebrnął przez kwalifikacje, zajął drugie miejsce w grupie J turnieju głównego, ale w rundzie pucharowej przegrali z Kanadyjczykami i zostali sklasyfikowani w strefie 9-16.

 

W I rundzie nasi zawodnicy mieli wolny los. Dwa rozegrane spotkania były zacięte polska para wygrała tie breaki i oby kontynuowała dobrą passę.

II runda kwalifikacji:

Cizmazia/Bilik (Słowacja)  – Rudol/Pełka (Polska) 1:2 (21:19, 12:21, 11:15)

III runda kwalifikacji:

Reinis/Daniels (Łotwa) – Rudol/Pełka (Polska) 1:2 (21:23, 21:18, 5:15)’

Rozgrywki grupowe

Awans do kolejnej rundy mistrzostw uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, oraz 4 zespoły z 3. miejsc, mające najlepszy dorobek punktowy.

Grupa J:

McCoy/Carr USA  – Rudol/Pełka(Polska)  0:2 (17:21, 11:21)

Petutsching/Winter (Austria) – Carrau/Gras (Francja) 2:1(21:19, 18:21, 17:15)

McCoy/Carr USA – Petutschnig/Winter (Austria) 0:2 (19:21, 15:21)

Carrau/Gras (Francja)- Rudol/Pelka (Polska)  1-2 (19:21, 21:18, 8:15)

Petutschnig/Winter (Austria)- Rudol/Pelka (Polska) 2:0 (21:13, 21:18)
 

McCoy/Carr USA – Carrau/Gras (Francja) 0:2 (17-21, 16-21)

Kolejność w grupie J

1 Petutschnig/Winter (Austria) – 3 zwycięstwa

2 Rudol/Pelka (Polska) – 2 zwycięstwa

3 Carrau/Gras (Francja) – 1 zwycięstwo

4 McCoy/Carr USA – bez zwycięstwa

W meczu o awans do ćwierćfinału para Rudol/Pełka nie sprostała Kanadyjczykom i zakończyła turniej na miejscu 9-16. Dobra gra iławianina, kilka cennych zwycięstw i kolejne ciekawe doświadczenie. Trzymaj się Maciek!

1/8 finału

Nusbaum-O’Gorman (Kanada) – Rudol-Pełka (Polska) 2:0 (21:17, 21:16)

 

Oto notka o naszym reprezentancie ze strony klubowej klubu: Zryw Volley Iława

Maciej Rudol w poprzednim sezonie, wraz z Przemysławem Stępniem zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w OOM w Siatkówce Plażowej. Od września 2010 roku jest uczniem Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Siatkówce Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Maciek jest kontynuatorem wspaniałej tradycji powołania naszych zawodników plażowych do Reprezentacji Narodowej, wcześniej powoływane były Paulina Eska (srebrna medalistka Mistrzostw Europy U-19 ), Sylwia Pilarek (finalistka Mistrzostw Europy U-18). Mamy nadzieję że Maciek pójdzie w ślady swoich koleżanek i będzie godnie reprezentował nasz Klub na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x