MP w siatkówce plażowej – W Giżycku dobra gra naszych dziewcząt

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. W Giżycku mamy przedsmak emocji jakie czekają nas w przyszłym tygodniu w Starych Jabłonkach, gdzie odbędzie się Word Tour z udziałem największych gwiazd tej dyscypliny. Wystąpiły dwie nasze pary: iławska - Sylwia Pilarek/Rita Łapacz i ostródzko-łódzka: Paulina Radziwon/ Dorota Strąg. Nasze reprezentantki należały do najmłodszych uczestniczek. Obie pary zakończyły udział w MP w strefie 9-12 i jest to naprawdę dobry wynik.

Siatkarki Zrywu Volley Iława w I rudzie przegrały z parą: Daria Paszek/Renata Bekier 0:2, następnie pokonały Joannę Pieścikowską i Barbarę Srokę 2:0 i następnie uległy duetowi: Luiza Niemc/Karolina Suwińska 0:2.

Z kolei ostródzianka Paulina Radziwon ze swoją łódzka partnerką wygrały z Agnieszkami: Mitręgą i Małusecką 2:1, przegrały z bardzo mocnym zespołem: Kinga Kołosińska/Beata Gałek 0:2, a następnie po bardzo zaciętym spotkaniu uległy parze: Anastazja Bańska/Beata Bawoł 1:2. Paulina i Dorota wygrały drugą partie 28:26, ale w tie breaku zabrało sił, stąd porażka do 12.

Mimo wszystko brawa dla dziewcząt, których głównym celem w tym sezonie był dobry wynik w młodzieżowych rozgrywkach kadetek i juniorek, co zresztą osiągnęły, ale konfrontacja w takim towarzystwie z całą pewnością przyniesie dużo korzyści szkoleniowych.

Tytuł mistrzowski zdobyły: Joanna Wiatr i Katarzyna Urban  . Był to zdecydowanie najlepszy duet turnieju w Giżycku, który odniósł komplet zwycięstw.

Wyniki spotkań o medale:

O 1 miejsce

Wiatr/Urban – Kołosińska/Gałek 2:0 (21:10, 21:19)<br><br>

o 3 miejsce:

Brzostek/Sowała – Wardak/Wołoszyn 2:1 (19:21, 22:20, 15:10)

 

 

W Kołobrzegu Foto Ola na 4 miejscu

W Kołobrzegu trwa ostatni przed Mistrzostwami Polski turniej Grand Prix. W rywalizacji uczestniczy zespół Foto Oli Ostróda: Marcin Nowak/Michał Michalak. Rozpoczęło się doskonale od dwóch zwycięstw po 2:0. W spotkaniu o wejście do czwórki ostródzka para przegrała z Matyją i Radajewskim 0:2(-19,-20). Szkoda, bo w drugim secie prowadziliśmy 20:18. Mając zapewnione miejsce 5-6 w niedzielę Nowak i Michalak jeszcze raz spróbują powalczyć o półfinał.

W niedzielę ostródzkiej parze wiodło się różnie. Najpierw Nowak i Michalak wygrali mecz o wejście do czwórki, ale w decydujących spotkaniach nie zdołali pokonac rywali i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.<br><br>

Finał:

Janiak/Sobczak – Witczak/Klimek 2:1 (21:17, 18:21, 15:8)

Mecz o trzecie miejsce:

Michalak/Nowak – Radojewski/Melnarowicz 1:2 (21:17, 18:21, 10:15)

 


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x