O Puchar ZG AZS w siatkówce plażowej – UWM bez straty seta

W Gdyni przez cztery dni rozgrywano turniej w siatkówce plażowej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Druga edycja tej imprezy jest w zasadzie równoznaczna z Mistrzostwami Polski studenckich par. Piękna pogoda i coraz większa popularność tej odmiany siatkówki przwiodła do Trójmiasta ponad 60 zawodniczek i zawodników, liczących się w kraju. Rywalizacje wśród mężczyzn wygrał znany duet Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Artur Jacyszyn-Grzegorz Pietkiewicz.

Olsztynianie należeli do faworytów, ale chyba mało kto przypuszczał, że zdobędą Puchar w tak imponującym stylu. Wygrali wszystkie mecze nie tracąc nawet seta.
Do rywalizacji mężczyzn zgłosiły się 33 pary, które w kwalifikacjach podzielono na jedenaście trzyzespołowych grup. W turnieju głównych ostatecznie wystartowały 24 pary i przyjęto system brazylijski do dwóch porażek.
Olsztynianie cały utrzymywali się po lewej stronie drabinki, w finale wygrali z duetem AWF Gdańsk. Pozostałe olsztyńskie pary zajęły dalsze miejsca.

W trakcie imprezy rozegrano turniej mikstowy, w którym świetnie wypadł Grzegorz Pietkiewicz. Ze swoją partnerką Dorotą Kaniuką – olsztynianka studiująca w Gdańsku zajął drugą lokatę. Artur Jacyszyn i Edyta Małusecka z Krakowa znaleźli się w strefie 5-8.

Szkoda, że to już koniec przygody z siatkówka plażową w tym sezonie – mówi Artur Jacyszyn. Jesteśmy w dobrej dyspozycji i chętnie zagralibyśmy jeszcze w kilku turniejach. Ale obowiązki klubowe wzywają. Od nowego sezonu grać będziemy w Pekpolu Ostrołęka. Po cichu liczymy, że klub zwolni nas na finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Udział mamy zapewniony z rankingu. Szkoda byłoby to zaprzepaścić.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x