OOM Małopolska 2012 – Monika Pietroczuk i Angelika Niewińska ze srebrem

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2012 w siatkówce plażowej reprezentują nas tylko dziewczęta, za to aż cztery pary, które w komplecie przebrnęły przez turniej półfinałowy. Tu jednak jest znacznie trudniej.  Nasze zespoły poniosły porażki na wstępie, więc cały kwartet kontynuował rywalizację po prawej stronie drabinki. Tu ostały się tylko Monika Pietroczuk i Angelika Niewińska (Zryw Volley Iława), które popisały sie wspaniałą serią i przegrały dopiero w finale z Mistrzyniami Europy. Srebro tu kolejny sukecs zespołu z Iławy. Zryw wygral klasyfikację klubową dziewczat, a okręg warmińsko-mazurski okazał się najlepszy w rywalizacji województw.

 

 Relacja trenera Zryw Volley Iława Mieczysława Pietroczuka

Pierwszy dzień nie należał do udanych dla naszych najmłodszych zawodniczek, któreszybko odpadły z turnieju. W grze pozostały natomiast Monika Pietroczuk i Angelika Niewińska, które pomimo przegranej w pierwszym meczu 1:2 z zawodniczkami MOSiR Mysłowice, spadły na prawa stronę drabinki turniejowej i po ciężkiej walce wygrywając kolejne mecze otarły do wielkiego finału i zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski.
Lepsza od sobotniej miała się okazać dla naszych zawodniczek niedzielna rywalizacja. Na drodze do „czwórki” finałowej stanęły koleżanki z zaprzyjaźnionego klubu UKS PLAS Warszawa Monika Chudek i Gabriela Osewska z którymi wspólnie przygotowywaliśmy się podczas konsultacji treningowych w Rybnie oraz w Iławie. Tym razem zwyciężyły2:0 bardziej doświadczone, ograne na turniejach finałowych zawodniczki Zrywu Monika Pietroczuk i Angelika Niewińska, które niesione sukcesem w kolejnym, półfinałowym pojedynku pokonały również 2:0 zawodniczki z Warszawy tym razem z UKS Atena, zapewniając sobie grę w wielkim finale o złoty medal. Mecz finałowy przebiegał pod dyktando zawodniczek SMS Łódź Katarzyny Kociołek i Jagody Gruszczyńskiej, bardzo utytułowanej pary Reprezentacji Polski, zawodniczek posiadających na swoim koncie tytuły mistrzowskie Europy i Świata. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie ale tym razem musiały sięzadowolić drugim miejscem i na ich szyjach zawisły srebrne medale Mistrzostw Polski Kadetek i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wspaniały występ naszych klubowych zawodniczek zaowocował zdobyciem w klasyfikacji punktowej przez MKS ZRYW-VOLLEY Iława I miejsca w Polsce w kategorii kadetek. Dzięki wspaniałej walce wszystkich czterech zespołów z naszego województwa (trzy zespoły Zrywu oraz drużyna MLKS FOTO OLA Ostróda), województwo warmińsko – mazurskie w klasyfikacji punktowej w kategorii kadetek zdobyło I miejsce w Polsce.

{AdmirorGallery}mietek23{/AdmirorGallery}

Aleksandra Stępień/Marta Pietroczuk (Zryw Volley Iława) – miejsce (9-12)

– Karolina Szmigielska/Agata Kucharczyk (IX Łódź) 2:0

– Agnieszka Adamek/Kamila Płaczek (Barycz Janków Przygodzki) 0:2

Repasaże

– Sonia Krakos/Monika Hryniewicka (Foto Ola ostróda) 0:2

Iwona Kulińska/Laura Nowotnik (Zryw Volley Iława) – miejsce (13-16)

– Justyna Wierzgasz/Aleksandra Szczurek (POM Chrzanów) 0:2

Repasaże

– Patrycja Bubak/Agata Sowińska (UKS karo Strzelce Opolskie) 0:2

Sonia Krakos/Monika Hryniewicka (Foto Ola Ostróda) – miejsce (7-8)

– Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska (SMS Łódź) aktualne mistrzynie Europy 0:2

Repasaże

– Katarzyna Dergun/Sylwia Wolańska (MKS Polonia Przemysl) 2:0

– Aleksandra Stępień/Marta Pietroczuk (Zryw Volley Iława) 2:0

– Monika Pietroczuk/Angelika Niewińska (Zryw Volley Iława) 0:2

Monika Pietroczuk/Angelika Niewińska (Zryw Volley Iława) – srebrny medal OOM

– Andelika Szostok/Majka Szczepańska (MOSiR Mysłowice) 1:2

Repasaże

– Agnieszka Makałowska/Zuzanna Marciniak (UKS Środa Wielkopolska) 2:1

– Paulina Pachura/Alicja Szczurek (UKS Trójka Sulechów) 2:0

– Sonia Krakos/Monika Hryniewicka (Zryw Volley Iława) 2:0

O awans do półfinału

– Monika Chudek/Gabriela Osewska (UKs Plas Warszawa) 2:0

Półfinał

– Anna Maciejewska/Alicja Zięba (UKS Atena Warszawa) 2:0 (19,11)

Finał

– Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) 0:2 (-9,-11)

{AdmirorGallery}gorlice22{/AdmirorGallery}

Fot. Rafał Sula repr. z portalu szymbark.info

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x