Quick Plast R Resport Mazury 2012 – Emocje w mrągowskiej ekomarinie

Przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotę (4 sierpnia) odbyła się druga edycja turnieju Quick Plast R - Resort Mazury Cup 2012. Tym razem na boiskach mrągowskiej ekomariny spotkało się dwanaście par męskich. Zawodnicy w trakcie turnieju walczyli o premiowane nagrodami sześć miejsc w systemie „brazylijskim”, do dwóch przegranych meczów. Jedną z nagród głównych dla najlepszej pary były zaproszenia VIP na finały WORD Tour w plażowej piłce siatkowej rozgrywane w Starych Jabłonkach.

Po trwającej kilka godzin rywalizacji, na pierwszym miejscu uplasowała się para z Dobrego i Radziejowa w składzie: Piotr Kołtuński i Mateusz Kaźmierczak. Drugie po przegranej walce w finałowej rozgrywce przypadło parze z Olsztyna: Mateusz Chyl/Kamil Radzikowski.

W pojedynku o trzecie miejsce na przeciw siebie stanęła para z Kętrzyna – Jarosław Urban i Kamil Lis oraz duet giżycko – gołdapski: Michał Skrzypek i Adrian Białecki. Ci ostatni wygrali po zaciętej walce 21:19 i oni zajęli najniższy stopień podium. Szóstkę par, które wywalczyły atrakcyjne nagrody uzupełnili: Dariusz Paszowski i Piotr Szemplińśki z Olsztyna oraz Piotr Sobczak i Paweł Glinka z Kętrzyna.

Najlepsze pary turnieju męskiego otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora generalnego – firmę Abpol Company S.A. Nagrody zostały także ufundowane przez Hotel ZAMEK Ryn, Gościniec Molo, Hotel ANEK oraz firmę NETEX.

Finał turnieju Resport Mazury Cup 2012 odbędzie się już 01 września. W ostatnim turnieju zagrają pary kobiece oraz zostanie rozegrany turniej rodzinny. Gościem specjalnym turnieju będzie znany siatkarz kadry nardoowej – Paweł Papke.