Sezon amatorów w pełni – W środę gramy w Elblągu

Sezon siatkówki plażowej w pełni, a w miejscowościach Warmii i Mazur widać to szczególnie. Turnieje organizowane przez jednostki kultury fizycznej cieszą się dużym wzięciem, a naturalne warunki (gra na prawdziwych plażach) są szczególnym magnesem. Po każdym weekendzie postaramy się podawać wyniki turniejów, opierając się na informacjach ze stron internetowych klubów i OSiR-ów. Zachęcamy do przysyłania do redakcji komunikatów.

Elbląg

Jednym ze sportowo – rekreacyjnych wydarzeń wakacyjnych są XVII Mistrzostwa Elbląga w plażowej piłce siatkowej organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Wakacje z MOSiR”. Tegoroczna rywalizacja to cykl czterech turniejów, a pierwszy z nich już rozegrano  na boisku basenu miejskiego przy ul. Spacerowej.

Organizatorów zaskoczyło rekordowe zainteresowanie rywalizacją, bowiem do pierwszego turnieju zgłosiło się 18 dwuosobowych drużyn. Zdecydowano o rozegraniu pierwszej fazy  systemem pucharowym, co wyłoniło 9 zespołów, które rozegrały dalszą część turnieju systemem „brazylijskim” .Po 25 spotkaniach wyłoniono finalistów. W pojedynku o trzecie miejsce „Nauka Jazdy Adam” (Rafał Guzowski/Piotr Kowal) pokonała 21:18 „Spartę I” (Damian Grzesiak/Łukasz Maciejewski), a w finale zespół „Zięba-Niemiec” (Mateusz Zięba/Tomasz Niemiec) wygrał 21:19 z duetem „Joker” (Marcin Miąsko/Marcin Radziewicz).
Kolejny turniej z serii Mistrzostwa Elbląga w Piłce Siatkowej Plażowej rozegrany zostanie 13 lipca (środa) na basenie MOSiR przy ul. Spacerowej w Elblągu. Początek gier godz. 16.30. Zamiast leżeć plackiem na trawiastej plaży, zagraj na piaszczystym boisku, bo turniej ma charakter otwarty. Nagrody rzeczowe finalistom mistrzostw funduje hipermarket E. Leclerc

Wilkasy

Druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów Resport Mazury Cup 2011 odbyła się na pięknym obiekcie portu PTTK Wilkasy. Na sobotę 09 lipca, do turnieju zgłosiło się 19 par męskich. Jednak na piaszczystych boiskach o godz. 10.00 zameldowało się tylko 15 drużyn. Pozostałych zawodników, wystraszyła niezbyt sprzyjająca pogoda tego poranka. Jednakże z upływającym czasem, zarówno poziom pojedynków turniejowych oraz pogoda nabierała coraz więcej blasków i rumieńców.

W tym samym dniu na terenie ośrodka odbywały się także Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym. Zarówno kibice jak i zawodnicy obu imprez mogli zobaczyć jak wygląda siatkówka plażowa na wysokim poziomie oraz zasady ratownictwa wodnego, mogli także obejrzeć pokazy straży pożarnej.

Pierwszym znamienitym kąskiem siatkarskiego turnieju w Wilkasach był pojedynek w fazie eliminacyjnej pomiędzy parami Masłowski Błażej i Zawistowski Piotr (Giżycko, Ełk) a parą Mariański Bartosz i Budziński Maciej (Olsztyn). Młodsi zawodnicy z Olsztyna jak i ich przeciwnicy bardzo zacięcie walczyli o zwycięstwo w tym pojedynku. Przegrana przesuwała zespół w „tabeli brazylijskiej” na stronę prawą, która zdecydowanie wydłuża i utrudnia drogę dojścia do finału. Spotkanie to kosztowało wiele sił obie grające pary.

Kolejną niespodzianką tego dnia było szybkie odpadniecie z turnieju znanej pary Kędzierski / Starzewski (Wilkasy). Na kolejne emocje nie trzeba było czekać długo. Siatkówka na najwyższym poziomie została zaprezentowana już w meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych. W jednym z półfinałów ponownie spotkały się ze sobą pary Masłowski Błażej i Zawistowski Piotr (Giżycko, Ełk)oraz Mariański Bartosz i Budziński Maciej (Olsztyn). Był to pojedynek który dawał szansę gry o pierwsze miejsce w turnieju w Wilkasach. Z drugiej strony, zawodnicy z Olsztyna mieli okazję zrewanżować się za przegrany pierwszy pojedynek.

Pierwszy set padł łupem zawodników z Olsztyna. W drugim secie siatkówka weszła na szczyt. W zaplanowanych setach do 15 punktów, drugi set zakończył się wynikiem 25:23 dla pary z Olsztyna i to oni cieszyli się z awansu do finału.

W drugim półfinale para Typa Sławomir i Paszkowski Andrzej (Gołdap) zmierzyła się z parą Romańczuk Sebastian i Zrajkowski Bartosz (Białystok). Tu o wejściu do finału zdecydował tie-break na korzyść pary z Gołdapi.

Finał i mecz o miejsce trzecie były równie interesujące jak i zacięte. Jednakże pary Masłowski Błażej i Zawistowski Piotr (Giżycko, Ełk)oraz Mariański Bartosz i Budziński Maciej (Olsztyn) wycieńczone rywalizacją między sobą w dwóch pojedynkach nie sprostały swoim rywalom.

Tym samym kwalifikacja końcowa II eliminacji Resport Mazury Cup 2011 w Wilkasach przedstawia się następująco.

 1. Typa Sławomir i Paszkowski Andrzej – Gołdap

2. Mariański Bartosz i Budziński Maciej – Olsztyn

3. Romańczuk Sebastian i Zrajkowski Bartosz – Białystok

4. Masłowski Błażej i Zawistowski Piotr – Giżycko, Ełk

Te cztery pary uzyskały awans do turnieju finałowego w Mrągowie, który został zaplanowany na 24 lipca 2011r.

Zdjęcia z turnieju w Wilkasach na – www.resportmazury.pl

Waldemar Cybul 

{vsig}pilkaplazowa6{/vsig}

Iława

10 lipca 2011 roku na Plazy Miejskiej w Iławie odbył sie I TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN Z CYKLU LATO Z BEACH VOLLEY. Do turnieju zgłosiły sie trzy pary żeńskie oraz 10 zespołów męzczyzn. Po stojacej na wysokim poziomie sportowej rywalizacji najlepsza parą kobiet okazały sie Rita Łapacz i Monika Gromadzka, natomiast wśród męzczyzn najlepsi okazali się najmłodsi zawodnicy Zrywu Przemek Stepień i Piotr Łukasik.

Wyniki

Kobiety

1.ŁAPACZ RITA/GROMADZKA MONIKA – ZRYW-VOLLEY IŁAWA

2.STEPIEŃ ALEKSANDRA/KULIŃSKA IWONA – ZRYW-VOLLEY IŁAWA

3.PIETROCZUK MARTA/GRYSZ ALEKSANDRA – ZRYW-VOLLEY IŁAWA

Mężczyźni 

1.STĘPIEŃ PRZEMYSŁAW/ŁUKASIK PIOTR – ZRYW-VOLLEY IŁAWA
2.POSKIER TOMASZ/SZYMAŃSKI MATEUSZ – OLSZTYN/OSTRÓDA
3.BUCZYŃSKI MICHAŁ/PRZYBYLSKI MICHAŁ – OLSZTYN
4.GÓRKA TOMASZ/KOWALSKI MATEUSZ – OLSZTYN
5.RZĄCA KRZYSZTOF/URBAŃSKI DAMIAN – ZRYW-VOLLEY IŁAWA
6.WIŚNIEWSKI MICHAŁ/IGNATOWSKI RAFAŁ – OLSZTYN
7.HARAŃ DAWID/BŁASZCZYK ŁUKASZ – ZRYW-VOLLEY IŁAWA
8.PILAREK MAREK/MISZTAL MARCIN – ZRYW-VOLLEY IŁAWA
9.FAFIŃSKI PATRYK/SZUSTKOWSKI SEBASTIAN – ZRYW-VOLLEY IŁAWA
10.KUBACKI ARTUR/LEWANDOWSKI MATEUSZ – OSTRÓDA

Ostróda

W turnieju udział wzięło 13 par  męskich i jedna para pań – Natalia Ryszkowska i Marta Bronisz. O kolejności rozstawienia decydowały punkty zdobyte w ubiegłorocznym cyklu turniejów „LATO 2010”.

 Bez zmian pozostał system rozgrywek, rozgrywano 1 set do 21 pkt. systemem „brazylijskim” – druga porażka eliminuje parę z dalszej fazy turnieju.

 Wyniki meczów finałowych I Turnieju:

Mecz o 3 miejsce;

Paweł Malinowski/Mateusz Karolak – Mateusz Kownacki/Maciej Obrębski  21 : 15

 Mecz o 1 miejsce:

Kamil Ciski/Łukasz Paszkowski – Marcin Ociepski/Rafał Kusiak  21 : 18

 Trzy najlepsze pary otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe.

II Turniej z cyklu „LATO 2011” rozegrany zostanie 16 lipca 2011r.
na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Sajmino w Ostródzie.

Gołdap

11 zespołów wzięło wczoraj udział w turnieju siatkówki plażowej, jaki na boiskach przy plaży miejskiej zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwyciężyła para Adrian Białecki / Michał Skrzypek, która w finale pokonała Mariusza i Krzysztofa Olszewskich 2:1.

W meczu o trzecie miejsce Hubert Paszkowski i Przemysław Szlaszyński pokonali Mateusza Waszkiewicza i Krzysztofa Wasilewskiego 2:0. Turniej był jednocześnie eliminacją do turnieju „Wital Cup”, który odbędzie się podczas Dni Gołdapi. Oprócz czterech wymienionych par prawo startu będą z nim mieli też pary Michał Jarka i Konrad Zaborowski oraz Maciej Dominiuk i Filip Kozłowski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x