SK Bank Mazury Grand Slam 2014 – W Starych Jabłonkach znów światowy szczyt

Od 19 do 24 sierpnia w Starych Jabłonkach znów gościć będziemy najlepsze siatkarki i najlepszych siatkarzy plażowych świata. Impreza FIVB Beach Volleyball World Tour - SK Bank Mazury Grand Slam 2014 swą ranga ustępuje tylko mistrzostwom świata, ale turnieje pucharowe gromadzą jeszcze mocniejsza stawkę uczestników, dobierana na podstawie rankingu a nie reprezentacji narodowych.

Na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele mediów dowiedzieli się o ostatnich przygotowaniach do turnieju. A wszelkich informacji udzielali im gospodarz spotkania: marszałek Jacek Protas, wiceprezes PZPS Jacek Kasprzyk oraz bezpośrednio zaangażowani w przedsięwzięcie: promotor imprezy Andrzej Dowgiałło i prowadzący konferencję Tomasz Dowgiałło – dyrektor turnieju.

Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej, Międzynarodowa Federacja Siatkówki Plażowej i Hotel Anders w Starych Jabłonkach. Sponsorem tytularnym jest SK Bank, natomiast sponsorem i głównym partnerem: Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Jacek Protas pogratulował organizatorom wspaniałej imprezy z zeszłego roku. Mistrzostwa Świata okazały się największym wydarzeniem sportowym roku w Polsce, co znalazło realne odbicie w przyznaniu tego tytułu podczas dorocznej centralnej Gali Sportu. Tym większe uznanie, że osiągnięcie szczytu nie spowodowało zniechęcenia czy braku motywacji. Siatkówka plażowa tak wrosła w klimat Starych Jabłonek i regionu, że nie można zaprzepaścić tradycji, a przede wszystkim wspaniałej opinii, na jaką pracowano tyle lat. I choć były problemy finansowe, nastąpiła maksymalna mobilizacja i udało się dopiąć budżet, który wynosi około 4 mln. zł. Tylko pula regulaminowych nagród wynosi 800 tysięcy dolarów i jest niewiele mniejsza od tych na mistrzostwach świata.

{AdmirorGallery}jab87{/AdmirorGallery}

Fot. K. Roznowski/Hotel Anders

– Tym większe uznanie dla sponsorów, których jest wielu – powiedział Andrzej Dowgiałło, a impreza zyskała w ten sposób charakter projektu publiczno-biznesowego, bowiem mocno zaangażowały się w to i samorządy i firmy.

Biorąc pod uwagę, że rok temu mistrzostwa świata obejrzało około 2 mld. widzów promocja jest niesamowita, ale to efekt uporczywej, długoletniej pracy nad marką. Tu, w Starych Jabłonkach perfekcja widoczna jest w każdym miejscu.

Bo SK Mazury Grand Slam 2014 sprowadza się nie tylko do rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie. To także szereg imprez towarzyszących (artystycznych, kulinarnych), które maja sprawić, że pobyt w Starych Jabłonkach na długo pozostanie w pamięci.

Ale oczywiście najważniejszy jest sport. W akcji zobaczymy po 32 najlepsze pary na świecie. Układ sił trochę się zmienił. W parach nastąpiły roszady i ten sezon przyniósł już sporo niespodzianek. Polacy wyraźnie idą w górę rankingu i oczekujemy od nich wysokich miejsc w sierpniowym Pucharze Świata.

Emocji sportowych na pewno nie zabraknie, przeżyć innego rodzaju też. Oby tylko dopisała aura.

{AdmirorGallery}konfer15{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Hotel Anders Olsztyn PZPS siatkowka plażowa stare jablonki Urząd Marszałkowski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x