Swatch World Tour Stare Jabłonki – Sport, emocje, zabawa

Niespełna półtora miesiąca pozostało do rozpoczęcia największej imprezy sportowej w regionie – turnieju siatkówki plażowej Swatch World Tour Orlen Mazury Grand Slam Stare Jabłonki. Nazwa długa, ale i przedsięwzięcie ogromne pod każdym względem. O przygotowaniach, prestiżu i znaczeniu turnieju dla Warmii i Mazur mówili we wtorek (14 czerwca) na konferencji prasowej: Marszałek Województwa Jacek Protas, promotor imprezy Andrzej Dowgiałło i jej dyrektor i organizator – Tomasz Dowgiałło.

To co wydawało się nierealne – stało się faktem – powiedział w pewnym momencie Andrzej Dowgiałło.

To prawda, kto mógł bowiem przypuszczać, że malutka wioska pod Ostródą – Stare Jabłonki – stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce, zwłaszcza wśród fanów siatkówki, a tych jak wiemy, mamy bez kliku. O Warmii i Mazurach mówi się na całym świecie, bo tu przybywa latem elita zawodników w olimpijskiej dyscyplinie, a to zawsze wzmaga zainteresowanie kibiców, a przede wszystkim mediów.

Stare Jabłonki ze względu na swe niepowtarzalne naturalne położenie stały się prawdziwą mekką siatkówki plażowej, ale to tylko jeden z argumentów wzrastającej rangi turnieju, który w tej chwili jedną z imprez o najwyższym współczynniku. Koronnym atutem staje się nienaganna, a zarazem twórcza organizacja. Perfekcja połączona z wyobraźnią jest  decydującym magnesem. Każdy  kto przybędzie do Starych Jabłonek ma gwarancję pobytu w komforcie i przeżycia niezapomnianych wrażeń nie tylko sportowych. Organizatorzy nigdy nie spoczywają na laurach, każdego roku oferują nowe, zaskakujące propozycje.

Najbliższy turniej przebiegać będzie pod hasłem „ Sport, emocje, zabawa” – mówi Tomasz Dowgiałło, który jak zawsze dba o najdrobniejszy detal. Wrażenia sportowe zapewni stawka absolutnie najlepszych zawodników świata, emocje zagwarantuje prezentowany przez nich wyrównany poziom gry, gdzie nikt nie ma patentu na sukces. W delikatnym tle odbędzie się wiele imprez towarzyszących: rozrywkowo-kulinarnych też najwyższych lotów. Liderem piątkowej nocy ma być elitarny kabaret „Ani Mru Mru”, czołówka polskich kucharzy prezentować będzie tradycyjne regionalne potrawy, ale w nowoczesnej aranżacji. To tylko niektóre z propozycji.

Turniej jest wyzwaniem organizacyjno-logistycznym. W tym roku arena głównych zmagań znów zostanie zmodernizowana , a trybuny głównego stadionu pomieszczą sześć tysięcy widzów. Impreza o takim prestiżu i oddziaływaniu musi być związana z promocją tej dyscypliny, stąd młodzieżowe i dziecięce turnieje towarzyszące. Miejsce rozgrywek na trzy tygodnie przed Pucharem Świata sprawdzą też żurnaliści, którzy rywalizować będą o tytuły mistrzowskie w swoim gronie.

Władze międzynarodowej federacji z uwagą przyglądają się miejscom rozgrywania kolejnych turniejów także pod kątem przyznawania organizacji największej imprezy – mistrzostw świata. Właśnie Stare Jabłonki w przyszłym 2012 roku staną się areną rywalizacji o najcenniejsze medale. Czy jest to niespodzianka? W pewnym sensie tak. Ale to przecież konsekwencja ogromnego wysiłku: odpowiedzialności i talentu, perfekcji organizacyjnej i wyobraźni.

Przed nami były: Rio do Janeiro, Los Angeles, w tym roku Rzym, a w przyszłym Stare Jabłonki – kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu.

To z jednej strony – kolejne wyzwanie – dodaje Andrzej Dowgiałło, a drugiej ogromna szansa dla nas wszystkich, dla regionu. Samorząd Wojewódzki oraz samorządy lokalne wpierają nas od początku i to dzięki nim jesteśmy w tym miejscu.

Trudno w tej chwili wyobrazić sobie sezon letni bez siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach – mówi Marszałek Jacek Protas. Wspomagaliśmy to przedsięwzięcie od początku, bo widzieliśmy w nim ogromny potencjał na promocję regionu, jego rozpoznawalność w świecie. Przyznanie nam mistrzostw świata to ogromny sukces, porównywalny do eliminacji samochodowych mistrzostw w Mikołajkach. Czuje osobiście dużą satysfakcję, że nasze wsparcie owocuje imprezą o takim rozmachu. Miło jest przyjmować od wszystkich gratulacje, że mamy tu taka perłę.

Czas płynie błyskawicznie. Te półtora miesiąca minie jak z bicza trzasł. Zacznie się wielka gra i zabawa w Starych Jabłonkach – miejscu znanym już na całym świecie.

{vsig}volleyball{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x