Szkoda, że kończą się wakacje – Warto wykorzystać każdy dzień

Mamy już połowę sierpnia mamy więc końcówkę wakacji, a to oznacza, że sezon w siatkówce plażowej jest już na finiszu. Pozostało jeszcze trochę dni, warto wykorzystać, każda szansę i pograć na świeżym powietrzu. Na podsumowanie przyjdzie czas, ale już dziś można stwierdzić, że ta dyscyplina staje się na Warmii i Mazurach jedna z najważniejszych. Z jednej strony wspaniały turniej w Starych Jabłonkach, z drugiej idealne warunki naturalne do uprawiania siatkówki na plaży. Przekazujemy meldunki z kolejnych imprez.

 

Turniej o Puchar Zdrojowy w Gołdapi

Turniej Zdrojowy Cup w Gołdapi wygrała para Tomasz Poskier / Piotr Loba, która w finałowym meczu pokonała 2:1 duet Marcin Końpa / Robert Bakuła. Trzecie miejsce zajęli Mariusz Szlejter i Mariusz Sienkiewicz. Rywalizacja toczyła się o niemałe pieniądze, więc motywacji do gry nie brakowało, a finał przyniósł sporo emocji. Olsztynianie wykazali więcej zimnej krwi w tie breaku. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim ( do dwóch porażek).

 Kolejność

1 Poskier/Loba

2 Końpa/Bakuła

3 Szlejter/Sienkiewicz

4 Chałko/Wasilewski

5-6 Surażyński/Janosz

6-6 Białecki/Skrzypek

7-8 Paszkowski/Paszkowski

7-8 Tarasiewicz/Anvst

9 Wolańska/Waiszuk

Wakacje z MOSiR-em w Elblągu

Na piaszczystych boiskach kąpieliska przy ul. Spacerowej w trzecim turnieju w cyklu „Wakacje z MOSiR-em” o punkty do klasyfikacji generalnej rywalizowało 17 duetów, co najlepiej świadczy o popularności dyscypliny w mieście. Obok zespołów mających za sobą uczestnictwo w kilku edycjach turnieju, uczestniczyli prawdziwi debiutanci. Nie chcieli, by specjalnie dla nich utworzyć extra kategorię, ambitnie walczyli o każdą piłkę, z honorem akceptowali przegrane pojedynki. Ogółem rozegrano 32 spotkania, a w meczu o trzecie miejsce Nauka Jazdy Adam II (Piotr Kowal, Wojciech Samulewski) pokonała 24:22 duet Michałki (Michał Kacała, Michał Trybiński). W pojedynku o zwycięstwo w turnieju Patologia (Łukasz Pietrulewicz, Mateusz Zięba) wygrała 21:17 z duetem Fachowcy (Wojciech Więckiewicz, Marcin Karwacki).

W klasyfikacji generalnej tegorocznych Mistrzostw Elbląga figuruje 29 drużyn. Tabelę otwiera niepokonana Patologia z 30 punktami, która wyprzedza zespoły Nauka Jazdy Adam II – 19 pkt, Fachowcy – 16 pkt, Expander 15 pkt, Taborety – 14 pkt, Nauka Jazdy Adam I – 12 pkt i Michałki – 12 pkt.

Zapraszamy na finałowy turniej Mistrzostw Elbląga w plażowej piłce siatkowej, który zostanie rozegrany w środę (22 sierpnia) godz. 16:30 na boiskach przy kąpielisku na ul. Spacerowej, zgłoszenia 30 min przed turniejem. Bezpośrednio po turnieju odbędzie się honorowanie najlepszych zespołów w tej edycji mistrzostw. Udział w turnieju jest bezpłatny.

MOSiR Elbląg

{AdmirorGallery}mosi17{/AdmirorGallery}

Miksty w Kętrzynie

Na Kętrzyniance odbył się kolejny Turniej Siatkówki Plażowej w kategorii Mixty.
Udział wzięło 21 par z Mrągowa, Bartoszyc, Giżycka, Olsztyna, Górowa Iławeckiego oraz pary z Kętrzyna. Wygrali :Damian Piórkowski ( Kętrzyn) i Dominika Bartkowska (Olsztyn) przed Dorotą Kaniuka i Mateuszem Chylem (Olsztyn) oraz Magda i Arielem Fijoł z Górowa.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x