W Pucharze Bałtyku iławski finał kadetek – Dziewczyny idą śladem Maćka Rudola

W Kołobrzegu odbyły się turnieje: o Puchar Bałtyku i Nadziei Olimpijskich w siatkówce plażowej. Rywalizowały kadetki i kadeci z całego kraju. Warmię i Mazury reprezentowały trzy pary dziewcząt MKS Zryw Volley Iława i to z dużym powodzeniem. W wielkim finale Pucharu Bałtyku Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk pokonały koleżanki klubowe: Joannę Karpińska i Monikę Gorzką.

W strefie 13/16 znalazła się trzecia drużyna z Iławy Kamila Sitek i Natalia Mejka. a są to jeszcze młodziczki. Zwyciężczynie turnieju kadetek wystartowały tez w rywalizacji juniorek, gdzie zajęły lokate 13/16.

Po rocznej przerwie zawody, których głównym organizatorem jest Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej wraz z jego Partnerem „Grupą Azoty” ZCh. Police przyniosły na początek kolejne rekordy jeśli chodzi o liczbę uczestników. W kategorii kadetek wystartowało aż 49 par! Kategoria juniorek zgromadziła na starcie 37 teamów. W rozgrywkach męskich kadeci rywalizują w składzie 33 ekip, juniorzy zaś przystąpili do gry w składzie 22 drużyn.

W impreziebardzo dobrze spisały się zawodniczki MKS ZRYW-VOLLEY Iława, które po pięciu upalnych dniach doszły do samego finału turnieju i zajęły miejsce na pierwszym i drugim miejscu podium. Zwyciężyły Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień, występujące w turnieju pod szyldem Reprezentacji Polski pokonując w finale swoje klubowe koleżanki Monikę Gorzką i Joannę Karpińską. Trzecia para zawodniczek Zrywu występująca w tej kategorii wiekowej, młodziutkie Natalia Mejka i Kamila Sitnik zajęły miejsce 13-16. W kategorii juniorek jedyna nasza para Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień zajęły miejsce w przedziale 13-16.

WYNIKI KADETKI:

1.Pietroczuk Marta / Stępień Aleksandra – MKS Zryw-Volley Iława

2.Karpińska Joanna / Gorzka Monika – MKS Zryw-Volley Iława

3.Korusiewicz Sandra /Orlicka Magdalena – TPS Rumia

4.Gaś / Frądczak

13-16.Mejka Natalia/ Sitnik Kamila – MKS Zryw-Volley Iława

{AdmirorGallery}pietroczuk135{/AdmirorGallery}

Prezentujemy wypowiedź trenera Zrywu Mieczysława Pietroczuka, jakiej udzielił portalowi pzps.pl

Wiele zawodniczek i zawodników do tej odmiany siatkówki zapałało miłością od pierwszego wejrzenia, ale niektórych trzeba było namawiać.” – Maćka Rudola przekonywałem, żeby zdecydował na naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Myślę, że dobrze zrobiłem W Kołobrzegu kibicuję również córce, która z powodzeniem startuje w parze z Aleksandrą Stępień. Drugi duet tego klubu Joanna Karpińska-Monika Gorzka również odnosi zwycięstwa.

Przed turniejem o Puchar Bałtyku sobotę (5 lipca) rano odbyły się testy sprawnościowe TNO. Przeprowadzili je: Violetta Bakoś – trenerka kadry narodowej siatkówki plażowej, Andrzej Piotrowski – trener kadry narodowej siatkówki plażowej, Rafał Szternel – asystent trenera kadry narodowej siatkówki plażowej, Joanna Wiatr – trener -nauczyciel SMS Łódź i Tomasz Sińczak – trener-nauczyciel SMS Łódź. Na podstawie trenerskich obserwacji najlepsze zawodniczki i zawodnicy zostaną powołani do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława siatkowka plażowa Zryw Volley Iława

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x