WAMA-SPORT Historia – Plaża Gotyku Juniorów Toruń 2014 – Zryw Volley na topie, Tempo 25 też w finale

Fot. Zryw Volley iława facebook
Sezon siatkówki plażowej w kraju rozkręca się na dobre. W sercu Torunia na dwóch pełnowymiarowym boiskach Rynku Nowomiejskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek. Reprezentanci Warmii i Mazur wypadli rewelacyjnie. Rywalizację juniorek wygrały Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień ze Zrywu Volley Iława, natomiast drugie miejsce wśród juniorów wywalczyli: Jakub Zabłocki i Michał Tomczak (UKS Tempo 25 Olsztyn).

Do turnieju przystąpiło 16 par męskich i 17 kobiecych. Zastosowano system brazylijski (do dwóch przegranych). Iławianki, będące w kadrze narodowej walczyły znakomicie. W finale zdecydowanie pokonały Agatę Trybułę i Patrycje Józefowicz 2:0 (15,8). O trzecie miejsce rywalizowała kolejna para Zrywu: Laura Nowotnik/Iwona Kulińska. Iławianki nie dały rady duetowi z Rumii: Karusiewicz/Orlicka, ale czwarta lokata to też dobry rezultat. Na piątym miejscu zakończyły turniej: Joanna Karpińska i Monika Gorzka, w przedziale 9/12 Monika Pietroczuk i Aleksandra Wróblewska. Dobra zapowiedź przed Mistrzostwami Polski w kategoriach mlodzieżowych.

W turnieju juniorów jak od początku świetnie prezentowali się Jakub Zabłocki i Michał Tomczak, którzy jeszcze niewiele trenowali na piasku. Zatrzymała ich dopiero w finale para z Bydgoszczy. Zawodnicy Tempa wchodzą dopiero w sezon, para ma na pewno ogromne możliwości i z czasem powinna grać coraz lepiej. W strefie 9/12 znaleźli się Marek Kurmin i Rafał Maluchnik występujący tu w barwach Absolwenta.

Wyniki par z Warmii i Mazur

Juniorki

1 Marta Pietroczuk/Aleksandra Stępień (Zryw Volley Iława)

4 Laura Nowotnik/Iwona Kulińska (Zryw Volley Iława)

5/6 Joanna Karpińska/Monika Gorzka (Zryw Volley Iława)

9/12 Monika Pietroczuk/Aleksandra Wróblewska (Zryw Volley Iława)

Juniorzy

2 Jakub Zabłocki/Michał Tomczak (UKS Tempo 25 Olsztyn)

9/12 Marek Kurmin/Rafal Maluchnik (Absolwent Olsztyn)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia iława Olsztyn siatkowka plażowa sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x