1/4 Finału MP kadetek – Truso gra dalej, Piątka odpadła

Dwa zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyły w ćwierćfinałowych turniejach Mistrzostw Polski kadetek. Plan wykonały tylko zawodniczki Truso Elbląg, które już w sobotę zapewniły sobie awans, w niedzielę grały o pierwsze miejsce. Nie sprostały jednak bardzo silnej ekipie Pałacu Bydgoszcz, ale nawiązały walkę (1:3). Przetrzebiona kontuzjami Piątka Olsztyn nie odegrała żadnej roli w turnieju w Starym Sączu,

Elbląg

Truso Elbląg: Martyna Gierszewska, Anna Krypska, Adrianna Sosnowska, Monika Tchórzewska, Agata Mazur, Agara Dorociak, Anna Zaporowicz, Joanna Banaszek, Paulina Wielgoszyńska, Dominika Tomaszewska, Malwina Karolak, Natalia Sadlińska. Trenerzy: Kazimierz Stankiewicz i Aleksandra Pietrulewicz.

I dzień

Udanie rozpoczęły turniej siatkarki MKS Truso, pokonując po trudnej walce MOSM Bytom 3:1 (-20,26,22,29)

MKS Truso Elbląg – MOSM Bytom 3:1 (20:25 28:26 25:22 31:29)

W tym spotkaniu wszyscy przeżyli dużo emocji. Szczególnie dwa sety były bardzo zacięte, końcówki toczyły się na przewagi. Elblążanki wykazały dużo ambicji i odporności psychicznej, rozstrzygając obie partie na swoja korzyść. Mecz bardzo nierówny. Zespoły zdobywały punkty seriami. Oczekujemy większej stabilizacji, nie wykluczone są w następnych spotkaniach korekty w składzie.

W drugim meczu Pałac Bydgoszcz zdecydowanie pokonał NTKS Lwiatan Nysa 3:0 (20,11,8)

II dzień

Zwycięstwem nad NTSK Lewiatan Nysa 3:0 (19,12,26), siatkarki Truso Elbląg zapewniły sobie udział w półfinałach Mistrzostw Polski.

MKS Truso Elbląg – NTSK Letiatan Nysa 3:0 (25:19, 25:12 25:16)

Elblążanki znały już rezultat spotkania Pałacu z MOSM Bytom i wiedziały, że sukces nad Nysą będzie równoznaczny z awansem. Zagrały poprawnie i nie musiały sie specjalnie wysilać.

Niedzielne spotkanie z zespołem Bydgoszczy zadecyduje o  pierwszym miejscu w turnieju, co jest o tyle istotne, że zwycięzca będzie gospodarzem półfinału. Warto więc walczyć, choć faworytem jest Pałac, który w sobotę pokonał MOSM Bytom 3:0 (19,20,23)

III dzień

Mecz niepokonanych w turnieju zespołów przyniósł jednak zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz nad Truso 3:1 (23,-23,16,20)

Truso Elbląg – Pałac Bydgoszcz 1:3 (23:25 25:23, 16:25, 20:25)

Przez dwa i pół seta elblążanki toczyły bardzo wyrownany bój. Później jednak Pałac przełamał nasza obrone, wykorzystał błędy i dośc gładko wygrał końcówke trzeciej i czwarta partię. Ale tego mozna było oczekiwać. Truso zaprezentowało sie dobrze i może powalczyc w półfinałach, najprawdopodobniej w Świdnicy.

W meczu outsiderów MOSM Bytom wygrał z NTSK Lewiatan Nysa 3:1(-24,19,18,18)

Stary Sącz

UKS Garda Piątka Olsztyn: Monika Rogińska, Andżelika Wiśniewska, Aleksandra Bieniek, Katarzyna Łazarczyk, Julita Stanulewicz, Klaudia Jakóbczyk, Anna Biryło, Monika Ruta, Karolina Świątkowska, Aleksandra Sturapowicz. Trener Mariusz Sawczuk

I dzień

Porażką 0:3 (-15,-12,-14) zakończyła się premiera siatkarek Piątki Olsztyn w turnieju w Starym Sączu. Porażka z miejscowym Popradem była bezdyskusyjna.

Poprad Stary Sącz – UKS Garda Piątka Olsztyn 3:0 (25:15 25:12 25:14)

Olsztynianki wyjechały na turniej bez czterech podstawowych zawodniczek. Kontuzji doznały: Kinga Wiśniewska, Katarzyna Nakiełkowska i Agata Gąsowska, natomiast Orianę Miechowicz zatrzymały w Donu sprawy rodzinne. Na domiar złego ze względów oszczędnościowych zespół wyjechał do Nowego Sącza (około 600 km) w piątek skoro świt i wyszedł na boisko tuż po podróży. Efekt był smutny. Jednostronne widowisko. Trzeba jednak przyznać, że Poprad to bardzo dobry team z kilkoma wysokimi zawodniczkami o mocnym ataku. W pełnym składzie też byłoby ciężko.

W drugim spotkaniu niespodzianka: Tomasovia przegrała nieoczekiwanie z UKS Dziewiątką Łódź 2:3 (17,23,-19,-23,-7). W składzie Tomasovii sa cztery brązowe medalistki Mistrzostw Polski juniorek. Faworytki wyyraźnie traciły sily i tie breaku nie miału juz nic do powiedzenia.

II dzień

Siatkarki Piątki Olsztyn przestały chyba wierzyć w mozliwość nawiązania walki z rywalkami podzcas turnieju w Starym Saczu. W drugim dniu przegrały z Dziewiątką Łódź 0:3 (-4,-12,-21)

UKS Garda Piątka Olsztyn – UKD Dziewiątka Łódź 0:3 (4:25 12:25 21:25)

Wynik pierwszego seta jest szokujący. Olsztynianki zdobyły zaledwie cztery punkty, w tym trzy z powodu zepsutych zagrywek rywalek. Z akcji więc wywalczyły zaledwie jedno oczko. Całe szczęście, że w nastepnych partiach się pozbierały i zatarły fatalne wrażenie. W trzeciej odsłonie prowadziły nawet 21:17, ale straciły osiem punktów z rzędu inie udało sie zdobyć seta.

W drugim meczu Tomasovia Tomaszów Lubelski wygrał z Popradem Stary Sącz 3:0 (8,24,19)

III dzień

W ostatnim występie Piątka Olsztyn przegrała z faworytem grupy Tomasovią Tomaszów Lubelski 0:3 (-16,-17,-24) i zajęły ostatnie miejsce w turnieju.

UKS Garda Piątka Olsztyn – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (16:25 17:25 24:26)

Było to najlepsze spotkanie olsztynianek w turnieju w Starym Sączu, Niewiele brakowało by odebrały faworytkom seta. Potencjał zespołu był jednak w tym turnieju zbyt mały.

W meczu zamykającym turniej Poprad Stary Sącz przegrał z UKS Dziewiątka Łódź 0:3