1/4 Finału MP Młodziczek 2021 – UKS Chemik SMS jest w półfinale, MOSiR Giżycko i Green Volley Ełk bez awansu

W dniach 11/13 czerwca odbywały się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce. Startowały trzy zespoły z Warmii i Mazur. UKS Chemik SMS Olsztyn zajął w turnieju drugie miejsce i awansował do czołowej "16" w kraju. Lepszy okazał się tylko Nadarzyn. Olsztynianki wytrzymały próbę nerwów i w niedzielę w decydującym meczu pokonały Jagiellończyka Biała Podlaska 2:1. Wcześniej w derbach wygrały z Green Volley eliminując ełczanki z gry o półfinał. Siatkarki MOSiR Giżycko o awans walczyły w Świdniku. Zajęły trzecie miejsce i jest to sukces. Dwa zespoły były absolutnie poza zasięgiem.

W pierwszej fazie uczestnicy walczą w podgrupach (każdym z każdym), dwie ekipy kwalifikują się do czołowej czwórki z zaliczeniem wyniku z pierwszej fazy rywalizacji (A1-A2 i B1-B2). Ponadto zespoły obu podgrup zmierzą się między sobą (A1-B2, A2-B1, A2-B2, A1-B1). Po sporządzeniu tabeli awans do półfinałów MP zdobędą dwie najlepsze ekipy.

Olsztyn

Podgrupa A

Piątek (11 czerwca)

GLKS Nadarzyn – Rekord Zambrów 2:0 (25:12, 25:8)

Rekord Zambrów – Chemik Olsztyn 0:2 (11:25, 14:25)

Łatwe zwycięstwo olsztynianek w meczu bez historii. Natomiast z Nadarzynem rozgorzeje zapewne bój.

Sobota (12 czerwca)

Chemik Olsztyn – GLKS Nadarzyn 0:2 (10:25, 15:25)

Starcie z Nadarzynem okazało się bolesne, ale druga podgrupa jest teoretycznie słabsza. Olsztynianki stać na dwa zwycięstwa i awans do półfinału.

1 GLKS Nadarzyn 2  4  4:0

2 UKS Chemik SMS Olsztyn 2  3  2:2

3 Rekord Zambrów 2  2  0:4

Podgrupa B

Jagiellończyk Biała Podlaska – Green Volley Ełk 2:0 (30:28, 26:24)

Koszmarny pierwszy set, w którym ełczanki prowadziły 24:19 i…przegrały na przegrały na przewagi. Druga partia równie zacięta i znów porażka w końcówce.

Green Volley Ełk – SAS Sejny 2:1 (25:17, 20:25, 15:8)

Zwycięstwo nas Sejnami pozwoliło zachować szanse na awans do czwórki, ale zależeć to będzie od wyniku meczu: Biała Podlaska- Sejny. Zwycięstwo Jagiellończyka da nam przepustkę, a tu wszystko może się zdarzyć

SAS Sejny – Jagiellończyk Biała Podlaska 1:2 (22:25, 25:12, 9:15)

1 Jagiellończyk Biała Podlaska 2  4  4:1

2 Green Volley Ełk  2  3  2:3

3 SAS Sejny  2  2  2:4

mecz o 5 miejsce: Rekord Zambrów – SAS Sejny 0:2 (15:25, 12:25)

Finały

GLKS Nadarzyn – Jagiellończyk Biała Podlaska 2:0 (25:9, 25:17)

UKS Chemik SMS Olsztyn – Green Volley Ełk 2:0 (25:15, 25:7)

Pewne zwycięstwo faworytek, które tym samym zachowały szanse na awans do półfinałów. Warunkiem udziału w półfinale MP jet niedzielna wygrana z Jagiellończykiem Biała Podlaska

Niedziela (13 czerwca)

UKS Chemik SMS Olsztyn – Jagiellończyk Biała Podlaska 2:1 (25:11, 22:25, 15:10)

Olsztynianki nie zmarnowały okazji, ale nie było lekko. Może zbyt łatwo wygrały pierwszego seta i to wywołało dekoncentrację. W każdym razie doszło do tie breaka, w którym już Chemik opanował sytuację.

GLKS Nadarzyn -Grenen Volley Ełk 2:0 (25:13, 25:15)

Dość jednostronne widowisko, ale tego można było się spodziewać. Ełczanki wykonały plan, a był nim awans do czwórki.

Podgrupa A

BAS Białystok – Legionovia Legionowo 0:2 (12:25, 17:25)

Legionovia Legionowo – Avia Świdnik 2:0 (25:12, 25:19)

Avia Świdnik – BAS Białystok 2:0 (25:20, 25:21)

1 Legionovia Legionowo 2  4  4:0

2 Avia Świdnik 2  3  2:2

3 BAS Białystok 2  2  0:4

Podgrupa B

MOSiR Giżycko – TPS Lublin 2:0 (25:13, 25:12)

Bardzo pewne zwycięstwo zespołu z Giżycka. W drugiej partii była chwilowa dekoncentracja, ale wkrótce podopieczne Iwony Kochanowskiej w jednym ustawieniu zdobyły 13 punktów i kończyły dzieła. Jutro dużo trudniejsza potyczka z Vitoria Lubowidz.

TPS Lublin – Victoria Lubowidz 0:2 (11:25, 12:25)

Victoria Lubowidz – MOSiR Giżycko 2:0 (25:14, 25:21)

Starcie z czołowym polskim zespołem tej kategorii wbrew oczekiwaniom nie było wcale jednostronnym widowiskiem. MOSiR zwłaszcza w drugim secie zagrał bardzo ambitnie i przy takiej postawie powinien powalczyć z Legionovią.

1 Victoria Lubowidz  2  4  4:0

2 MOSiR Giżycko 2  3  2:2

3 TPS Lublin 2  2  0:2

mecz o 5 miejsce: BAS Białystok – TPS Lublin 1:2 (22:25, 26:24, 8:15)

Finały

Legionovia Legionowo – MOSiR Giżycko 2:0 (25:18, 25:23)

Niespodzianki nie było, choć siatkarki z Giżycka zagrały z ogromna determinacją. W drugim secie rozgorzała walka. MOSiR prowadził 20:19 i sędzia odgwizdał nam dotknięcie siatki, co wywołało ogólne zdziwienie. W nerwowej końcówce Legionowia ostatecznie wygrała 25:23. Pozostała nam gra o trzecie miejsce w turnieju z Avią Świdnik.

Avia Świdnik – Victoria Lubowidz 0:2 (9:25, 11:25)

Avia Świdnik – MOSiR Giżycko 0:2 (14:25, 21;25)

Efektowne zakończenie turnieju przez siatkarki MOSiR-u, które zaprezentowały się w Świdniku bardzo korzystnie. Trudno jednak na dzień dzisiejszy przeskoczyć zespoły z Mazowsza.

Legionovia Legionowo – Victoria Lubowidz 0:2