1/4 MP juniorów – AZS UWM, Chemik i Truso w półfinale, odpadło Tempo

Za nami w ćwierćfinały Mistrzostw Polski juniorów. Wieści mamy dobre, Trzy nasze zespoły  awansowały do półfinałów. Nie udało się kadetom Tempa 25, którzy w niedzielę stoczyli pasjonujący mecz z Metro W-wa,ale niestety przegrali 2:3 zajmując 3 miejsce. Biorąc pod uwagę , że wiele słabszych drużyn już opadło w 1/8 przejście trzech zespołów to naprawde dobry wynik. Zaimponował Chemik, który grając w Międzyrzeczu odniósł komplet zwycięstw. AZS UWM wypełnił plan,choć boli niedzielna porażka z Chemikiem Bydgoszcz, natomiast duże brawa należą się dziewczętom Truso, które miały trudny ćwierćfinał i wykonały zadanie.

AZS UWM Olsztyn (Kurpis)

Marcin Kamiński, Jakub Sulima, Marcin Wojtulewicz, Jakub Urbanowicz, Jakub Monkiewicz, Filip Kozłowski, Kamil Hrynowiecki, Mateusz Ordakowski, Jędrzej Ruszczyk, Patryk Chodurski, Kamil Guzewicz, Krzysztof Czetyrko, Kacper Szewczak, Mateusz Tobiasz Trener Dariusz Kurpis

UKS Tempo 25 Olsztyn

Rafał Mucha, Rafał Maluchnik, Artur Purdo, Maciej Petelczyc, Igor Sadżuga, Michał Tomczak, Konrad Gawrewicz, Jędrzej Jasnos, Jakub Wiśniewski, Patryk Szwaradzki, Jakub Zabłocki, Michał Augustynowicz, Michał Czarnecki. Trener Błażej Kolpy

UKS Chemik Olsztyn

Rafał Palke, Piotr Cichocki, Bartosz Sobczyk, Mateusz Ruciński, Michał Słomiński, Jakub Macyra, Aleksander Juszczyński, Rafał Tomczonek, Mateusz Romankiewicz, Patryk Napiórkowski, Arkadiusz Kowalczyk, Szymon Kurpiowski, Kamil Radzikowski. Trener Marek Kotulski

Grupa I

KS „ORZEŁ” Międzyrzecz

MMKS Kędzierzyn Koźle

ASPS Avia Świdnik

I dzień

MMKS Kędzierzyn Koźle – UKS Chemik Olsztyn 2:3 (-16,22,15,-22,-11)

To był prawdziwy bój, w którym siatkarze Chemika nie tylko zaprezentowali dobrą siatkówkę, ale pokazali też charakter. Walka na całego rozgorzała w czwartym secie. Najpierw olsztynianie prowadzili 17:12, by w jednym ustawieniu stracić osiem punktów. Chłopcy nie załamali się i zdołali seta rozstrzygnąć na swoją korzyść. W tire breaku najpierw prowadziliśmy, ale przy zmienie stron było 8:6 dla Kędzierzyna. I znów nastąpił okres koncertowej gry Chemika. W końcówce zafunkcjonował blok ,a ostra zagrywka dopełniła reszty. Bardzo cenne zwyciestwo w dobrym stylu.

W meczu otwierającym turniej Orzeł Międzyrzecz rozgromił Avię Świdnik 3:0 (3,11,9). Set do trzech na poziomie MP juniorów to się nie zdarza.

II dzień

Orzeł Międzyrzecz – UKS Chemik Olsztyn 1:3 (-16,17,-23,-15)

Wprawdzie olsztynianie mieli chwile slabości w drugim i pierwszej polowie trzeciego seta, ale potrafili przełamać kryzys i zyskać nad rywalem przewagę. Solidna gra we wszystkich elementach. W końcowce zasunkcjonował blok, który zupełnie zniechecił przeciwników.

W innym meczu MMKS Kędzierzyn-Koźle pokonal Avię Świdnik 3:1 (-17,20,22,23)

III dzień

Chemik Olsztyn – Avia Świdnik 3:0 (24,18,13)

Walka trwała tylko w pierwszej partii. Potem olsztynianie przejeli inicjatywę i wręcz zgnietli przeciwników. Bardzo dobry turniej Chemika i cenny sukces. Szkolna drużyna jest w najlepaszej „16” w Polsce.

I dzień

AZS UWM Olsztyn – UKS SMA Nafta II Piła 3:0 (19,15,19)

Siatkarze AZS UWM planowo rozpoczęli turniej w Bydgoszczy. Pewnie pokonałi rywali z Piły, panując nad sytuacje przez wszystkie trzy sety. Trener fariusz Kurpis w ostatniej partii wpuscił na boisko rezerwy, a i tak przewaga akademików była ogromna.Piła jest najsłanszym zespołem tego ćwierćfinału. W sobotę ważny mecz z Będzinem, który nie ugrał seta z Bydgoszczą, ale zawiązal walkę a to juz duzo.

W drugim spotkaniu Chemik Bydgoszcz pokonał MOS Będzin 3:0 (16,23,25)

II dzień

AZS UWM Olsztyn – MOS Będzin 3:0 (20,17,12)

Jednostronny mecz, w którym zawodnicy ze Śląska z każdą minuta tracili ochotę do gry. Trener Kurpis mógł wykorzystać wszystkich zawodników. To zwycięstwo dało juz awans.

W drugim meczu Chemik Bydgoszcz pokonał UKS SMS Naftę Piła 3:0

III dzień

Chemik Bydgoszcz – AZS UWM Olsztyn 3:1 (21,21,-16,22)

Mecz zasłużenie wygrali gospodarze, którzy wykazali więcej determinacji w końcówkach setów.

W innym meczu MOS Będzin wygrał z Naftą II Piła 3:2.

I dzień

EKS Skra Bełchatów – UKS Tempo 25 Olsztyn 3:0 (21,23,17)

Bełchatowianie wystawili zespół, która gra w Mlodej Lidze, mimo to kadeci Tempa zaprezentowali się zupełnie dobrze. Stoczyli dość równy bój, ale w końcówkach setów widać było większe doświadczenie gospodarzy. Trzeba szukać punktów w dwóch nastepnych spotkaniach, wydaje sie, że ci rywale będą słabsi od Skry.

W drugim meczu Dobry Wynik Kraków  przegrał Metro Warszawa 0:3 (-14,-15,-17)

II dzień

UKS Tempo 25 Olsztyn – Dibry Wynik Kraków 3:0 (17,23,18)

Pewna wygrana. W drugim secie trener Błażej Kolpy wystawil druga szóstke, ale później powrócił do pierwotnego ustawienia. O awansie zadecyduje mecz z Metrem. To będzie zupełnie innej klasy przeciwnik.

W drugim meczu Skra Bełchatów wygrała z Metro Warszawa 3:2.

III dzień

UKS Tempo 25 Olsztyn -Metro Warszawa 2:3 (-20,20,-17,17,-8)

Zwycięzca tego meczu awansował do półfinału. walka rozgorzała od pierwszej partii, a inicjatywa przechodziła z rądo rąk. Decydował tie break, który niestety olsztynianie przespali i zerwali się za późno by odrobic straty. Oczywiście nie ma co rozdzierać szat, bowiem celem tempa są MP kadetów, ale szkoda straconej szansy bo turniej półffinalowy byłby znakomitym przetarciem przed impreza docelową.

MKS Truso Elbląg:

Agata Dorociak, Martyna Gierszewska, Katarzyna Tokarska, Monika Tchórzewska, Dominika Krzyżniewska, Izabela Wąsik, Marta Waszak, Adrianna Sosnowska, Anna Krypska, Joanna Banaszek, Paulina Wielgoszyńska, AnnaZaporowicz, Katarzyna Wójcik. Trenerzy: Kazimierz Stankiewicz i Aleksandra Pietrulewicz

Grupa IV

1. MKS Truso Elbląg

2. NTSK Nysa

3. KS „Pałac” Bydgoszcz

4. GS UKS Krzanowice

I dzień

MKS Truso Elbląg – GS UKS Krzanowice 3:2 (-20,19,-20,15, 9)

Elblążanki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 5:1 i wydawało się, że złapały od razu właściwy rytm. Niestety w dalszej części seta pogubiły się i przegrały w końcówce. W drugim secie było dużo lepiej i gdy spodziewaliśmy sie kontynuacji, w połowie trzeciej odsłony nasze zawodniczki dały sie wyprowadzić z równowagi. Kontrowersyjce decyzje sędziow spotkały sie z protestami były nawet kartki i w efekcie znów przegrany set. Całe szczęście, że dziewczęta się zmobilizowały i grając juz spokojniej przejęły inicjatywę. Dwa kolejne sety wygrały pewnie. W tie breaku nie było najmniejszych wątpliwości.

W drugim spotkaniu NTSK Nysa przegrał z KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (-17,-6,-9)

II dzień

MKS Truso Elbląg NTSK Nysa 3:0 (8,12,13)

Oczywiście mecz do jednej bramki, bez większych emocji. Nysa wyraźnie odstaje od stawki uczestniczek i siatkarki Truso nie musiały sie specjalnie wysilać. Trzeba bylo po prostu wygrać, tym bardziej, że zwycięstwo Pałacu w poprzednim meczu otwierało drogę do półfinału.

{gallery}nysa18{/gallery}

Pałac Bydgoszcz w bardzo istotnym dla nas meczu pokonał GS UKS Krzanowice 3:1

III dzień

Truso Elbląg – Pałac Bydgoszcz 0:3 (-19,-26,-22)

Elblążanki nawiązały walke w poszczególnych setach, ale mimo wszystko Pałac mial więcej argumentów. Przede wszystkim świtna rozgrywającą, która w dectdujacych momentach podejmowała trafne decyzje. Ale mimo wszystko brawa dla siatkarek Truso. Awans do półfinałów jest sukccesem zespołu.