1/8 finału MP Juniorek 2013 – Truso i Piątka awansowały dalej

W Mońkach i Chełmie odbywają się turnieje 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce. Na Podlasiu walczyły zawodniczki UKS Piątka Olsztyn, na Kujawach MKS Truso Elbląg. Siatkarki Piątki w niedziele grały mecz o wszystko z Budowlanymi Toruń i pokonały rywalki 3:0 (18,21,19). To im dalo drugie miejsce w turnieju i awans do ćwierćfinału. Juz w sobotę awans zapewniło sobie  Truso po dwóch zwycięstwach nad UKS Plas Warszawa 3:0 (18,12,13) i APS TPS Rumia 30 (14,18,14). W niedziele elblżanki wygrały z Chełmnem 3:0 (20,12,10) i zakończyły imprezę bez straty seta.

UKS Piątka Olsztyn

Oriana Miechowicz, Klaudia Jakóbczyk, Kinga Wesołowska, Monika Rogińska, Monika Ruta, Anna Kłoczko, Izabela Krzan, Julita Stanilewicz, Karolina Naczas, Zuzanna Żuchowska

I dzień

MUKS Gim-Net Mońki –UKS Piątka Olsztyn 0:3 (21:25, 15:25, 16:25)

Olsztynianki zaczęły wyjątkowo nerwowo (przegrywały w I secie 1:8), ale trwało to kilka minut. Wkrótce opanowały sytuację i przejęły kontrolę nad mecze. Zwłaszcza w drugiej partii niepodzielnie panowały na boisku i zupełnie odebrały przeciwniczkom chęć do gry. Na razie idzie dobrze trzeba to powtórzy  w sobotę..

UKS Orzeł Malbork – TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (25:15, 25:16. 25:18)

II dzień

UKS Piątka Olsztyn – UKS Orzeł Malbork 1:3 (19:25, 16:25, 25:22, 19:25)

Niespodzianki w tym meczu nie było. Olsztynianki walczyły, tego im odmówić nie można, jednak klasa rywalek dała znać o sobie. Urwany set też jest małym pocieszeniem. W niedzielę trzeba wygrac z Budowlanymi Torun.

MUKS Gim-Net Mońki – TKS-T Budowlani Torun 1:3

III dzień

UKS Piątka Olsztyn – TKS-T Budowlani Toruń  3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

Olsztynianki wytrzymały obciążenie i zagrały bardzo dobrze. Rywalki wprawdzie próbowały walczyc, ale miały za mało atutów. Brawo dziewczyny! Awans do ćwierćfinału w dobrym stylu.

MKS Truso Elbląg

Adrianna Sosnowska, Paulina Wielgoszyńska, Anna Zaporowicz, Joanna Banaszek, Daniela Tymoszewska, Katarzyna Wójcicka, Aleksandra Wójcicka, Aleksandra Szczygłowska, Malwina Karolak, Aleksandra Fota, Monika Tchórzewska, Natalia Sadlińska.

I dzień

MKS Truso Elbląg – UKS Plas Warszawa 3:0 (25:18, 25:12, 25:13)

Elblążanki rozegrały bardzo dobre spotkanie. Były w pełni skoncentowane i wykorzystały swe atuty. Wazżna okazała się stabilizacji i bardzo równy poziom gry.

UKS Culmen Chełmno – APS TPS Rumia 3:0 (25:23, 25:10, 25:22)

II dzień

MKS Truso Elbląg – APS TPS Rumia 3:0 (25:14, 25:18, 25:14)

Elblążanki znów zaprezentowały dobrą dyspozycję, u niektórych zawodniczek widac II-ligowe obycie i to w meczach z rówieśniczkami procentuje. To zwycięstwo bylo rownoznaczne z przepustka do ćwierćfinałów.

UKS Culmen Chełmno – UKS Plas Warszawa 2:3 (25:23, 25:18, 14:25, 15:25, 12:15)

III dzień

UKS Culmen Chełmno – MKS Truso Elbląg 0:3 (20:25, 12:25, 10:25)

Elblążanki do końca zachowały fason i tym zwycięstwem wyeliminowały drużyne gospodarzy. W 1/4 finału w Katowicach będzie zapewne trudniej, ale turniej w Chełmnie pokazał, że Truso ma dobry zespół.

UKS Plas Warszawa – APS TPS Rumia 3:1

1 MKS Truso Elbląg  3  6  9:0

2 UKS Plas Warszawa  3  5  6:6

3 UKS Culmen Chełmno  3  4  5:6

4 APS TPS Rumia 3  3  1:9