1/8 finału MP juniorek i juniorów – Chłopcy na tak, dziewczyny na nie

Siatkarki i siatkarze rozegrali turnieje 1/8 finału Mistrzostw Polski. Z czterech zespołów Warmii i Mazur do ćwierćfinału awansowali tylko chłopcy czyli drużyny olsztyńskie: Chemika (z I miejsca) i Tempa 25 (z II miejsca). Juniorkom UKS Piątki Olsztyn i MKS Taboo Club Zryw Volley iława nie powiodło się. Olsztynianki miały jeszcze w niedzielę szansę, ale wyraźnie przegrały z Jokerem Świecie.. W ćwierćfinałach wystąpi więc tylko jeden zespół dziewcząt - Truso Elbląg i aż trzy chłopców - do dwóch wymienionych dołączy AZS UWM Olsztyn..

1/8 finału MP juniorek

OLSZTYN

UKS PIĄTKA OLSZTYN:

Kinga Wesołowska, Gabriela Grzybowska, Paula Wojtczuk, Klaudia Jakóbczyk, Anna Kłoczko, Julia gach, Aleksandra Skurapowicz, Monika Ruta, Paulina Choromańska, Monika Rogińska, Oriana Miechowicz, Magda Olechowska. Trenerzy: Mariusz Sawczuk i Michał Bujwid

Piątek 3 lutego

UKS Piątka Olsztyn –  APS TPS EC Wybrzeże Rumia 2:3 (25:22, 12:25, 25:18, 20:25, 7:15)

Szdoda, bowiem były realne szanse na zwycięstwo. Pierwszy set wyrównany. Wprawdzie rywalki uzyskały w połowie partii lekką przewage, ale siatkarki Piątki zaprezentowały skuteczną końcówkę. Niestety nie przeniosło sie to na drugą partię. W trzecim secie znów zmiana ról i dominacja olsztynianek. W czwartej odsłonie kolejny przestój, tym razem niestety dłuższy. Problemy z przyjęciem zagrywki ograniczyły mozliwości rozegrania, stąd zdecydowana porażka także w tie breaku. Początek więc nie najlepszy, ale jeszcze wszystko można odrobić.

UKS-SSPS „Piast-Osiemnastka” Szczecin – MUKS „Joker” Świecie 1:3 (-22,23,-22,-22)

Sobota 4 lutego

UKS Piątka Olsztyn – UKS SSPS Piast Osiemnastka Szczecin 3:1 (-20,24,25,15)

Dramatyczne spotkanie, w którym olsztynianki wykazały dużą ambicję. Nie zraziły się przegranym pierwszym setem. Podjęły walkę w następnych. W trzeciej partii przegrywały 21:24, a jednak rozstrzygnęły ją na swoją korzyść. To był punkt zwrotny. Czwarty set poszedł już gładko. W niedziele mecz o awans do ćwierćfinału z Jokerem Świecie.

MUKS „Joker” Świecie – APS TPS EC Wybrzeże Rumia 0:3 (-16,-15,-21)

Niedziela 5 lutego

UKS Piątka Olsztyn – MUKS Joker Świecie 0:3 (-22,-17,-18)

Mecz mial ogromne znaczenie. Jego zwycięzca miał zapewniony awans do ćwierćfinału MP. Presję znacznie lepiej zniosły siatkarki ze Świecia, który wygrały w sposób nie podlegający dyskusji. Olsztyniankom zabrakło tym razem takiej determinacji jak w poprzednich potyczkach.

UKS-SSPS „Piast-Osiemnastka” Szczecin – APS TPS EC Wybrzeże Rumia 0:3 (-16,-11,-14)

MKS TABOO CLUB ZRYW-VOLLEY:

Izabela Szałkowska- kapitan zespołu, Monika Pietroczuk, Marta Pietroczuk, Aleksandra Stępień, Joanna Karpińska , Laura Nowotnik , Beata Malinowska – libero oraz Iwona Kulińska. Monika Gorzka. Trener Mieczysław Pietroczuk

03.02.2012 (piątek)

UKS Orzeł Malbork – MKS Taboo Club Zryw-Volley Iława 3:2 (24,-18,-25,22,9)

Iławianki zainaugurowały turniej z gospodarzem imprezy, a to trudne zadanie. Mecz niezwykle zacięty, obfitował w wiele zwrotów wydarzeń. Przegrana końcówka pierwszej partii nie wpłynęła deprymujaco na iławianki, które wykazały dużo ambicji i odporności, rozstrzygając dwa kolejne sety. W czwartym decydowały się losy i znów o wszystkim zaważyła końcówka wygrana niestety przez siatkarki Orła, które poszły za ciosem i w tie breaku były juz wyraźnie lepsze. Gorzka pigułka, ale gramy dalej.

TKS-T Budowlani Toruń – UKS Libero Wałcz 1:3 (23,-14,-21,-18)

04.02.2012 (sobota)

MKS Taboo Club Zryw-Volley Iława – UKS Libero Wałcz 0:3 (-16,-19,-21)

Zespół z Wałcza okazał sie jednak za mocny. Iławianki zagrały jedno z lepszych spotkań, walczyły ambitnie o każda piłkę, jednak nie potrafiły powstrzymać silniejszych fiztycznie rywalek. W niedziele zagrają o trzecie miejsce w turnieju.

UKS Orzeł Malbork – TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (12,13,14)

05.02.2012 (niedziela)

TKS-T Budowlani Toruń – MKS Taboo Club Zryw-Volley Iława 0:3 (-15,-14.-16)

Iławianki wygrały mecz pocieszenia i zajęły 3 miejsce w turnieju. W tej kategorii wiekowej zespolowi Zrywu trudno się przebią przez kolejne etapy Mistrzostw Polski. czekamy na wystepy kadetek i młodziczek , bo tu szanse są dużo większe.

UKS Orzeł Malbork – UKS Libero Wałcz 3:2 (-26,15,-18,11,11)

UKS TEMPO 25 OLSZTYN

Rafał Maluchnik, Mateusz Wierciszewski, , Maciej Petelczyc,  Michał Tomczak, Konrad Gawrewicz, Jędrzej Jasnos, Artur Wardaliński,Jakub Wiśniewski, Patryk Szwaradzki, Jakub Zabłocki, Michał Augustynowicz, Michał Czarnecki. Trener Błażej Kolpy

Terminarz

Piątek – 03.02.2012

Tempo 25 Olsztyn – KS Stocznia M&W Darłowo 3:1 (-18.16,20,16)

Mimo zwycięstwa trener Błażej Kolpy bardzo surowo ocenil swych podopiecznych. Mecz stał na słabym poziomie, całe szczęście, że przeciwnik był bardzo przeciętny i nawet w takiej dyspozycji można było go pokonać. Ale w następnych spotkaniach trzeba zagrać o klasę lepiej. Inna sprawa, że siatkarze Tempa są po obozie (ich główny cel to Mistrzostwa Polski kadetów) i ciężka praca nie przyniosła jeszcze efektów.

UKS Budowlanka Toruń – SKS Starogard 3:0 (23,20,16)

Sobota  – 04.02.2012

SKS Starogard – Tempo-25 Olsztyn 0:3 (-17,-23,-20)

Olsztynianie zagrali lepiej niż w piątek, ale to nie jest jeszcze najwyższa forma. Najważniejsze, że Tempo awansowało do ćwierćfinału, a tam trzeba wykazać już dużo lepszaądyspozycję, bo rywale będą mocniejsi. W spotkaniu ze Starogardem nie było większego zagrożenia, nawet w w secie wygranym do 23.

UKS Budowlanka Toruń – KS Stocznia M&W Darłowo 3:0 (14,13,20)

Niedziela – 05.02.2012

UKS Budowlanka Toruń – UKS Tempo 25 Olsztyn 3:1 (-13,18,25,18)

Po pierwszym secie wydawało się, że olsztynianie wreszcie złapali rytm i odniosą pewne zwycięstwio. Nietsety losy tego spotkania odwróciły się. Głównie za skutek kontuzji kapitana Tempa Michała Augustynowicza. Gra siadła i gospodarze przejeli inicjatywę. Wygrali trzy kolejne sety i cały turniej.

UKS CHEMIK OLSZTYN

Rafał Palke, Piotr Cichocki, Bartosz Sobczyk, Mateusz Ruciński, Michał Słomiński, Aleksander Juszczyński, Rafał Tomczonek, Mateusz Romankiewicz, Patryk Napiórkowski, Arkadiusz Kowalczyk, Szymon Kurpiowski, Kamil Radzikowski. Trener Marek Kotulski

3.02.2012 r. (piątek)

„Żak” Pyrzyce – „Chemik” Olsztyn 0:3 (-18,-19,-17)

Mecz bez historii. Rywale okazali sie bardzo słabi, ale a takimi też trzeba umieć grać. Na szczęście zespół olsztyński przystąpił do spotkania skoncentrowany, a to juzżwystarczyło. Wydaje się, że grupa jest bardzo nierówna. Olsztynianie nie powinni miec problemów z awansem.

„Trójka” Nakło – „Stocznia” Gdańsk 0:3

4.02.2012 (sobota)

Chemik” Olsztyn – „Stocznia” Gdańsk 3:0 (19,19,16)

Znów mecz do jednej bramki. Chemik zagrał na swoim normalnym poziomie, a przewaga była przygniatająca. Tym samym olsztynianie awansowali już do ćwierćfinału

„Żak” Pyrzyce – „Trójka” Nakło 3:0

5.02.2012 (niedziela)

„Trójka” Nakło – „Chemik” Olsztyn 0:3 (-10,-12,-13)

Mecz ze słabiutkim Nakłem trwal niespełna godzinę. Rywale bardzo słabi, ale tak to bywa w 1/8 finału, gdzie trafia do turnieju kilka przypadkowych druzyn. Wyjątkowa łatwy turniej dla olsztynian. W ćwierćfinale trzeba będzie sie sprężyć.

Stocznia” Gdańsk – „Żak” Pyrzyce 3:0