1/8 finału MP juniorów – Tylko Piątka i Chemik

Zakończyły się turnieje 1/8 finału juniorek i juniorów w siatkówce. W rywalizacji uczestniczyły cztery zespoły z Warmii i Mazur: Zryw Volley Iława i Piątka Olsztyn (dziewczęta) oraz Chemik Olsztyn i AZS UWM II Olsztyn (chłopcy). W sobotę awans do półfinałów MP zapewnił sobie Chemik. Do kolegów dołączyły dziewczęta z Piątki Olsztyn, które wygrały ostatni mecz z Budowlanymi Toruń 3:1(21,-17,21,19). Nie powiodło się zespołom: AZS UWM II Olsztyn, mimo zwyciestwa w ostatnim dniu i Zrywu Volley Iława.

Goleniów

UKS Piątka Olsztyn: Julia Gach, Oriana Miechowicz, Klaudia Jakóbczyk, Monika Dzienisiewicz (l), Monika Rogińska, Katarzyna Kozłowska, Magdalena Parys, Paula Wojtczak, Gabriela Grzybowska

Piątek

Siatkarki UKS Garda Piątka Olsztyn mają czego żałować. Prowadziły 2:0 w setach z drużyną Barnim Goleniów i przegrały to spotkanie 2:3 (21,18,-15,-12,-10). Aż trudno uwierzyć, że losy meczu odwróciła się po dwóch partiach. Do tego momentu olsztynianki panowały na boisku, grały solidnie bez wiekszych przestojów i to wystarczyło. Od trzeciej odsłony obraz gry radykalnie się zmienił. Zespołowi Piątki chyba zbyt łatwo przyszły zwycięstwa w poprzednich setach, oddał inicjatywę. Goleniów wyrównał na 2:2. Tie break na poczaąku był zacięty (7:8 do zmiany stron), ale potem rywalki odskoczyły i w tak dziwnych okolicznościach zdobyły punkty w tym turnieju.

W drugim meczu Budowlani Toruń  wygrali z Wybrzeżem TPS Rumia 3:2

Bardim Goleniów – UKS Piątka Olsztyn 3:2 (-21,-18,15,12,10)

Budowlani Toruń – Wybrzeże TPS Rumia 3:2

1 Budowlani Toruń  1  2  3:2

2 Bardim Goleniów  1  2  3:2

3 UKS Piątka Olsztyn  1  1  2:3

4 Wybrzeże TPS Rumia 1  1  2:3

Sobota

Siatkarki UKS Piątka znów rozegrały pięciosetowy mecz, ale tym razem zwycięski nad Wybrzeżem TPS Rumia 3:2 (-22,18,-18,24,11). Emocji było mnóstwo. Najbardziej dramatyczny czwarty set, w którym olsztynianki przegrywały juz 10:19, a jednak doprowadziły do tie breaka. Tu trwała zacieta walka do stanu 8:7 dla Piątki. Potem nasze dziewczeta odskoczyły i zachowały przewagę do końca. W tej grupie wszystko jeszcze jest możliwe.

W drugim spotkaniu dnia Bardim Goleniów wygrał z Budowlanymi Toruń 3:2. Cztery mecze w turnieju i cztery pieciosetówki.

UKS Piątka Olsztyn – Wybrzeże TPS Rumia 3:2 (-22,18,-18,24,11)

Niedziela

W ostatnim meczu o wszystko Piątka Olsztyn pokonała Budowlanych Toruń 3:1 (21,-17,21,19). Dziewczęta z Olsztyna wykazały dużą odpornośc psychiczną. Po pechowej porazce w pierwszym dniu rywalizacji potrafiły sie skoncentrować i wygrać po twardej walce kolejne dwa spotkania. Brawo.

Piątka Olsztyn – Budowlani Toruń 3:1 (21,-17,21,19)

Chełmno

Zryw Volley Iława: Monika Pietroczuk- kapitan zespołu, Adrianna Krukowska, Izabela Szałkowska , Aleksandra Grysz, Justyna Michalewska , Katarzyna Fingas, Beata Malinowska (l),  Marta Pietroczuk, Laura Nowotnik, Iwona Kulińska , Aleksandra Stępień Karolina Olejnik,

Piątek:

Od porażki z Liderem Wałcz 0:3 (-20,-14,-19) rozpoczęły turniej 1/8 finału MP juniorek siatkarki Zrywu Volley Iława. Niestety rywalki, okazały się mocne i bardziej odporne. W każdym z setów uzyskiwały w końcówkach przewagę i wygrały bez większych problemów. Iławianki wypadły w premierze słabiej niż oczekiwano, ale oczywiście nadal pozostają w grze.

W innym piątkowym meczu UKS GKS Culmen Chełmno wygrał z Orłem Malbork 3:0

Zryw Volley Iława – Libero Wałcz 0:3 (-20,-14,-19)

Sobota

Niestety juniorki Zrywu przegrały drugie spotkanie. Tym razem z Orłem Malbork 0:3 (-19,-23,-19) i straciły szanse na awans. Wydawalo si, że w piatek był ten słaby dzień, ale w sobotę Zryw zagral znów słabo, widać, że nie trafił z formą na tę imprezę. Trzeba bedzie szukać szans w młodszych kategoriach wiekowych.

W drugim meczu UKS GKS Culmen Chełmno przegrał z Libero Wałcz 1:3

Zryw Volley Iława – Orzeł Malbork 0:3 (-19,-23,-19)

UKS GKS Culmen Chełmno – Libero Wałcz 1:3

1 Libero Wałcz  2  4  6:1

2 UKS GKS Culmen Chełmno 2  3  4:3

3 Orzeł Malbork 2  3  3:3

4 Zryw Volley Iława  2  2  0:6

Niedziela:

W ostatnim spotkaniu Zryw Volley przegrał z UKS Culmen Chełmno 0:3 (-22,-25,-15) i zajął ostatnie miejsce, nie zdobywając seta. W tym meczu były jednak przebłyski dobrej gry. Wcześniej Libero Wałcz pokonało Orła małbork 3:0 i obok gospodarzy awansowało do 1/4 finału.

Libero Wałcz – Orzeł Malbork 3:0

UKS GKS Culmen Chełmno – Zryw Volley Iława 3:0 (22,25,15)

1 Libero Wałcz   3  6  9:1

2 UKS GKS Culmen Chełmno 3  5  7:3

3 Orzeł Malbork  3  4 3:6

4 Zryw Volly Iława  3  3  0:9

Gdańsk

AZS UWM II Olsztyn: Jakub Sulima, Paweł Klimek, Jędrzej Ruszczyk, Jakub Monkiewicz, Filip Kozłowski,  Kamil Kozłowski, Maciej Dziuba, Artur Kramkowski, Arkadiusz Truszkowski

Piątek

Inauguracyjny mecz turnieju między AZS UWM II Olsztyn i gospodarzami – Stoczniowcem Gdańsk przyniosło dużo emocji, ale po ostatnim gwizdku to gdańszczanie schodzili uradowani. Olsztynianie przegrali to spotkanie 1:3 (-23,25,-24,-34). Już wyniki setów świadczą o zaciętości meczu. Młodzi akademicy w każdym secie prowadzili, nie potrafili jednak utrzymać przewagi. W pierwszym na przykład było 14:10 by po chwili 14:15. W tie breaku losy meczu ważyły się. Obie drużyny miały na przemian: setbole i meczbole, ale szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Olsztynianie wyjechali do Trójmiasta wąskim składem, bo część  zawodników musiała zostać na turniej finałowy mistrzostw województwa kadetów.

W innym meczu Błyskawica Szczecin wygrała z MSOS Inowrocław 3:1 (12,15,-22,17)

Stoczniowiec Gdańsk – AZS UWM II Olsztyn 3:1 (23,-25,24,34)

Błyskawica Szczecin – MSOS Inowrocław 3:1(12,15,-22,17)

1 Błyskawica Szczecin  1  2  3:1

2 Stoczniowiec Gdańsk 1  2  3:1

3 AZS UWM II Olsztyn 1  1   1:3

4 MSOS Inowrocław 1   1  1:3

Sobota

Nie wiedzie sie juniorom AZS UWM II. Olsztynianie w sobotę do południa przegrali drugi mecz w turnieju tym razem z Błyskawica Szczecin 0:3 (-23,-15,-21). Kortowianie mieli przebłyski dobrej gry, ale przyczyną porazki były okresy przestojów, gdzie tracilismy punkty seriami. Błyskawica to najlepszy zespół turnieju w Gdańsku. Sytuacja olsztynian stała się bardzo trudna. Trzeba trzymać kciuki za siatkarzy Inowrocławia by pokonali gdańszczan. Niestety w drugim meczu Stoczniowiec pokonał MSOS Inowrocław 3:2, choć w tie breaku rywale prowadzili 12:8.

AZS UWM Olsztyn – Błyskawica Szczecin 0:3 (-23,-15,-21)

Niedziela

W ostatnim meczu AZS UWM II Olsztyn pokonał MSOS Inowrocław 3:0 (23,20,17), ale był to tylko mecz o trzecie miejsce. Wygrana jednak się liczy, chlopcom zależało by zatrzeć kiepskie wrażenie. O wszystkim zadecydowała pechowa porażka ze Stoczniowcem.W innym spotkaniu Błyskawica Szczecin wygrała ze Stoczniowcem Gdańsk 3:0 (11,20,15).

Błyskawica Szczecin – Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (11,20,15)

AZS UWM II Olsztyn – MSOS Inowrocław 3:0 (23,20,17)

1Błyskawica Szczecin  3  6  9:1

2 Stoczniowiec Gdańsk  3  5  6:6

3 AZS UWM II Olsztyn  3  4  4:6

4 MSOS Inowrocław  3  3  3:9

Olsztyn

Chemik Olsztyn: Damian Piórkowski, Piotr Cichocki, Cezary Stanisławajtys, Szymon Witkowski, Grzegorz Szczotko, Bartosz Sobczyk, Marcin Klauza Piotr Bagan, Arkadiusz Kowalczyk, Arkadiusz Borawski, Mateusz Romankiewicz (l)

Piątek:

W inauguracyjnym spotkaniu turnieju Chemik Olsztyn pokonał w Uranii drużynę Juranda Malbork 3:1 (12,22,-21,14). Gospodarze byli zdecydowanym faworytem i pierwsza partia to potwierdzała. Olsztynianie byli skoncentrowani i pewnie wygrali do 12. Poszło chyba zbyt łatwo, bowiem od drugiej odsłony przydarzały się Chemikowi serie prostych błędów. Tego seta udało się wygrać, ale trzeciego, mimo bardzo wysokiego prowadzenia, gospodarze przegrali. Był to kubeł zimnej wody, bowiem w następnej  partii znów było tak jak powinno. Na stracie seta zaważył brak koncentracji, inna sprawa, że siatkarze Chemika przyjechali na turniej prosto ze zgrupowania w Ornecie.

W drugim meczu MKS Połczyn Zdrój pokonał Budowlankę Toruń 3:2 (-23,20,23,-24,11)

Chemik Olsztyn – Jurand Malbork 3:1 (12,22,-21,14)

MKS Połczyn Zdrój – Budowlanka Toruń 3:2 (-23,20,23,-24,11)

1 Chemik Olsztyn  1  2   3:1

2 MKS Połczyn Zdrój  1  2  3:2

3 Budowlanka Toruń  1  1  2:3

4 Jurand Malbork  1  1  1:3

Sobota

W pierwszym spotkaniu Jurand Malbork po zaciętym spotkaniu pokonał Budowlankę Toruń 3:0 (23,22,22). W drugim meczu  olsztyński Chemik w godzinkę rozprawił sie z zespołem Mieszko Połczyn Zdrój. Wynik 3:0 (14,12,13) mówi właściwie wszystko. Drużynie z Olsztyna i jej trenerowi Markowi Kotulskiemu mozna juz gratulować awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Jurand Malbork – Budowlanka Torun 3:0 (23,22,22)

Chemik Olsztyn – Mieszko Połczyn Zdrój 3:0 (14,12,13)

1 Chemik Olsztyn  2  4  6:1

2 Jurand Malbork  2  3  4:3

3 MKS Połczyn Zdrój 2  3  3:5

4 Budowlanka Torun  2  2  2:6

Niedziela

Chemik dopełnił formalności pokonując bardzo wysoko 3:0 (6,14,13) Budowlanke Toruń. Przy pełnej koncentracji olsztynianie o klase przewyższali wszystkich przeciwników. Jurand tez postawil kropke nad „i” wygrywając 3:1 z Połczynem.

Chemik Olsztyn – Budowlanka Toruń 3:0(6,14,13)

Jurand Malbork – Mieszko Połczyn Zdrój 3:1

1 Chemik Olsztyn  3  6  9:1

2 Jurand Malbork 3  5  7:4

3 MKS Połczyn Zdrój  3  4  3:8

4 Budowlanka Toruń  3  3   2:9