1/8 finału MP kadetów- Oba AZS-y i Zryw Volley przeszły dalej

Dobiegają końca  turnieje 1/8 finału MP kadetek i kadetów, gdzie wystąpią drugie i trzecie zespoły lig regionalnych w naszym przypadku następująca czwórka: UKS Piątka Olsztyn i MKS Taboo Club Zryw Volley Iława (dziewczęta) oraz AZS UWM I Olsztyn i AZS UWM II Olsztyn (chłopcy). By awansować, trzeba zająć w grupie jedno z dwóch czołowych miejsc. Po dwóch dniach awans do ćwierćfinałów zapewniły sobie Zryw i AZS UWM,  które wygrały turniieje. W niedzielę dołączył do nich AZS UWM II, gdzie występuja młodzicy Macieja Rejznera. Pokonali druzyne Chemika II 3:0 (20,10,13) i sa w ćwierćfinale. Odpadły Po porażce z Mogilnem odpadły kadetki Piątki Olsztyn.

Kadetki

Grupa III (Wałcz)

UKS „Libero” Wałcz

MKS „Sokół” Mogilno

ENERGA Gedania Gdańsk

UKS Piątka Olsztyn

Andżelika Konopko, Agata Gąsowska, Anna Kłoczko, Kinga Wesołowska, Zuzanna Żuchowska, Katarzyna Łazarczyk, Karolina Naczas, Agata Wilczek, Beata Tyminska, Anna Biryło, Julita Kucińska, Julita Stanulewicz. Trener Mariusz Sawczuk.

I dzień

UKS Libero Wałcz – UKS Piątka Olsztyn 2:3 (18:25, 15:25, 27:25, 25:23, 9:15)

Zwycięstwo w pierwszym meczu to duży kapitał, zwłaszcza jeśli wygra się z gospodarzem turnieju. Olsztynianki świetnie rozpoczęły spotkanie, były skoncentrowane i wykorzystywały każdy błąd rywalek. Zanosiło się na sukces w trzech setach, ale niestety w kolejnej partii role sie odwróciły. Lider dzieki ogromnej ambicji doprowadził do stanu 2:2 i mało kto dawał szansę olsztyniankom w tie beaku. Te jednak wróciły do gry z pierwszej fazy meczu i pewnie zwyciężyły do 9 i w całym spotkaniu 3:2.

II dzień

UKS Piątka Olsztyn – Energa Gedania Gdańsk 1:3 (17:25, 25:19, 17:25, 15:25)

Zasłużone zwycięstwo gdańszczanek, które z wyjatkiem drugiego seta były lepsze we wszystkich elementach gry. Sprawa awansu nadal otwarta. Niedzielny mecz z Sokolem zadecyduje.

III dzień

UKS Piąta Olsztyn – Sokół Mogilno 1:3 (17:25, 25:15, 23:25, 18:25)

Olsztyńskie siatkarki nie wywalczyły awansu, a wystarczyło wygrac z Sokołem, który do tej pory był bez zwyciestwa, choć przegrywał po 2:3. Zespól Piątki wypadł słabo, ponizej możliwości. W trzecim kluczowym secie błędy w w zagrywce zadecydowały o minimalnym zwycięstwie rywalek, które juz do końca przeważały.

UKS Libero Wałcz – UKS Piątka Olsztyn 2:3 (-18,-15,25,23,-9)

MKS Sokół Mogilno – Energa Gedania Gdańsk 2:3

Energa Gedania Gdańsk – UKS Piątka Olsztyn 3:1 (17,-19,17,15)

UKS Libero Wałcz – MKS Sokół Mogilno 3:2

Sokół Mogilno – UKS Piątka Olsztyn 3:1 (17,-15,23,18)

MKS Taboo Club Zryw Volley Iława

Monika PIETROCZUK- kapitan zespołu, Marta PIETROCZUK, Laura NOWOTNIK, Aleksandra GRYSZ, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Iwona KULIŃSKA – libero oraz Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Natalia SOWA. Trenerzy: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.

I dzień

MKS Taboo Club Zryw Volley Iława – UKS Osiemnastka Szczecin 3:0 (25:14, 26:24, 25:13)

Bardzo dobry mecz iławianek, które potwierdziły, że są bardzo dobrze wyszkolone technicznie i dużo widzą na boisku. Cóż z tego, że rywalki były wyższe, skoro podopieczne trenera Pietroczuka sprytnie mijały blok i świetnie ustawiały się w polu, broniąc wiele piłek. Najbardziej wyrównany byl drugi set, w którym przegrywaliśmy 13:20 oraz 21:24. Zryw obronił setbole, rywalki były coraz bardziej zdenerwowane , a my to wykorzystalismy. Następna partia była już tylko fotmalnością.

II dzień

MKS Taboo Club Zryw Volley Iława –  UKS Troyan Chmielno 3:0 (25:16, 25:22, 26:24)

Siatkarki z Iławy znów zagrały bardzo mądrze, wygrywając trudne końcówki w drugim i trzecim secie. Tym zwyciestwem zapewniły sobie awans do ćwierćfinału, plan więc wykonały przed terminem.

III dzień

MUKS Joker Świecie -MKS Taboo Club Zryw Volley Iława 2:3 (19:25, 25:21, 25:20,22:25, 12:15)

Zdecydowanie najlepszy mecz turnieju, w którym iławianki mając już zapewniony awans walczyły do końca o zwyciestwo i dopięły swego. Sporo interesujących akcji i zasłużonych braw od publiczności.

MUKS „Joker” Świecie : UKS TROYAN Chmielno 3:2

UKS „Osiemnastka” Szczecin : MKS Taboo Club Zryw-Volley Iława 0:3 (-14,-24,-13)

UKS TROYAN Chmielno : MKS Taboo Club Zryw-Volley Iława 0:3 (-16,-22.-24)

MUKS „Joker” Świecie : UKS „Osiemnastka” Szczecin 3:1

UKS „Osiemnastka” Szczecin : UKS TROYAN Chmielno 3:2

MKS Taboo Club Zryw-Volley Iława: MUKS „Joker” Świecie 3:2 (19,-21,-20,22,12)

AZS UWM II Olsztyn:

Tomasz Koziatek,  Radosław Polak, Maciej Mozol, Paweł Rutecki,  Piotr Zubel, Kamil Michalczyk, Kacper Czebatul, Jakub Kochanowski Aleksander Głódkowski,  Łukasz Dziedzic, Trener Maciej Rejzner

I dzień

SPS Lębork – AZS UWM II Olsztyn 3:2 (25:11, 25:15, 26:28, 21:25, 15:11)

Olsztynianie byli bardzo bliscy zwyciestwa i swego rodzaju niespodzianki, bowiem są w tym towarzystwie zdecydowanie najmłodsi (przecietnie o 2 lata od przeciwników). Nie trzeba nikomu tłumaczyc co to oznacza. Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem i bardzo dynamicznie. Slabsi fizycznie młodzicy AZS-u mieli klopoty z przyjęciem zagrywki. Gdy jednak siatkarzy z Lęborka opusciły trochę siły mecz zdecydowanie sie wyrównał. W trzeciej partii prowadzilismy 22:16, gospodarze wyrównali, a potem były setbole i meczbole, Akademicy zostali jednak w meczu a po zwycięstwie w czwartym secie doprowadzili do tie breaka. Niestety, tutaj zespól z Lęborka się odrodził i wygral dość pewnie do 11. Ale olsztynianie jeszcze w tym turnieju powalczą… Warto dodać, że trzech najlepszych zawodników z druzyny Macieja Rejznera wzmocnilo AZS UWM I, który gra w Olsztynie.

II dzień

AZS UWM II Olsztyn – Żak Pyrzyce 3:2 (25:5, 17:25, 24:26, 25:21, 15:9)

Po wygraniu pierwszego seta do 5 wydawało się, że akademicy rozniosą przeciwników. Tymczasem zupełnie spoczęli na laurach i pozwolili rywalom wrócic do gry. Ci wygrali dwa sety z rzędu i dopiero to pobudziło olsztynian do walki. Znów przejeli inicjatywe i wygrali spotkanie. W niedziele zagraja z Chemikiem II o awans

III dzień

AZS UWM II Olsztyn – Chemik II Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:10, 25:13)

Olsztynianie bardzo pewnie i szybko rozprawili sie z Cheemikiem pieczętując awans. Trzeba podkreślić, że w zespole Macieja Rejznera wystepuja mlodzicy, mimo to doskonale dali sobie radę i znaleźli się w gronie 32 najlepszych druzyn krajowych kadetów.

SPS Lębork – AZS II Olsztyn 3:2 (11,15,-26,-21,11)

Chemik II Bydgoszcz – Żak Pyrzyce 1:3

Żak Pyrzyce – AZS II Olsztyn 2:3 (-5,17,24,-21,-9)

SPS Lębork – Chemik II Bydgoszcz 3:0

AZS II Olsztyn – Chemik II Bydgoszcz 3:0 (20,10,13)

UMKS „JURAND” Malbork

Marcin Perzanowski, Marek Kurmin, Rafał Chmielewski, Mateusz Olbryś, Paweł Józefowicz, Krystian Gunia, Krzysztof Gulak, Maciej Biedrzycki, Michał Mazek, Paweł Antonik, Patryk Płochocki, rafal Dawiedczyk, Karol Janikiewicz. Trener Paweł Wąsowicz.

I dzień

AZS UWM I Olsztyn – Jurand Malbork 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)

Olsztynianie pomyślnie zainaugurowali turniej przed własną publicznością, ale trzeba obiektywnie stwierdzić, że rywala mieli słabego. Gospodarze nie byli więc zmuszeni do wiekszego wysiłku, w każdym z setów mieli dużą przewagę. Trzymali jednak koncentrację i nie dali sie uspić, co w takich meczach się zdarza. W trzeciej partii rozbili przeciwników zagrywką.

II dzień

AZS UWM I Olszytn – Libero Walcz 3:1 (25:14, 25:23, 22:25, 25:17)

Pewne zwycięstwo olsztynian, choc nie tak efektowne jak w piatek. Siatkarze z Wałcza nie mieli za duzych mozliwosci w ataku, ale nieźle przyjmowali zagrywke i dobrze bronili. Akademicy mieli jednak znacznie wiecej atutów. Po dwóch dniach losy turnieju w Olsztynie sa juz rozstrzygniete. Awansują: AZS Olsztyn i AZS OŚ Toruń.

III dzień

AZS UWM I Olsztyn – AZS OŚ Toruń 3:1 (25:15, 21:25, 25:19, 26:24)

Mocnym akcentem zakończyli turniej gospodarze, którzy w meczu o pierwsze miejsce pokonali niezły zespół z Torunia. Byl to z pewnościa najbardziej wymagający przeciwnik, a spotkanie można śmialo okreslić jako najlepsze z tych sześciu jakie rozegrano. Awans do ćwierćfinału byl obowiązkiem zespołu z Olsztyna. Teraz czeka zawodników trudniejsze zadanie, ale liczymy na ich kolejny awans.

AZS Olsztyn – Jurand Malbork 3:0 (20,16,16)

Libero Wałcz – AZS Toruń 0:3

AZS Toruń – Jurand Malbork 3:0 (19,19,18)

AZS Olsztyn – Libero Wałcz 3:1 (14,23,-22,17)

Libero Wałcz – Jurand Malbork 3:0 (26,23,23)

: AZS Olsztyn – AZS Toruń 3:1 (15,-21,19,24)

1 AZS UWM I Olsztyn  3  6  9:2

2 AZS OŚ Toruń  3  5  7:3