1/8 Finału MP kadetów – Tempo i AZS UWM przyjmują gratulacje

Drugi i trzeci zespół rozgrywek wojewódzkich: UKS Tempo 25 i AZS UWM II Olsztyn grały od piątku w turniejach 1/8 finału Mistrzostw Polski kadetów.  Mimo, że obie drużyny występowały  na boiskach rywali juz po dwóch dniach można było  im gratulować awansu. W niedzielę znów pokonały swych przeciwników.AZS UWM II Olsztyn z trzema zwycięstwami wygral turniej w Toruniu, Tempo nie straciło nawet seta..

Pyrzyce

AZS UWM II Olsztyn: Patryk Chodubski, Marek Kurmin, Rafał Chmielewski, Marcin Perzanowski, Rafał Palke, Mateusz Dymarczyk, Artur Berggrun, Marcin Lewicki, Jarosław Słowik, Karol Burakiewicz, Kamil Radzikowski, Maciej Wojciechowski. Trener Paweł Wąsowicz

I dzień

Bardzo dobrze rozpoczęli turniej olsztynianie. Mimo przegranego pierwszego seta dość łatwo poradzili sobie z gospodarzami zwyciężając 3:1 (-22,21,20.17)

Żak Pyrzyce – AZS UWM II Olsztyn 1:3 (25:22 21:25, 20:25 17:25)

W pierwszej partii siatkarze Pyrzyc zaskoczyli akademików zagrywką i głównie dzięki temu zwyciężyli. Olsztynianie jednak szybko opanowali sytuację. Przyzwyczaili się do hali i serwów rywali, zresztą animusz Żaka malał z każda minutą. Przewaga AZS-u rosła, w ostatniej czwartej partii grali już bardzo swobodnie i pewnie wygrali to spotkanie.

II dzień

Siatkarze AZS UWM II Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali zespół Koraba Puck 3:1 (-23,18,21,17)

AZS UWM II Olsztyn – Korab Puck 3:1 (23:25 25:18 25:21 25:17)

W pierwszym secie olsztynianie mieli kłopoty z zakończeniem akcji. Rywale bardzo dobrze sie ustawiali i „wybierali” wiele ataków. AZS gonił wynik i doszedł przeciwnika, ale w końcówce nie wykorzystał szansy. Od drugiej partii podopieczni trenera Wąsowicza przejeli inicjatywę. Wprawdzie w początkowych fazach każdej z partii drużyna z Pucka dotrzymywała kroku, ale później AZS zdobywał kilkupunktowa przewagę i bez większego stresu wygrywał. To zwycięstwo praktycznie zapewnia awans do ćwierćfinału,

III dzień

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju w Pyrzycach olsztynianie pewni pokonali Budowlankę Toruń 3:0 (17,17,11)

AZS UWM II Olsztyn – Budowlanka Toruń 3:0 (25:17 25:17, 25 11)

Akademicy niepodzielnie panowali na boisku i ani przez chwilę nie byli zagrożeni. W trzeciej partii zupełnie odebrali rywalom ochotę do gry. Plan wykonali w stu procentach, ale w ćwierćfinale (prawdopodobnie w Krotoszynie) czeka ich z całą pewnością trudniejsze zadanie.

W meczu, który decydował o awansie Żak Pyrzyce pokonał Koraba Puck 3:1 (23,21,-17,21) i obok olsztynian awansował do ćwierćfinału

Toruń

UKS Tempo 25 Olsztyn:Michał Augustynowicz, Jędrzej Jasnos, Igor Sadżuga, Konrad Gawrewicz, Patryk Szwaracki, Jakub Wiśniewski, Michał Tomczak, Michał Czarnecki, Rafał Maluchnik, Maciej Petelczyc, Artur Wardaliński, Mateusz Wierciszewski. Trener Błażej Kolpy.

I dzień

Znakomicie spisali się w pierwszym dniu turnieju kadeci UKS Tempo 25 Olsztyn, którzy bez najmniejszych klopotów rozprawili sie z Błyskawicą Szczecin, wygrywając 3:0 (13,19,20)

UKS Tempo 25 Olsztyn – Błyskawica Szczecin 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

Olsztynianie od pierwszych piłek dyktowali warunki. W secie otwacia prowadzili różnica 4-5 punktów, a w końcówce przyśpieszyli i nie dali szans rywalom. Przewaga wzrastała, w trzeciej partii zagrała już druga szóstka Tempa i mecz miał podobny obraz. Warto dodać, że trener Błażej Kolpy nie skorzystał z ani jednej przysługującej mu przerwy. Najważniejsze, że chlopcy byli cały czaa skoncentrowani i konsekwentnie dążyli do jak najszybszego zakończenia spotkania.

W meczu inaugurującym turniej AZS OŚ Toruń pokonał Juranda Malbork 3:0 (23,23,27). bardzo zacięte spotkanie i szczęsliwe końcówki gospodarzy.

II dzień

Podobnie jak w piatek olsztynianie niepodzielnie panowali na boisku i pokonali drużynę Juranda Malbork3:0 (10,11,22)

UKS Tempo 25 Olsztyn – Jurand Malbork 3:0 (25:10 25:11 25:22)

Przewaga Tempa bezsporna. W końcówce drugiej odsłony trener Błażej kolpy, podobnie jak w piatek, wpuścił drugą szóstkę, które też sobie poradziła, choć rywale uzbierali w trzecim secie więcej punktów. Olsztynianom bardzo zależy na zajęciu pierwszego miejsca w grupie, gdyż wredy w ćwierćfinale wpadną na łatwiejszych przeciwników.

W drugim spotkaniu AZS OŚ Toruń wygrał z Błyskawicą Szczecin 3:0 (23,22,13)

III dzień

Siatkarze UKS Tempo 25 pokonali w ostatni dniu gospodarzy z Torunia 3:0 (23,17,16) i bez straty seta zakończyli turniej 1/8 finału MP

AZS OŚ Toruń – UKS Tempo 25 Olsztyn 0:3 (23:25 17:25 16:25)

Gospodarze tez w pierwszych dwóch spotkaniach nie stracili seta, mieli więc nadziej na kolejne zwyciestwo. Wyrównana walka trwała tylko w pierwszej partii. Od drugiej olsztynianie nyli juz zdecydowanie lepsi we wszystkich elementach i wygrali stosunkowo łatwo. Zanotowali imponujący bilans. Oby tak dalej

W pierwszym meczu dnia Jurand Malbork zwyciężył Błyskawice Szczecin 3:1

Jurand Malbork – Błyskawica Szczecin 3:1

AZS OŚ Torun – UKS Tempo 25 Olsztyn 0:3