1/8 finału MP młodzików -Tylko AZS UWM w ćwierćfinale, dziewczęta odpadły

W sobotę i niedzielę odbywały się turnieje 1/8 finału Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły zespoły, które w ligach regionalnych zajęły drugie i trzecie miejsca, z Warmii i Mazur: Sparta Braniewo (gospodarz turnieju) i Truso Elbląg (dziewczęta) oraz AZS UWM II Olsztyn. W przypadku chłopców grała tylko jedna drużyna, bo więcej na odpowiednim poziomie nie mamy i to jest niestety kompromitacja.  Z naszej trójki powiodło sie tylko mlodzikom z Olsztyna, którzy zajeli drugą pozycje w Grudziądzu. Zespoły Turso i Sparty były trzecie  w grupach i odpadły z MP.

MKS Truso Elblag

Anna Chrostowska, Alicja Parzych, Paulina Kuna, Oliwia Zalewska, Natalia Zajączkowska, Katarzyna Pietrzak, Aleksandra Głowacka, Sandra Szwalska, Aleksandra Szczygłowska, Paulina Makowocz, Aleksandra Wójcicka, Maja Kańduła. Trenerzy: Kazimierz Stankiewicz i Aleksandra Pietrulewicz

I kolejka

Energa Gedania Gdańsk – Truso Elbląg 2:0 (25:4, 25:17)

Spotkanie z gospodarsem i zdecydowanym faworytem turnieju było jednostronnym widowiskiem. Elblążanki rozpoczęły bardzo stremowane, ale w drugim secie było już dużo lepiej. Z całą pewnościa będzie można powalczyc w dwóch nastepnych spotkaniach.

II kolejka

Truso Elblag – UKS Barnim Goleniów 1:2 (22:25, 26:24, 12:15)

Mlodziutkie elblążanki przestraszyły sie chyba wygranej. W tie breaku prowadziłu już 10:7 i niestety nie wykorzystały szansy. W najważniejszym momencie zdarzyły sie serię błędów. Ta porażka eliminuje Truso w turnieju o Mistrzostwo Polski. Życzymy powodzenia za rok!

III kolejka

Truso Elbląg – Joker Świecie 2:0 (25:20, 25:16)

Byl to mecz o trzecie miejsce tzw. mały finał pocieszenia. Elbążanki wygrały łatwo, ale z MP odpadły. Były jednak mlodsze od rywalek, dlatego więcej obiecujemy sobie po przyszlorocznym starcie.

31 marca sobota godz. 10

Energa Gedania Gdańsk – MKS Truso Elbląg 2:0 (4,17)

MUKS „Joker” Świecie –  UKS „Barnim” Goleniów 0:2 (-11,-14)

MKS Truso Elbląg – UKS „Barnim” Goleniów 1:2 (-22,24,-12)

Energa Gedania Gdańsk –  MUKS „Joker” Świecie 2:0 (8,14)

MUKS „Joker” Świecie –  MKS Truso Elbląg 2:0 (20,16)

Sparta Braniewo

Julia Dunajska (kpt), Daria Szczyrba, Weronika Wołodko, Justyna Cytrynowicz, Daria Żejmo, Justyna Brodzińska, Magdalena Krzywiec, Małgorzata Łyczakowska, Katarzyna Prymko, Martyna Matys, Iza Giecewicz, Ola Bogdan. Trener Tomasz Jodko

I seria

Sparta Braniewo – APS TPS Rumia 2:0 (25:20, 25:21)

Dość pewnne zwycięstwo Sparty, która prowadziła w obu setach. Trzeba zapisać na plus, braniewiankom, że do końca były skoncentrowane i nie dały się zaskoczyć rywalkom.  Jest więc dobry początek.

II seria

Sparta Braniewo – UKS Pomorzanie Szczecin 1:2 (23:25, 25;20, 11:15)

Bardzo wyrównane spotkanie, w którym braniewiankom zabrakło troche szczęścia. Wazne jedbak, że zdobyły seta, bo poprzedni mecz wygrały 2:0. Po prostu w niedziele trzeba pokonać Toruń.

III seria

Sparta Braniewo – Budowlani Toruń 0:2 (19:25, 23:25)

Braniewianki nie wykorzystały niestety szansy, a wystarczyło wygrac jednego seta. Bardzo chciały pokonać rywalki, może za bardzo, stąd duża liczba błędów. szkoda bo awans do ćwierćfinału był na pewno w zasięgu.

SPS Sparta Braniewo – APS TPS Rumia 2:0 (20,21)

UKS „Pomorzanie” Szczecin – TKS-T „Budowlani” Toruń 2:1

APS TPS Rumia – TKS-T „Budowlani” Toruń 2:1

SPS Sparta Braniewo –  UKS „Pomorzanie” Szczecin 1:2(-23,20,-11)

UKS „Pomorzanie” Szczecin – APS TPS Rumia 2:1

TKS-T „Budowlani” Toruń –  SPS Sparta Braniewo 2:0 (19,23)

AZS UWM II Olsztyn

Jakub Ruść, Zbigniew Salewski, Igor Maćkiewicz, Łukasz Guzewicz, Bartosz Antkiewicz, Adrian Kołodziejski, Piotr Janowski, Mateusz Pieśko, Mateusz Stanilewicz, Michał Kopacki, Kamil Ćwikła, Kafian Riabczenko. Trener Andrzej Stankiewicz.

I seria

AZS UWM II Olsztyn – Żak Pyrzyce 0:2 (-12:25, 17:25)

Wyraźne zwyciestwo rywali z Pyrzyc, którzy uchodzą za faworyta tego turnieju. W drugiej partii młodzi akademicy nawiązali walke, ale w kluczowych momentach przeciwnicy byli jednak lepsi. Pozostałe dwa mecz są do wygrania. Czy tak będzie?

II seria

AZS UWM II Olsztyn – UKS w Jastarni 2:1 (25:20,23:25, 15:9)

Olsztynianie wykorzystali popołudniowa szansę i po trudnym meczu pokonali rówieśników z Jastarni. Tie break był w miare spokojny pod kontrolaą W niedziele decydujący o awansie mecz.

III seria

TS Koset Grudziądz – AZS UWM II Olsztyn 1:2 (25:16, 19:25, 12;15)

Olsztynianie wykorzystali szansę, choc nie było łatwo. W tie beaku gospodarze prowadzili do zmiany 8:6, ale finisz akademikow okazał sie skuteczny. Cieszymy sie z awansu, choć trzeba przyznac, że przyszedł z największym trudem.

TS „Koset” Grudziądz – UKS w Jastarni 2:1

MLKS „Żak” Pyrzyce – AZS UWM II Olsztyn 2:0 (12,17)

UKS w Jastarni – AZS UWM II Olsztyn 1:2 (-20,23,-9)

TS „Koset” Grudziądz – MLKS „Żak” Pyrzyce 0:2 (-16,-21)

MLKS „Żak” Pyrzyce –  UKS w Jastarni 2:0

TS „Koset” Grudziądz – AZS UWM II Olsztyn 1:2 (16,-19,-12)

1 Żak Pyrzyce  3  6  6:0

2 AZS UWM II Olsztyn  3  5  4:4