AKS OSW wreszcie osiągnął cel – Mamy w Olsztynie II ligę !

W sali V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Krasickiego w Olsztynie zakończył się trzydniowy, finałowy turniej o awans do II ligi kobiet. W decydującej rozgrywce grały siatkarki AKS OSW, które pewnie wygrały  półfinał, ale tu skala trudności wzrosła. Wydawało się, że po pierwszym dniu i łatwym zwycięstwie nad Sobieskim Lublin będzie łatwo i przyjemnie. Koniec okazał się szczęśliwy, ale trzeba było skrupulatnie liczyć sety. W sobotę AKS OSW wygrał 3:2 i potrzebował jednej wygranej partii z Tychami. Udało się. Porażka 1:3 mimo wszystko była zwycięska.

Zespoły biorące udział w turnieju:

1. AKS OSW Olsztyn
  2. UKS Dębowianka Dębowiec
  3. TKS Tychy
  4. UKS Sobieski 46 Lublin

AKS OSW Olsztyn:

Oriana Miechowicz, Monika Rogińska, Anna Kłoczko, Monika Ruta, Dominika Bartkowska, Katarzyna Kozłowska, Weronika Bronowicka, Julia Gach, Kinga Wesołowska, Klaudia Jakubczyk, Magda Krogólska, Anna Manikowska, Monika Dzienisiewicz.

Piątek 19.04.2013r.:

AKS OSW Olsztyn – UKS Sobieski 46 Lublin 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

Pewne zwycięstwo AKS OSW, choć z pewnością olsztynianki stać na dużo lepszą grę. I takiej oczekujemy, bowiem w tym turnieju, jeśli chce się awansować najlepiej wszystko wygrać. W każdym siebie AKS OSW prowadził dość wyraźnie choć zdarzały się momenty przestojów i strata kilku oczek pod rząd. Miało to jednak miejsce w środku partii, końcówki były więc spokojne i bez stresów,

UKS Dębowianka Dębowiec – TKS Tychy 2:3 (25:22, 25:15, 20:25, 18:25, 10:15)

Sobota 20.04.2013r.:

UKS Sobieski 46 Lublin – TKS Tychy 3:1 (25:22, 25:23, 24:26, 25:17)

AKS OSW Olsztyn – UKS Dębowianka Dębowiec 3:2 (20:25, 25:20, 22:25, 25:16, 15:13)

Rywalki okazały sie dużo bardziej wymagające niż w piatek Sobieski Lublin. Pięć setów twardej walki przynioslo olsztyniankom zwycięstwo, ale wynik mógł być odwrotny, tym bardziej, że tie break nie pzrebiegal po naszej myśli. Zawodniczki AKS OSW walczyły jednak do końca, wykazały dużą odpornośc psychiczną i potrafiły w decydującym momencie zagrać skutecznie. Kibice odetchneli z ulgą. Nie da sie ukryć, że ta wygrana bardzo zbliża olsztynianki do bezposredniego awansu. Najlepiej wygrac w niedziele z TRychami, które dośc nieoczekiwanie lukegły Sobieskiemu Lublin 1:3

Niedziela 21.04.2013r.:

UKS Dębowianka Dębowiec – UKS Sobieski 46 Lublin 3:2 (25:22, 23:25, 25:20, 8:25, 15:9)

TKS Tychy – AKS OSW Olsztyn 3:1 (25:22, 22:25, 25:16, 25:18)

Po pierwszym niedzielnym spotkaniu wszystko było wiadomo. Olsztyniankom potrzeba było do zwycięstwa w turnieju i bezposredniego awansu jednego wygranego seta. Zadanie tylko z pozoru łatwe, tym bardziej, że siatkarki z Tych też przeciez miały szanse pod warunkiem pokonania AKS-u bez straty partii. Gra była zacięta i nerwowa zarazem. Po drugim zwycięskim secie siatkarki AKS OSW wiedziały, że sa juz w II lidze. Kolejne podejście zakończyło się wreszcie sukcesem. Ale nie ma co ukrywać: zawodniczki i trenerów czeka wiele pracy by nadrobić stracony czas, bowiem wymagania w nowych rozgrywkach będa duże. Jest się z czego cieszyć, ale juz teraz trzeba myśleć o tym co będzie za kilka miesięcy.