Awangarda Volley Liga Elbląg 2014 – ZNP depcze po piętach liderowi

Za nami ósma kolejka w Awangarda Volley Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zaczyna się coraz bardziej krystalizować czołówka. Czołowe zespoły wygrały swoje mecze, nie tracąc nawet seta, dzięki czemu w tabeli powiększyły przewagę nad pozostałymi ekipami.

Powoli wzrasta przewaga prowadzącej w tabeli dwójki zespołów nad pozostałymi ekipami. Zarówno lider LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam jak i wicelider ZNP Elbląg wygrały swoje mecze, nie tracąc nawet seta. W tej kolejce nieco łatwiejsze zadanie miał lider, który tym razem zmierzył się z Techtransem. W każdej z trzech partii przewaga Nauki Jazdy nie podlegała dyskusji. Lider w pierwszym secie pozwolił rywalom ugrać zaledwie 17 punktów. W drugiej partii LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam zagrał jeszcze lepiej, a wydarzenia na boisku doskonale odzwierciedla wynik tej partii 25:13. W trzecim i zarazem ostatnim secie Techtrans ponownie zdołał ugrać tylko 17 punktów i całe spotkanie przegrał 0:3.

Na zdecydowanie trudniejszego rywala trafił wicelider rozgrywek. Zespół ZNP tym razem zmierzył się z czwartą w tabeli ekipą Kolex Hale Stalowe. I choć początek pierwszej partii był wyrównany, to na finiszu z wygranej 25:17 cieszyli się siatkarze ZNP. Bardziej zacięta była natomiast druga partia, choć także i tym razem szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliło ZNP, wygrywając 25:20. W ostatnim secie wicelider dopełnił już tylko formalności, zwyciężył 25:16 i tym samym mógł do swojego konta dopisać kolejne trzy punkty.

Czwartej porażki z rzędu doznali za to siatkarze MKS Truso, którzy tym razem okazali się słabsi od przedostatniej w tabeli ekipy Sisley Volley Team. Juniorzy pojedynek rozpoczęli zgodnie z planem i pierwszego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając aż 25:13. Jak się później okazało, były to miłe złego początki. W drugiej partii sytuacja na boisku uległa zmianie. Mecz stał się bardziej wyrównany, a w końcówce seta nieco więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Sisley Volley Team, wygrywając 25:23 i doprowadzając wynik meczu do stanu 1:1. Ostatnia, decydująca partia potoczyła się podobnie jak drugi set. W końcówce znów lepiej poradzili sobie siatkarze Sisley i to oni ostatecznie wygrali seta 25:21 i całe spotkanie 2:1.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP powędrowało do Piotra Malinowskiego z zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, który otrzymał podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 8. kolejki:

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam – Techtrans Elbląg 3:0 (25:17, 25:13, 25:17)

ZNP Elbląg – Kolex Hale Stalowe 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Chill Out – Merkury Elbląg 2:1 (25:22, 17:25, 25:21)

Sisley Volley Team – MKS Truso 2:1 (13:25, 25:23, 25:21)

{AdmirorGallery}awangarda12{/AdmirorGallery}

———————-

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl. Zespół z Gdańska cały czas plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywek PlusLigi. Kolejne spotkanie przed własną publicznością LOTOS Trefl rozegra w piątek 19 grudnia, a ich rywalem będzie Cerrad Czarni Radom. Mecz rozegrany zostanie o godz. 19.00 w ERGO Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.