AZS UWM I i Zryw w półfinale MP młodzików – Pięknie i skutecznie

Zakończyły sie ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski w siatkówce młodziczek i młodzików. W jednodniowym turnieju w Ilawie (startowały trzy zespoły) awans do 1/2 finału wywalczyły w pieknym stylu siatkarki MKS Taboo Club Zryw Volley , które bez straty seta odpawiły rywalki, imponujac skutecznoscia i stylem gry. Chlopcy z AZS UWM I Olsztyn awans wywalczyli juz w sobotę i niedzielna porażka z Chemikiem Bydgoszcz nie miała większego znaczenia.  Odpadł AZS UWM II, który dwa mecze przegrał po tie braeku. Zabraklo zdecydowanie ogrania.

Młodziczki

Iława

Taboo   Club Zryw-Volley Iława

Marta Pietroczuk Aleksandra Stępień, Joanna Karpińska, Laura Nowotnik, Iwona Kulińska, Natalia Mejka oraz Kamila Sitnik , Aleksandra Tomaszewska, Wiktoria Kalbarczyk, Monika Gorzka, , Klaudia Stróżik, Dominika Grec. Trener : Mieczysław Pietroczuk

I seria

Taboo Club Zryw Volley Iława – MKS Pogoń Proszowice 2:0 (25:23, 25:14)

Siatkarki z Iławy odniosły pewne zwycięstwo. W pierwszej partii cały czas prowadziły, wprawdzie rywalki odrabiały dystans, ale wszystko zakończylo się pomyślnie. Drrugi set bez historii. To zwycięstwo właściwie zapewnia zespolowi Zrywu awans do połinału. Kropkę nad „i” może postawic w drugim meczu Pałac, który zagra z Pogonią. Ale bygoszczanki zawiodły na całej linii i przegrały 0:2. O losach turnieju rozstrzygnie ostatni mecz Zrywu z Pałacem.

II seria

Taboo Club Zryw Volley Iława – Pałac Bydgoszcz 2:0 (25:10, 25:14)

Iławiankom wystarczyło wygrac seta, ale oczywiście wyszły na boisko by zwyciężyć, bo nie lubią kalkulować. Zagrały bardzo dobrze, zespołowo, wykorzystując swoje atuty i słabe strony przeciwnika. Odpadnięcie Pałacu jest spora niespodzianką. Okazuje się, że w Ilawie i Proszowicach młode dziewczeta lepiej grają w siatkówkeę Może Bydgoszcz zapatrzyła się w PLUS LIGĘ?

SOBOTA 14 kwietnia 2012 r.

MKS TABOO CLUB ZRYW-VOLLEY IŁAWA : MKS POGOŃ PROSZOWICE 2:0 (23,14)

MKS POGOŃ PROSZOWICE : KS PAŁAC BYDGOSZCZ 2:0 (16,12)

KS PAŁAC BYDGOSZCZ : MKS TABOO CLUB ZRYW-VOLLEY IŁAWA 0:2 (-10,-14)

AZS I Olsztyn

Tomasz Koziatek, Paweł Rutecki, Kacper Czebatul, Aleksander Głódkowski, Piotr Szostek, Łukasz Dziedzic, Kamil Michalczyk, Artur hHtle, Adrian Dwórznik, Mateusz Jaczewski. Trener Maciej Rejzner

I seria

AZS UWM I Olsztyn – Calisia Kalisz 2:0 (25:20, 25:13)

Pewne zwycięstwo, zgodne zresztą z oczekiwaniani. Od akademikow oczekujemy przede wszystkim właściwego podejścia do meczów w roli faworytow. To też duża umiejętność.

II seria

AZS UWM I Olsztyn – MKS MOS Będzin 2:0 (25:20, 25;19)

Podobna sytuacja jak w premierowym spotkaniu. Spokojna gra bez fajerwerków, na 70 procent mozliwosci. To wystarczyło by wygrac.

III seria

Chemik Bydgoszcz – AZS UWM I Olsztyn 2:0 (25:15, 25:20)

Mecz miał tylko prestizowe znaczenie, była tez okzja by dać pograc wszystkim zawodnikom. Z porażki nie warto więc wyciągać daleko idących wniosków.

14.04.2012

Chemik Bydgoszcz – MKS MOS Będzin 2:0 (12,16)

Calisia Kalisz – AZS UWM I Olsztyn 0:2 (-20,-13)

14.04.2012

MKS MOS Będzin – AZS UWM I Olsztyn 0:2 (-20,-19)

Chemik Bydgoszcz – Calisia Kalisz 2:0 (13,10)

15.04.2012

Calisia Kalisz – MKS MOS Będzin 1:2

Chemik Bydgoszcz – AZS UWM I Olsztyn 2:0 (15,20)

1 Chemik Bydgoszcz  3  6  6:0

2 AZS UWM I Olsztyn  3  5  4:2

3 MKS MOS Będzin  3  4 2:5

4 Calisia Kalisz   3  3   1:6

Łódź

AZS UWM II Olsztyn

Jakub Ruść, Zbigniew Salewski, Igor Maćkiewicz, Łukasz Guzewicz, Bartosz Antkiewicz, Adrian Kołodziejski, Piotr Janowski, Mateusz Pieśko, Mateusz Staniulewicz, Michał Kopacki, Kamil Ćwikła,  Kafian Riabczenko. Trener Andrzej Stankiewicz.

I seria

UKS MG 13 Łódź – AZS UWM II Olsztyn 2:0 (25:19, 25:12)

Było to wyrównane spotkanie. Niestety nasi chłopcy popełnili więcej prostych błędów i to znalazło odzwierciedlenie. Przy większej koncentracji jest szansa wygrać kolejne mecze, bowiem stawka uczestników jest dość równa.

II seria

AZS UWM II Olsztyn – Sokół Gumniska Tarnów 1:2 (25:16, 15:25, 16:18)

Az trudno uwierzyć, że akademicy ten mecz przegrali. W trzecim decydującym secie prowadzili 14:9. Nie wykorzystali serii meczboli i ostatecznie przegral ie partie 16:18, a cały mecz 12. Nie mają już szans na awans.

III seria

AZS UWM II Olsztyn – Trójka Wicher Kobyłka 1:2 (18:25, 25:19, 9:15)

Młodzi akademicy stoczyli wyrównane spotkanie, ale zdecydowanie brakuje im ogrania i to daje o sobie znać w kluczowych momentach meczów. Tym razem znów ulegli rywalom w tie breaku.