Przedwczesna radość AZS UWM II i tylko dwa oczka – Wicher z historycznym punktem

Siatkarze II-ligowego AZS II stoczyli w sobotę (14 lutego) pasjonujący mecz w Kortowie z Centrum Białystok. Heroiczna walka trwała dwie i pół godziny. Olsztynianie wygrali 3:2 (23,22,-21,-32,16), ale na dobrą sprawę powinni skończyć trzy kwadranse wcześniej i zainkasować komplet punktów. Przy stanie 2:1 w setach i 24:23 w czwartej partii piłka po ataku zawodnika Centrum wypadła poza boisko, tymczasem sędzina dopatrzyła się bloku. Wicher Wilkasy zdobył pierwszy punkt w rozgrywkach.

AZS UWM II Olsztyn – Centrum Augustów 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 32:34, 18:16)

AZS UWM II Olsztyn: Marcin Ociepski, Grzegorz Pietkiewicz, Kamil Guzewicz, Patryk Szwaradzki, Paweł Borkowski, Grzegorz Szczotko, Gracjan Godlewski (l) oraz Artur Jacyszyn.

Już dawno w Olsztynie nie było tak zaciętego i dramatycznego spotkania. W pierwszych dwóch setach gospodarze mieli przewagę i choć w końcówkach rywale ich dochodzili potrafili zakończyć partie zwycięsko. Trzeci set był sygnałem, że goście ani myślą rezygnować. Złapali kontakt i w czwartej odsłonie znów rozgorzała walka. Trener Andrzej Grygołowicz znalazł się w kłopocie, bo nie miał pola manewru. Wobec absencji trzech środkowych trzeba było kombinować z ustawieniem. Na ławce siedział Artur Jacyszyn, który po wczorajszym treningu zgłosił uraz i można go było wstawić tylko do drugiej linii. Z kolei Kamil Guzewicz miał w nogach rozegrany w południe mecz Młodej Ligi.

Kluczowym stało się więc wygranie czwartej partii nie tylko ze względu na zdobycie trzech oczek, ale coraz większe zmęczenie zawodników. Niestety, mimo opisanej wcześniej sytuacji to goście wygrali „przepychankę” na przewagi i doszło do tie breaka.

Siatkarze z Augustowa prowadzili już 13:11. Akademicy zdobyli się na ostatni wysiłek i tym razem to oni zwyciężyli w nerwowej końcówce. Dobre i to, choć żal , że komplet punktów nie został w Kortowie.

{AdmirorGallery}siatka344{/AdmirorGallery}

Wicher Wilkasy – MOS Wola Warszawa 2:3 (25:22, 16:25, 25:19, 22:25, 12:15)

Wicher Wilkasy zdobył pierwszy punkt w rozgrywkach, a była to już 17 – przedostatnia kolejka fazy zasadniczej. Była sznsa na zdobycie nawet trzech ocek, bowiem gospodarze prowadzili w setach 2:1, a w czwartym walka była zacięta. Niestety nie udała sie końcówka i to przeniosło się na tie break. Szkoda, ale z drugiej strony trzeba się cieszyć z tego jednego punktu.

Czołg AZS UW Warszawa – SKS Hajnówka 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)

Huragan Międzyrzec Podl. – Huragan Wołomin 3:1 (25:20, 25:18, 17:25, 25:16)