AZS UWM II lepszy od Legii – Wicher stawiał opór w pierwszym secie

Siatkarze II-ligowego AZS UWM II Olsztyn byli zdecydowanymi faworytami w spotkaniu z MKS MDK Legią Warszawa, ale w spotkaniach ze stołecznymi zespołami nigdy nic nie wiadomo. Tym razem wprawdzie do niespodzianki nie doszło i kortowianie pokonali przeciwników 3:1 (20,-20,19,21), ale nie było łatwo. W końcówce czwartej partii zgasło światło, a po przymusowej przerwie goście byli coraz groźniejsi. Wicher Wilkasy przegrał w Międzyrzeczu Podlaskim 0:3 (-22,-17,-19)

AZS UWM II Olsztyn – MKS MDK Legia Warszawa 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:21)

AZS UWM II Olsztyn: Artur Jacyszyn, Marcin Ociepski, Krystian Chechłowski, Grzegorz Pietkiewicz, Paweł Borkowski, Grzegorz Szczotko, Dorian Nawrocki (l) oraz Filip Kozłowski, Marcin Kamiński, Bartosz Bednarczyk, Damian Święcicki, Szymon Macyra.

Olsztynianie z wyjątkiem drugiego seta grali nieźle i w czwartym zmierzali do zwycięstwa. Przy stanie 20:16 zgasło światło (skutek wichury w Olsztynie) i przymusowa przerwa stała się małym sprzymierzeńcem Legii. Goście wyszli na boisko z wiarą, że można jeszcze coś zmienić i zaczęli niebezpiecznie odrabiać straty. Na szczęście akademicy w porę się obudzili i zgarnęli całą pulę. Nadal są w ścisłej czołówce, co się w ostatnich sezonach nie zdarzało.

{AdmirorGallery}wich55{/AdmirorGallery}

Huragan Międzyrzec Podlaski – KS Wicher Wilkasy 3:0 (25:22, 25:17, 25:19).

Siatkarze nie wygrali tym razem seta, choć w pierwszym powalczyli i zabrakło niewiele. Potem jednak przewaga miejscowych wzrastała i było coraz mniej emocji.

Huragan Międzyrzec Podl. Wicher Wilkasy 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)

AZS UWM II Olsztyn MKS MDK Legia Warszawa 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:21)

Centrum Augustów MOS Wola Warszawa 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:22)

SKS Hajnówka Huragan Wołomin 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)