AZS UWM II nie dał rady Pronarowi – Sześc oczek w jednym ustawieniu

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem mecz czołowych zespołów II ligi siatkarzy między AZS UWM II Olsztyn i Pronarem Hajnówka przyniósł wiele emocji, ale dla kortowian zakończył się nieszczęśliwie. Mimo niezłej gry gospodarze ulegli rywalom 2:3 (-23-21,22,14,-11). Akademicy „zawalili” sprawę w pierwszej partii, w której prowadzili 23:19 i stracili w jednym ustawieniu sześć punktów. Nim doszli do siebie było już 0:2. Wprawdzie doprowadzili do tie breaka, ale tu goście szybko im uciekli na 6:0 i było po…herbacie.

AZS UWM II Olsztyn – Pronar Hajnówka 2:3 (23:25, 21:25, 25:22, 25:14, 11:15)

AZS UWM II Olsztyn: Dariusz Kurmin, Michał Mazek, Jakub Urbanowicz, Michał Przybylski, Łukasz Olender, Damian Boruch, Maciej Pichłacz (l) oraz Karol Dziuba, Szymon Macura, Paweł Borkowski, Dorian Nawrocki (l)

Ten pierwszy set, w którym kortowianie dali się zaskoczyć mocną zagrywka przeciwnika miał duży wpływ na dalszy przebieg spotkania. Gospodarze doszli do siebie dopiero w trzeciej partii, którą wygrali po wyrównanej końcówce. W czwartej rozbili przeciwnika i wydawało się, że panuja nad sytuacja. Niestety do tie breaka przystąpili rozkojarzeni i nim się obejrzeli było 0:6. W drugiej części seta grali dobrze, dużo odrobili, ale przeciwników nie dało się już dogonić.