AZS UWM II Olsztyn już spokojny – Będzie piąty mecz Orła

Obaj nasi reprezentanci w II lidze siatkówki walczyli i walczą o przedłużenie bytu na następny sezon. Męska drużyna AZS UWM II Olsztyn, już cel osiągnęła Dwukrotnie pokonała w Kortowie Zawkrze Mława 3:0 (19,14,18) i 3:1 (17,-18,23,18, wygrała więc do rywalizacje do trzech zwycięstw 3:1, zajmując ostatecznie 7 miejsce. w rozgrywkach. Siatkarki Orła Elbląg przegrały w sobotę w Słupsku z Czarnymi 2:3 (-26,-20,19,23,-12) i znalazły się po ścianą. W niedzielę o godz. 15 też  w Słupsku rozpoczęły gre o życie i zwyciężyły 3:1 (17,-20,14,22). O tym kto zapewni juz sobie II-ligowy byt zadecyduje piąte spotkanie w Elblągu.

AZS UWM II Olsztyn – Zawsze Mława –  stan rywalizacji 3:1 (koniec AZS UWM II – 7 miejsce w tabeli)

I mecz: 3:0 (25:19, 25:14, 15:18)

II mecz: 3:1 (17,-18,23,18)

AZS UWM II Olsztyn: Paweł Mazek, Michał Przybylski, Dariusz Kurmin, Maciej Szadkowski, Jakub Urbanowicz, Damian Boruch, Bartosz Mariański (l) oraz  Grzegorz Krzan. Łukasz Olender,  Kamil Obrębski. Adam Kowzowicz (n)

Zaczęło się w sobotę źle od prowadzenia Mławy 5:1, ale akademicy szybko odrobili straty, a potem niepodzielnie panowali nad sytuacją. Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo, oby ich nie uśpiło w niedzielę, kiedy druga wygrana da nam utrzymanie się w II lidze.

W rewanżu Mława powalczyła, a kluczowy okazał sie trzeci set, w którym goście prowadzili już 21:17, Akademicy wyrównali, a przy stanie 23:23 do nich należało ostatnie slowo. Potem wszystko poszło jak z płatka. Przynajmniej trzeci cel grupy zawodników AZS UWM został osiągnęty. Utrzymali się w II lidze.

{gallery}or25{/gallery}

Czarni Słupsk – Orzeł Elbląg 3:2 – stan rywalizacji 2:2 – piaty mecz w Elblągu

I mecz: 3:2 (28:26, 25:20, 19:25, 23:25, 12:15)

II mecz: 1:3 (17:25, 25:20, 14:25, 22:25)

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Eliza Białczak, Iga Korzeniewska, Monika Jabłońska, Adrianna Sosnowska, Anna Tracz, Monika Tchórzewska (l) oraz Martyna Gierszewska, Anna Zaporowicz, Izabela Wąsik(n), Izabela Cieżyńska (n) i Marta Waszak (n)

Bardzo wyrównane spotkanie. Dysponujące znacznie lepszymi warunkami fizycznymi słupszczanki wykorzystywały przewagę wzrostu w dwóch pierwszych setach, potem jakby traciły siły. Wydawało się, że w tie breaku elblążanki kontynuować będą passę z trzeciej i czwartej partii. Niestety, rozpoczęły bez koncentracji i rywalki od razu odskoczyły na 9:2. Orzeł odrabiał straty, doprowadził do stanu 10:11, ale na więcej dziewczęta nie było stać. Bardzo szkoda tej przegranej ( szczególnie pierwszego seta), bo zespół znalazł się w trudnej sytuacji. Jutro trzeba koniecznie wygrać. Sobotnia potyczka była bardzo wyczerpująca, gra niezwykle intensywna, dużo obron i ponawianych ataków. Kto szybciej się zregeneruje ten wygra.

Okazało sie, że na niedzielny rewanż więcej sił zachowały elblążanki, były też bardziej zmotywowane. Zagrały bardzo dobrze, z niewielką liczba błędów własnych. Kibice słupscy byli wyraźnie zawiedzni postawą Czarnych, ale do  takich dwumeczów, gdzie trzeba sie szybko zregenerować należy być bardzo dobrze przygotowanym. Słowem spotkanie z wyrażnym wskazaniem na Orła. Trener Jewniewicz dokonał w wyjściowej szóstce jedną zmianę. Mecz rozpoczęła Izabela Cieżyńska, którą w III secie zmieniła Iga Korzeniewska. Iza Wąsik zmieniała Annę Tracz, Anna Zaporowicz Monikę Jabłońską, a na podwójne zmiany wchodziły: Martyna Gierszewska i Marta Waszak.