AZS UWM już z Igorem Yudinem – Mercedesy dla obcokrajowców

W środę (5 października) w salonie Auro Idea zaprezentowany został oficjalnie ostatni z zawodników Indykpolu AZS UWM, który grać będzie w PLUS LIDZE siatkarzy –Igor Yudin. Jego późniejsze przybycie do zespołu związane było z udziałem reprezentacji Australii w Mistrzostwach Azji i Oceanii. Yudin jest postacią znaną polskim kibicom. Od kilku sezonów występuje w rozgrywkach naszej krajowej elity. W każdym razie z jego gra można wiązać największe nadzieje.

 

Zorganizowanie konferencji prasowej w salonie Mercedesa miało swoje drugie przesłanie. W wyniku zawartej umowy firma Auto Idea przekazała zagranicznym zawodnikom Indykpolu AZS UWM samochody marki Mercedes klasy C.
 

– W swoich strategiach biznesowych zakładamy współpracę nie na jeden sezon, ale na dłużej – powiedział dyrektor Auto Idea – Cezary Śledziewski. – Zdecydowaliśmy się na dalsze wspieranie klubu, gdyż zarówno my jak i AZS mamy zbieżne cele. Wszyscy mamy wysoko postawioną poprzeczkę, wszyscy dążymy do doskonałości. Poza tym dynamizm siatkówki i dynamizm naszych samochodów są niejako połączone. Kontynuacja tej współpracy to dla nas przyjemność. Wierzę, że jeśli wyniki sportowe będą zadowalające to nasza współpraca na pewno się wydłuży o kolejne sezony  Samochód jaki otrzymają od nas obcokrajowcy to limuzyna, ale wszystkie Mercedesy mają dynamiczne sylwetki, dynamiczne silniki i są to samochody dla aktywnych ludzi. Dlatego też istnieje korelacja między nami, a AZS-em – dodał Cezary Śledziewski.

Bohaterem dnia był Igor Yudin. Czy spełni oczekiwania trenera, kolegów i kibiców?
– Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że po przybyciu do Olsztyna otrzymałem dwa dni wolnego, kiedy zespół wyjechał do Rzeszowa na pierwszy ligowy pojedynek. Pomogło mi to w odzyskaniu sił po mistrzostwach Azji i Oceanii. Uważam, że jestem gotowy do gry. Oczywiście mamy mało czasu, aby zgrać się z rozgrywającym, ale po pierwszych treningach z zespołem sądzę, że jest naprawdę bardzo dobrze. Następny mecz już za dwa dni, ale z mojej perspektywy wygląda to naprawdę nieźle – zapewnił atakujacy Indykpolu AZS Olsztyn.

Trener zespołu Tomaso Totolo jednoznacznie stwierdził, że wybór Yudina do zespołu był decyzją świadomą z kilku powodów.
– Wybrałem Igora Yudina , bo to gracz bardzo wysokiej klasy. Jest to uniwersalny zawodnik – jego mocną stroną jest nie tylko atak, ale również przyjęcie. Kolejnym argumentem przemawiającym za Igorem był fakt, że w rozgrywkach PlusLigi gra już od pięciu lat. Dzięki temu nie musi aklimatyzować się w nowej lidze, w nowym kraju, w nowym miejscu. A przede wszystkim sam Igor jest zdeterminowany do tego, aby pokazać swoją wartość, żeby udowodnić, że po ostatnim, nieco słabszym sezonie, jest zawodnikiem bardzo dobrym. Jego ogromna mobilizacja również przemawia na jego korzyść.

Wypowiedzi ze strny: Indykpolu AZS UWM

W piątek premiera w Uranii

Już w najbliższy piątek (7 października) o godz.18 siatkarze Indykpolu AZS UWM zainaugurują rozgrywki przed własna publicznością, a rywalem będzie jedyny zespołów PLUS LIGI bez obcokrajowców AZS Częstochowa, który w premierze niespodziewanie pokonał naszpikowany gwiazdami Jastrzębski Węgiel.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x