AZS UWM przegapił szansę – Zamiast skończyć, podali dłoń

Siatkarze II-ligowego AZS UWM Olsztyn przegrali drugie spotkanie, tym razem na wyjeździe z MKS Wola Warszawa 1:3(-22,19,-24,-21). A był to mecz do wygrania. W siatkówce panuje zasada, że jeśli jest okazja skończyć seta, trzeba to bezwzględnie wykorzystać. W innym przypadku podajemy rywalom pomocna dłoń i tak było w tym spotkaniu.

AZS UWM Olsztyn: Basaj, Wiśniewski, Kurian, Ładziński, Boruch. Krzan, Nawrocki oraz Przybylski.

W pierwszym secie od początku przewagę osiągnęli gospodarze i mimo niezłej gry w końcówce olsztynian nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Dryga odsłona – odwrotnie. Inicjatywę przejęli  akademicy, grali z minuty na minutę lepiej i wydawało się, że panują nad sytuacją. W trzeciej partii podopieczni trenera Andrzeja Grygołowicza prowadzili już siedmioma punktami. Tego nie wolno było przegrać. A jednak. Zamiast przycisnąć rywala do muru kortowianie pofolgowali doprowadzili do gry na przewagi. Siatkarze Woli wyraźnie odzyskali wigor, wygrali dramatyczna końcówkę, a potem dość gładko czwartego seta i cały mecz.Porażka na własne życzenie, niestety AZS UWM nadal bez punktu w II lidze.