AZS UWM w Lidzbarku Welskim – Delecta mocniejsza w końcówkach

Po zwycięskim sparingu w Iławie z Lotosem Treflem Gdańsk, drugi mecz kontrolny siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn zakończył się porażką. Kortowianie przegrali w czwartek (8 września) w hali sportowej w Lidzbarku Welskim z Delectą Bydgoszcz 0:3 (-22,-24,-19). Dodatkowego czwartego seta wygrali olsztynianie 25:20. Spotkanie bardzo wyrównane, czego można było oczekiwać, ale końcówki należały do gości. W zespole olsztyńskim zadebiutował hiszpański rozgrywający Guilermo Herman.

 

AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 0:3 (22:25, 24:26, 19:25) dodatkowy set 25:20

AZS Olsztyn: Hernan (2), Łukasik (11), Ferens (13), Gunia (5), Winnik (11), Hain (4), Mierzejewski (libero) oraz Stelmach, Krzysiek (4)

Delecta Bydgoszcz: Antiga (3), Wika (7), Jurkiewicz (7), Lipiński (4), Konarski (15), Cerven (6), Dębiec (libero) oraz Gradowski (4), Waliński (3), Obermeler (1),

Hernan przybył do Olsztyna w czwartek rano i zgodnie z zapowiedzią nie rozegrał całego spotkania. Wystapil w dwóch pierwszych setach. Oczywiście potrzeba czasu by zgrał się z zespołem i to był pierwszy etap. Jest to z całą pewnościa zawodnik wysokiej klasy, gdyż myślał o nim przed sezonem trener Tomaso Totolo. Taka sama koncepcje miał prezes Mariusz Szyszko, choć wcześniej w tej sprawie sie nie konsultowali. Oczywiście skład AZS-u nie jest optymalmy bowiem nie przybyli jeszcze do Olsztyna IgorYudin i Metodi Ananiew.

Mecz w Lidzbarku Welskim był wyrównany, dla widzów  atrakcyjny, bo na co dzień nie mają okazji oglądać zawodników tak wysokiej klasy. Prawdziwą wartość zespołów PLUS LIGI poznamy po zakończeniu ME, kiedy zespoły grac będą w najsilniejszych zestawieniach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x