AZS UWM z Bestiosem za pełna pulę – Po smutnej środzie radosna niedziela

Siatkarze II-ligowego AZS UWM Olsztyn odnieśli w niedzielę (22 listopada) bardzo cenne zwycięstwo w Białymstoku nad Bestiosem 3:1 (22, 10,-25, 20) i zainkasowali komplet punktów Powetowali sobie przykrą porażkę w środowej, zaległej potyczce u siebie ze Spartą Grodzisk Mazowiecki 2:3, choć prowadzili 2:0. Najbliższe dwa tygodnie będą intensywne, oprócz meczów weekendowych kortowianie odrabiać będą w środy zaległości. Najbliższy mecz już 25 listopada w Wyszkowie z Camperem.

Bestios Białystok – AZS UWM Olsztyn 1:3 (22:25, 10:25, 27:25, 20:25)

AZS UWM Olsztyn: Hubert Lasecki, Oliwie Kubacki, Kamil Poręba, Tomasz Narkun, Piotr Szostek, Michał Kądzioła, Wiktor Jezierski (l) oraz Kuba Petryna, Marcin Gnatowski, Jakub Brzozowski.

Pierwszy set był dość nerwowy. Akademicy na szczęście szybko oswoili się z nieznaną sobie halą i wygrali końcówkę do 22. W drugiej partii goście wręcz rozbili rywali do 10 i zapowiadało się na sukces w trzech setach. Niestety w kolejnej partii olsztynianie trochę pofolgowali. Gra się wyrównała , a tym razem w końcówce lepszy okazał się Bestios. Na szczęście gospodarzom nie udało się całkowicie odwrócić losów spotkania. W czwartym secie AZS znów przejął inicjatywę i postawił kropke nad „i”.

Trójka Międzyrzec Podl. – Camper Wyszków 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Metro Warszawa – SMS PZPS II Spała 0:3 (23:25, 22:25, 26:28)

MOS Wola Warszawa – Centrum Augustów 3:0 25:14, 25:23, 25:16

Legia Warszawa – Sparta – Grodzisk Maz. 3:0 25:18, 25:18, 25:20

Zaległy

AZS UWM Olsztyn – Sparta Grodzisk mazowiecki 2:3 (25:18, 25:17, 14:25, 18:25, 9:15)

1 Legia Warszawa 8 22 24:6

2 UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 8 17 20:11

3 KS Camper Wyszków 6 11 15:11

4 KS Metro Warszawa 6 10 13:13

5 SMS PZPS II Spała 8 10 14:17

6 UMKS MOS Wola Warszawa 7 9 13:15

7 AZS UWM Olsztyn 6 8 10:13

8 Bestios Białystok 7 5 10:18