AZS wiceliderem w Młodej Lidze – Punkty w Bydgoszczy – bezcenne

Świetnie spisują się siatkarze AZS UWM Olsztyn w nowo powołanej Młodej Lidze, której zadaniem jest promocja utalentowanych polskich zawodników. Już w inauguracyjnym spotkaniu w Kędzierzynie akademicy mimo porażki 2:3 zaprezentowali się korzystnie, Potem wygrali u siebie z AZS-em Częstochowa (tak naprawdę KS Metro Warszawa) za trzy punkty i w niedzielę znów zainkasowali komplet wygrywając w Bydgoszczy z dotychczasowym liderem – Delectą   3:1 (21,19,-23,19)

AZS UWM: Mazek, Łukasik, Kurmin, Olender, Urbanowicz,Boruch, Mariański (l) oraz Basaj, Przybylski.

Pewna wygrana akademików po dobrej grze, choć rywal z całą pewnością był wymagający. Miał w składzie zawodnika z kadry zespołu PLUS LIGI (Kozłowski), ale to olsztynian nie speszyło, wręcz przeciwnie zagrali skoncentrowani i z dobrze ułożonym planem taktycznym. Najważniejsze, że założenia realizowali.

Pierwsze dwa sety to wyraźne zwycięstwa gości, którzy nie popełniali większych błędów, za to wykorzystywali potknięcia rywali. W trzeciej partii trener Delecty wprowadził na boisko młodszych zawodników i o dziwo, spisywali się oni lepiej niż ich starsi koledzy. Wygrali nawet tego seta do 23.

Ale gospodarze losów spotkania nie odwrócili. W czwartej odsłonie Delecta powróciła do starego ustawienia i …znów rządził AZS Olsztyn. Cenne punkty i wszystko wskazuje na to, że olsztynianie odegrają w rozgrywkach ważna rolę.

Za tydzień jadą do Kielc, formalnie na mecz z Fartem a w rzeczywistości z zespołem Świnoujścia.

Jastrzębski Węgiel – Fart Kielce  3:0 (22:25,25:20,25:16,25:17)

Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów3:1 (28:26, 23:25, 25:20, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle-Politechnika Warszawska 2:325:23, 25:20, 17:25, 22:25, 12:15)