Baraże o finał juniorek – Po końskiej dawce sportu MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława z awansem

Fot. Zryw Volley Iława facebook
Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w (niedzielę 24 stycznia) jako pierwsze z uczestniczek baraży awansowały do finałowego turnieju Mistrzostw Województwa. W Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie rozegrały dwa mecze siatkarkami UKS Chemik SMS Olsztyn II, a towarzyszyły temu ogromne emocje. O losach spotkań decydowały dramatyczne końcówki każdego seta. Ostatecznie wygrały iławianki 3:2 i 3:1

Bardzo dobra gra obu zespołów we wszystkich elementach techniki i taktyki gry powodowała, że mecze stały na wysokim poziomie sportowym. Bardziej zdeterminowany zespół gospodyń, spowodował, że pomimo przegrania w pierwszym meczu dwóch setów, iławianki podniosły się w trzeciej partii i wygrywając końcówkę 25:23 w kolejnych setach były nie do zatrzymania. Zwycięstwo w pierwszym meczu 3:2 dało zawodniczkom Zrywu więcej pewności siebie i optymistycznie zbudowało zespół na drugi mecz. Rewanż pomimo przerwy nie spowodował dekoncentracji w zespole z Iławy, przeciwniczki starały się powstrzymać rozpędzone Zrywiary, ale tego dnia w tym meczu zdołały wygrać tylko jednego seta.

Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Juniorek zostanie rozegrany w dniach 19-21 lutego 2021 roku (miejsce zawodów do ustalenia)

Mieczysław Pietroczuk (trener Zrywu)wielki szacunek za sportową walkę należy się obu zespołom, uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna oraz siatkarki Zrywu stworzyły piękne siatkarskie widowisko. Szkoda tylko że nie można było takich emocji zafundować naszej publiczności, to była piękna lekcja sportowej walki. Po raz pierwszy zagraliśmy mecz całym zespołem, wiele akcji znamionował wysoki poziom sportowy. Cieszę się że wytrzymaliśmy te mecze pod względem emocjonalnym, bo w ostatnim czasie mieliśmy z tym problemy. Teraz przed nami ważny okres przygotowania do turnieju finałowego, bo nie chcemy w nim tylko brać udziału – pragniemy wrócić na medalową ścieżkę Zrywu.

Piotr Stasiewicz (trenera UKS Chemik SMS Olsztyn). Zawodniczki dały z siebie wszystko. W pierwszym spotkaniu była szansa na wygranie meczu 3:0, a wówczas losy awansu mogły potoczyć się inaczej. Moje młodsze zawodniczki – kadetki z jednym wyjątkiem, nie wytrzymały presji, gdy przeciwniczki rozstrzygnęły trzecią partię. Iławiankom należą się gratulacje za determinację, wiarę do końca w sukces, a ze strony sportowej za wspaniałą grę w obronie. Rewanż też był bardzo zacięty, a uczestniczki barażu kończyły dwumecz, w sumie dziewięć setów, na ostatnich nogach. To była końska dawka sportu.

Wyniki

1.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:2 /26:28, 23:25, 25:23, 25:15, 15:9/

2.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:1 /25:15, 25:23,23:25, 29:27/

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława: Zuzanna Iwankowska – Kapitan Zespołu, Agata Rudol, Wiktoria Borszewska, Nikola Sołobodowska, Dominika Zapadka, Maria Tasarz, Paula Zięba I Maja Pomoryn (l), Oraz Ewelina Jarnicka, Natalia Lewko, Paulina Cichowska, Olga Nowak, Oliwia Bączek. Trenerzy: Mieczysław I Małgorzata Pietroczuk.

UKS Chemik SMS II Olsztyn: Jagoda Czochara, Daria Paluszek, Eliza Rodziewicz, Julia Biała, Julia Szełemej, Klaudia Kucińska, Julia Maczyńska, Wiktoria Lizurej, Agnieszka Bartnikowska (kapitan), Zuzanna Żukowska, Gabriela Szczotko, Ewa Krasula, Alicja Żukowska (l), Aleksandra Wiszniowiecka (l). Trenerzy: Piotr Stasiewicz i Maciej Dobrowolski

UWAGA !!! TRWA NABÓR SIATKARSKI 2021

Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B

Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk tel. 693 730 038.

WSTĘPNY HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PIŁKI SIATKOWEJ  MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

(Szkoła Podstawowa klasy III-VI),

KADRA „B” DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

(Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I)

wtorek, środa, piątek – godzina 16:00 – 17:30

Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa w Iławie ul. Niepodległości 11 B

ZESPÓŁ LIGOWY MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY IŁAWA (młodziczki, kadetki, juniorki)

(Szkoła Podstawowa klasy VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I-III)

wtorek, środa, godzina 15:30 – 17:30 piątek – godzina 16:00 – 18:00

Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa w Iławie ul. Niepodległości 11 B

Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – kontakt tel. 693 730 038

Dodatkowo informujemy że w związku z obecna sytuacją epidemiologiczną będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa zalecane przez Ministerstwo Sportu:

– ćwiczący zabierają na zajęcia swoją wodę do picia w przerwach w treningu.

– weryfikujemy liczbę osób korzystających z obiektu lub sprzętu,

– zapewniamy osobom korzystającym z obiektu lub sprzętu środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,

– osoby korzystające z obiektu lub sprzętu są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt,

– dezynfekujemy urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,

– zapewniamy piętnastominutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ograniczamy kontakt między grupami korzystających,

– zalecane jest zachowywanie dystansu społecznego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława Olsztyn Siatkówka sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x