Bez punktów w Częstochowie – Pękli po pierwszym secie

Po bardzo dobrym występie siatkarzy Indykpolu AZS UWM przeciwko Zaksie Kędzierzyn w Uranii (porażka 2;3) oczekiwaliśmy dobrej postawy zespołu w Częstochowie. W pierwszym secie olsztynianie podjęli walkę. I byli bardzo bliscy sukcesu. Przegrali jednak dramatyczną końcówkę i… emocje się skończyły. Z każdą minutą przewaga częstochowian rosła i w efekcie gospodarze wygrali 3:0 (26, 20, 17)

Tytan AZS Częstochowa – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) Nagrodę MVP otrzymał Gierczyński

AZS Częstochowa: Drzyzga, Murek, Gierczyński, Nowakowski, Wiśniewski, Janeczek, Dębiec (libero) oraz Hebda, Oczko.
AZS Olsztyn: Toobal, Gunia, Tuia, Siezieniewski, Gromadowski, Cedić, Mierzejewski (libero) oraz Włodarczyk, Tomczyk, Ferens.

W Uranii, gdzie siatkarze olsztyńscy czują wsparcie kibiców łatwiej jest im nawiązać walkę z faworytem. Ale to w spotkaniach wyjazdowych można ocenić prawdziwą wartość zespołu, który musi pokonać więcej przeszkód. Niestety, olsztynianie po dobrym, choć przegranym, pierwszym secie nie potrafili się pozbierać. Stracili przede wszystkim wiarę w końcowy sukces i ich zapał gasł z każda akcją.

Trudno będzie przełamać tę barierę, tym bardziej, że nie widać zawodnika, którego można nazwać liderem. W siatkówce nie ma co rozpamiętywać. Owszem trzeba wyciągnąć wnioski, ale skupić się przede wszystkim na tym co się dzieje na boisku.

W tym sezonie olsztynianie na wyjeździe nie zdobyli jeszcze nawet punktu i to jest niestety wykładnik aktualnych możliwości.