Bzura za mocna dla AZS UWM II – 12 asów (pod rząd) Michała

Inauguracja II ligi siatkarzy w Kortowie nie była pomyślna dla zespołu AZS UWM, który przegrał z Bzura Ozorków 1:3(-26,-21,11,-14). Olsztynianie zagrali bardzo nierówno i przede wszystkim zaprzepaścili szansę w pierwszym secie. Prowadząc 24:22, nie dokończyli sprawy, uwikłali się w grę na przewagi i ulegli Bzurze 26:28.

AZS UWM II Olsztyn: Basaj, Wiśniewski, Kurmin, Ładziński, Krzan, Boruch, Pichłacz oraz Obrębski, Kowzowicz, Przybylski, Dzikuć, Nawrocki.

Pierwsza partia miała duży wpływ na dalszy przebieg spotkania. Trudno nad tym przejść do porządku dziennego, a rywale ze sporym doświadczeniem (spadkowicz z I ligi) od razu zwietrzyli szansę wygrywając pewnie drugiego seta. I zapewne skończyło by się na trzech partiach, gdy nie Michał Basaj. Rozpoczął trzecią odsłonę od zagrywki i podawał, a w zasadzie bombardował rywali serwami. Zdobył 12 punktów pod rząd. To chyba rekord ligi…Oczywiście w tej sytuacji losy seta były przesądzone.

W czwartej partii z kolei goście odskoczyli na kilka punktów po silnych serwach i dokończyli dzieła.

W sumie przeciętny występ kortowian, mamy nadzieje na znacznie lepsza grę w następnych spotkaniach.