Cenny punkt Orła a mogło być lepiej – W Energetyku było…energetycznie

Cenny punkt wywiozły ze stolicy Wielkopolski siatkarki Orła Elbląg. W meczu zamykającym tegoroczne występny podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza przegrały z Energetykiem 2:3 (-15,16,-18,17,-9),. Zawodniczki z Poznania okazały się wymagającym przeciwnikiem, któremu sprzyjają nie tylko kibice, ale też specyficzna hala, gdzie rywalkom trudno wykorzystać swoje atuty. Mimo wszystko mogło być znacznie lepiej. Przy stanie 1:1 w setach w trzeciej partii Orzeł prowadził 14:8 i w jednym ustawieniu stracił dziewięć oczek. Przegrał seta i choć wyrównał na 2:2 w tie breaku lepsze okazały się siatkarki Energetyka.

Energetyk Poznań – Orzeł Elbląg 3:2 (25:15, 16:25, 25:18, 17:25, 15:9)

Orzeł Elbląg: Sylwia Korczak, Ewelina Frąszczak, Eliza Białczak, Ada Sosnowska, Izabela Cieżyńska, Aleksandra Goździewicz, Monika Tchórzewska (l) oraz Izabela Miklasińska, Monika Jabłońska, Joanna Cupisz, Izabela Wąsik

Hala Energetyka jest krótka i wąska. Zawodniczki Orła nie mogły wykorzystać podstawowego atutu jakim jest zagrywka z odejścia lub wyskoku. Nim przyzwyczaiły się do parametrów obiektu przegrały z kretesem pierwsza odsłonę. W drugiej wypadły znacznie lepiej i zaczęły przejmować inicjatywę. Trzecia okazała się kluczową w tym meczu. Przy prowadzeniu Orła 14:8 nastąpiło zupełne tąpnięcie, dziewięć punktów straconych z rzędu i w efekcie przegrany set. Potem znów wzlot i wyrównanie na 2:2. W piątej partii lepsze okazały się jednak poznanianki.

Mecz był ciekawy, obfitujący w wiele urozmaiconych akcji, efektownych obron. Poznanianki grały mądrze, wyciągały wnioski z tego co dzieje się na boisku. Wygrały w sumie zasłużenie, ale w tych okolicznościach wygrać przecież nie musiały.