Charakterne dziewczyny z Elbląga – Wyprawa za cztery punkty

Siatkarki II-ligowego Orła Elbląg rozegrały dwa mecze ligowe dzień po dniu. W piatek odniosły kolejne zwycięstwo.,pokonującw Policach RSMS 3:0 (17,21,19) natomiast w sobotę stoczyły prawdziwy bój w Szczecinie z faworytem rozgrywek Piastem i przegrały 2:3 (-19,-11,16,22,-8). Udana wyprawa za cztery punkty. Jeszcze większą zdobyczą jest postawa Orła w spotkaniu z Piastem. Elblążanki potrafiły sie podnieść po dwóch wysoko przegranych setach i zdobyły cenny punkcik.

Piątek

RSMS Police – Orzeł Elbląg 0:3 (17:25, 21:25, 19:25)

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Anna Tracz, Eliza Białczak, Izabela Cierzyńska, Monika Jabłońska, Anna Krypska, Monika Tchórzewska (l) – Andżelika Adamkowska, Izabela Wąsik, Martyna Gierszewska, Adrianna Sosnowska.

Jedynie w drugiej partii trener Orła Andrzej Jewniewicz mógł mieć jakieś wątpliwości. Elblążanki prowadziły 21:18 i Police zbliżyły się na jeden punkt. Za chwilę jednak wszystko wróciło do normy. Każdy set miał podobny przebieg. W połowie każdej odsłony Orzeł odskakiwał na kilka punktów i z taka przewagą kończył partię. Rywalki nie były wymagające, nasze siatkarki nie włożyły w to spotkanie maksimum sił. Może to i dobrze bo w jutrzejszej potyczce z Piastem trzeba będzie walczyć o każdą piłkę.

Sobota

Piast Szczecin – Orzeł Elbląg 3:2 (25:19, 25:11, 16:25, 22:25, 15:8)

Orzeł Elbląg: Martyna Gierszewska, ,Anna Tracz, Izabela Cierzyńska, Monika Jabłońska, Monika Tchórzewska, Eliza Białczak, Dominika Bartkowska (l) – Iga Korzeniewska, Izabela Wąsik, Anna Krypska, Ada Sosnowska,

Pierwsze dwa sery to absolutna dominacja Pasta i wszystko wskazywało, że mecz zamknie się w trzech krótkich partiach. Ale siatkarki Orła to naprawdę ambitne dziewczyny, które potrafiły przełamać chwile słabości i po udanych zmianach trenera zaczęły nawiązywać walkę, a nawet przejęły inicjatywę. Dośc łatwo wygrały trzecią odsłone. W czwartej prowadziły 24:16 i tie break był blisko. W tym momencie jednak na zgrywkę weszła jedna z mocno serwujących szczecinianek i zdobyła sześć oczek z rzędu. Na szczęście udało się zwycięsko dokończyc seta. W piątym elblążanki nie miały już sił, ale i tak zasługuja na wielkie brawa. Tp prawdziwy zespół z charakterem.