Chemik w miejsce Sparty – Czy tak musiało być?

Informowaliśmy wniosku  Sparty Braniewo, która zaproponowała redukcję liczby finałowych turniejów w siatkówce kadetów, gdyż nie stać ją na udział w czterech imprezach, w tym trzech trzydniowych wypraw do Olsztyna. Prezydium Zarządu W-M ZPS  pismo odrzuciło, choć braniewianie nie byli jedynymi oponentami. Sparta wycofała się z rozgrywek finałowych, do których bez zmrużenia oka zakwalifikowano zespół Chemika. Olsztynianie przegrali baraże właśnie z zespołem Braniewa i wskoczyli do finałów na ich miejsce.

Muszę przyznać, że jako długoletni sympatyk siatkówki, a jednocześnie mieszkaniec Olsztyna czuję niesmak. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej nie zrobił nic, żeby pomóc jedynej spoza olsztyńskiego klanu drużynie, a przecież jest stowarzyszeniem całego regionu. Odnoszę natomiast wrażenie jakby czekał właśnie na okazję, by w ten sposób rozwiązać problem. To może jest zgodne z regulaminem, ale nie jest do końca w porządku i na pewno nie poprawi siatkarskich relacji na linii Olsztyn – reszta województwa. Bo taki podział coraz bardziej się odczuwa.

 

PS W piątek (4 lutego) rozpoczyna się pierwszy turniej finałowy z udziałem czterech olsztyńskich klubów. AZS UWM Olsztyn (Salski), Tempo 25 Olsztyn, Chemik Olsztyn i AZS UWM Olsztyn (Kasprzak).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x