Ciekawy przerywnik Orła w Ostrołęce – Małe eksperymenty przed finiszem

W hali widowiskowo – sportowej im. Arkadiusza Gołasia  w Ostrołęce odbył się świąteczno – noworoczny turniej siatkówki kobiet o Puchar Dyrektora MOSiR. W gronie pięciu zespołów znalazł się II-ligowy Orzeł Elbląg, który w ten sposób zagospodarował przerwę w rozgrywkach mistrzowskich. Elblążanki rozegrały w ciągu dwóch dni cztery spotkania, z których dwa wygrały i dwa przegrały. W środę zaprezentowały się słabiutko, będąc chyba jeszcze myślami przy świątecznym stole. Za to w czwartek zagrały o dwie klasy lepiej, pozostawiając dużo lepsze wrażenie.

 

Obsada imprezy była interesująca. Wystąpiły: II-ligowe AZS AWF Warszawa ,Orzeł Elbląg i ekipa gospodarzy Eko Energia Nike Ostrołęka oraz III-ligowe: Jedynka Łomża i TPS Rumia. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów.

Wyniki elblążanek

Orzeł Elbląg – TPS Rumia 1:3

Orzeł Elbląg – Nike Ostrołęka 0:3

Orzeł Elbląg – AZS AWF Warszawa 3:2

Orzeł Elbląg  – Jedynka Łomża 3:0

Orzeł wyjechał do Ostrołęki bez czterech zawodniczek: Anny Tracz, Martyny Gierszewskiej, Marty Waszak i Anny Zaporowicz.

W turnieju wystąpiły więc: Justyna Bąk, Ada Sosnowska, Eliza Białczak, Iga Korzeniewska, Marta Jabłońska, Izabela Cierzyńska, Marta Tchórzewska, Agata Dorociak, Andżelika Adamowska, Izabela Wąsik i Anna Krypska.

Wobec absencji kilku czołowych zawodniczek była okazja do małych eksperymentów, bo na finiszu ligowym wszystko może się zdarzyć. Na libero próbowana była m. in. Agata Dorociak i jak na debiutantkę wypadła zupełnie dobrze. Na rozegraniu oprócz Justyny Bąk wystąpiła Anna Krypska.

Wznowienie rozgrywek nastąpi 14 stycznia i do tego czasu siatkarki orła trenować będą w Elblągu. Nie będą już grały sparingów, bowiem wiele zawodniczek zaangażowanych będzie w decydujące spotkania w lidze juniorek.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Eko Energia Nike Ostrołęka,

2. AZS AWF Warszawa,

3. TPS Rumia,

4. Orzeł Elbląg,

5. Jedynka Łomża.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x