Ćwierćfinał MP Młodzików – SMS Ostróda – tak, Absolwent i AZS UWM – nie

W Białymstoku i Warszawiezakończyły się  ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej.  Do półfinałów MP z naszej trójki awansowali tylko awansowali siatkarze SMS Ostróda, którzy w sobotę w meczu o wszystko pokonali 2:0 AZS UWM, eliminując akademików z MP. W niedziele przegrali mecz o 1 miejsce z gospodarzami. W Lublinie Absolwent miał jeszcze szanse, ale przegrywając niedzielny mecz z Trójką Międzyczecz zajął dopiero 4 miejsce.

System gier jest następujący. Najpierw uczestnicy rywalizują w dwóch podgrupach (każdy z każdym). Po dwa najlepsze zespoły kwalifikują się do drugiej fazy z zaliczeniem meczu z podgrupy. Następnie rozgrywają dwa spotkania z rywalami, którzy awansowali z drugiej podgrupy. Po stworzeniu tabeli awans do kolejnej rundy zdobędą zespoły z pierwszego i drugiego miejsca.

Grupa III (Białystok)

Skład zespołu

Absolwent Olsztyn: Jakub Brzozowski, Konrad Bem, Dawid Deptuła, Bartosz Domarecki, Beniamin Woźniak, Adam Rzępołuch, Jakub Kozłowski, Kacper Łukaszuk,, Mikołaj Zalewski, Filip Kozieniec, Patryk Sadowski, Gracjan Predko. Trenerzy: Krzysztof Dziedzic i Adam Kurian.

BAS Białystok – AZS OŚ Toruń 2:0

AZS OŚ Torun – Absolwent Olsztyn 0:2 (-21,-16)

Pewne zwycięstwo Absolwenta, który dyktował warunki i jest juz bardzo bliski czwórki.

BAS Białystok – Absolwent Olsztyn 2:1 (21,-27,13)

Niezwykle zaciete spotkanie, w którym olsztynianie uratowali drugiego seta, a w trzecim walczyli do końca, ale nie udało sie. Awansowali do czwórki, ale ta porażka może wiele kosztować.

1 BAS Białystok  2  4  4:1

2 Absolwent Olsztyn 2  3  3:2

3 AZS OŚ Toruń  2  2  0:4

miejsce 5-6: Gim Net Mońki – AZS OŚ Toruń

Mecze finałowe

MKS MDK Warszawa – Absolwent Olsztyn 2:0 (21,16)

Olsztynianie rozegrali dobre spotkanie i postawili faworytowi trudne warunki. Przeciwnik byl jednak za mocny. W nastepnym spotkaniu BAS przegrał z Trójką Międzyrzecz i to stworzyło jeszcze szansę druzynie olsztyńskiej.

Trójka Międzyrzecz Podlaski – BAS Białystok 2:0

Trójka Międzyrzecz Podlaski- Absolwent Olsztyn 2:0 (6,21)

Olsztynianie musieli ten mecz wygrać 2:0, a stało sie odwrotnie.  Wyszli na boisko jak powiązani, o czym świadczy wynik pierwszej partii. Szkoda bo szansa była.

Składy zespołów

AZS UWM Olsztyn: Dawid Śliwiński, Dawid Sokolowski, Filip Wolaniuk, Jakub Kolender, Hubert Jaworski, Mateusz Kuźmicki, Cezary Laska, Mateusz Miklaszewicz, Jacek Naczk, Marceli Antończyk, Igor Nowiński, Daniel Lehmann. Trener Paweł Wąsowicz

SMS Ostróda: Oliwer Stanowicki, Dominik Cieślak, Kacper Długiński, Michał Olszewik, Jakub Borkowski, Wiktor Jezierski, Wiktor Banasik, Maciej Kopiczyński, Krystian Witus, Olaf Krawczyk, Michał Mazik, Kuba Lipnicki trener: Jakub Michalak

Podgrupa A

MKS MOS Wola Warszawa – AZS UWM Olsztyn 2:0 (11,18)

Młodzi akademicy zdecydowanie przestraszyli się przeciwników i w pierwszej partii rywale dominowali na boisku. Z minuty na minutę było lepiej, ale nie na tyle by poważniej zagrozić faworytom.

AZS UWM Olsztyn – SUKSS Suwałki 2:0 (23,15)

Tym zwycięstwem akademicy zbliżyli się do czolowej czwórki.  Trudne zadanie w dalszej części turnieju. Trzeba wygrać dwa mecze, żeb y myśleć o awansie do półfinału.

MKS MOS Wola Warszawa – SUKSS Suwałki 2:0 (21,22)

1 MKS MOS Wola Warszawa  2  4  4:0

2 AZS UWM Olsztyn  2  3  2:2

3 SUKSS Suwałki 2  2 0:4

Podgrupa B

SMS Ostróda – SKS Starogard Gdański 2:0 (18,19)

Dobry mecz SMS Ostróda. Widac bylo dużą pewnośc i stabilnośc w grze. To wystarczylo na przeciętnego przecienika. Ale gra dopiero się zaczęła.

SKS Starogard Gdański – Koset Grudziądz 2:0 (19,27)

SMS – Koset Grudziądz 2:0 (14:11)

Bardzo przekonywujace zwycięstwo mistrza Warmii i Mazur  dajace pierwsze miejsce w podgrupie.

1 SMS Ostróda  2  4  4:0

2 SKS Starogard Gdański  2  3  2:3

3 Koset Grudziądz  2  2  0:4

o miejsce 5-6: SUKSS Suwałki – Koset Grudziądz 2:0 (15,17)

MKS MOS Wola Warszawa – SKS Starogard Gdański 2:0 (8,18)

AZS UWM Olsztyn – SMS Ostróda 0:2 (-17,-24)

Ostródzianie wygrali mecz o wszystko i sa w półfinale. W drugim secie olsztynainie walczyli by zostać w tym meczu, ale decydujace slowo należało do Foto Oli.

AZS UWM Olsztyn -SKS Starogard Gdański 2:1 (25,-16,7)

MKS MOS Wola Warszawa – SMS Ostróda 2:0 (10, 17)

To był mecz bez wiekszych obciążeń. Siatkarze MOS Wola potwierdzili, że sa kandydatem do medalu Mistrzostw Polski

1 MKS MOS Wola Warszawa 3  6  6:0

2 SMS Ostróda 3  5 4:2

3 AZS UWM Olsztyn 2  2 0:4

4 SKS Starogard Gdański 2  2  0:4