Ćwierćfinały MP juniorów i juniorek – AZS UWM i Chemik w jednej grupie

Cztery zespoły z Warmii i Mazurzakończyły udział w turniejach ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorek. W rywalizacji dziewcząt reprezentuowały nas: Truso Elbląg i Piątka Olsztyn, a chłopców: AZS UWM Olsztyn i Chemik Olsztyn. Większe szanse przyznawaliśmy juniorom, którzy tradycyjnie należą do faworytów MP. To się potwierdziło. Juniorzy Chemika  wygrali wszystkie mecze w Bielsku i awansowali z pierwszego miejsca. Akademicy osiągnęli taki sam bilans i będą gospodarzmi kolejnego turnieju, w którym zagrają razem z Chemikiem. Emocje zapewnione. Dziewczęta poniosły porażki i odpadły z Mistrzostw Polski.

Juniorzy

Olsztyn

AZS UWM Olsztyn: Paweł Mazek, Marcin Wojtulewicz, Mateusz Rodakowski, Kamil Hryniewicki, Mateusz Kędzierski, Jakub Urbanowicz, Bartosz Mariański, Maciej Budziński, Piotr Łukasik, Szymon Macyra, Marcin Kamiński, Gracjan Godlewski.

I dzień

AZS UWM Olsztyn – Jastrzębie Borynia 3:1 (26,-16,22,16).

Bardzo dobre otwarcie turnieju przez olsztynian, którzy wykorzystali atut własnego boiska. Zaczęli wprawdzie stremowani (słaby serwis) i mieli spore kłopoty z rywalem, który rozgrywał piłkę szybko na skrzydła. Gospodarze prowadzili w pierwszym secie 23:19, ale dali się dogonić, na szczęście wygrali trudną końcówkę. W drugiej partii goście wykorzystali przestój AZS-u i wygrali wysoko. Później jednak zespół Dariusza Kurpisa opanował sytuację, chłopcy przede wszystkim lepiej zagrywali i to pozwoliło przejąć nam inicjatywę. Duża w tym zasługa zmienników, którzy odwrócili losy meczu. Cenny sukces, ale o awans trzeba jeszcze powalczyć.

AZS UWM Olsztyn – Jastrzębie Borynia 3:1 (26,-16,22,16)

Chemik Bydgoszcz MKS Kędzierzyn Koźle 3:1

1 Chemik Bydgoszcz  1  2  3:1

2 AZS UWM Olsztyn  1  2  3:1

3 Jastrzębie Borynia  1 1  1:3

4 MKS Kędzierzyn Koźle 1  1  1:3

II dzień

AZS UWM Olsztyn – MKS Kedzierzyn Koźle 3:0 (13,22.16)

Bezproblemowe zwycięstwo akademików, którzy zapewnili sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Wystarczy w niedzielę wygrać seta z Chemikiem Bydgoszcz by zająć pierwsze miejsce, a to daje możliwość organizacji imprezy półfinałowej. Sobotnia potyczka nie przyniosła emocji. Możliwości obu zespołów odsłonił pierwszy set. Gospodarze zdominowali grę i odebrali rywalom ochotę do walki.

AZS UWM Olsztyn – MKS Kędzierzyn Koźle 3:0 (13,22,16)

Jastrzębie Borynia – Chemik Bydgoszcz 3:2

1 AZS UWM Olsztyn  2  4  6:1

2 Chemik Bydgoszcz  2  3  5:4

3 Jastrzębie Borynia  2  3  4:5

4 MKS Kędzierzyn Koźle  2  2  1:6

III dzień

AZS UWM Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 3:0 (20,23,26)

AZS wykonał plan. Wystarczyło wygrac jednego seta, stąd może po pierwszej partii spadła motywacja i kolejne sety były wyrównane. W każdym razie olsztynianie zaprezentowali sie w turnieju bardzo dobrze i potwierdzili wysokie aspiracje.

Bielsko Biała

Chemik Olsztyn: Damian Piórkowski, Piotr Cichocki, Cezary Stanisławajtys, Szymon Witkowski, Grzegorz Szczotko, Damian Sawczuk, Marcin Klauza Piotr Bagan, Arkadiusz Kowalczyk, Arkadiusz Borawski, Mateusz Romankiewicz (l)

I dzień

Włókniarz Bielsko Biała – Chemik Olsztyn 2:3 (23,-12,21,-20,-16)

Znakomity początek olsztyńskiego zespołu. Zwycięstwo nad mistrzem Śląska i to na jego boisku ma swoją wymowę. Wyrównane spotkanie, a najbardziej dramatyczny tie break. Chemik prowadził juz 8:4, ale gospodarze wyrównali na 10:10. Potem walka szła punkt za punkt. Pierwsi pomylili się siatkarze Włokniarza i olsztynianie to wykorzystali. To duży krok w drodze do awansu.

Wyniki:

Włókniarz Bielsko – Chemik Olsztyn 2:3 (23,-12,21,-20,-16_

Metro Warszawa – Salos Kielce 3:0 (18,19,20)

1 Metro Warszawa  1  2  3:0

2 Chemik Olsztyn  1  2  3:2

3 Włókniarz Bielsko 1  1  2:3

4 Salos Kielce  1  1  0:3

II dzień

Chemik Olsztyn – Salos Kielce 3:0 (10,20,14)

To był przysłowiowy spacerek. Kielczanie sa najsłabszym uczestnikiem ćwierćfinału w Bielsku, ale trzeba było ten mecz wygrać wysoko, bo to może liczyć sie w końcowym rozrachunku.

Chemik zadanie wykonał i czeka na rozwój wypadków. Nasi siatkarze kibicują zapewne siatkarzom Metra, bo ich zwycięstwo zapewnia olsztynianom awans do półfinału.

III dzień

Chemik Bydgoszcz – Metro Warszawa 3:1 (-19,21,21,26)

Pewne zwycięstwo Chemika mimo niefortunnego początku. Od drugiego seta olsztynianie dyktowali warunki, wykazując dużą odporność psychiczną w końcówkach setów. W sumie trzy zwycięstwa, w tym dwa nad wymagającymi przeciwnikami. Wszystko wskazuje na to, że Chemik zagra półfinał w Olsztynie pod warunkiem, że AZS UWM zajmie pierwsze miejsce w swoim ćwierćfinale i będzie gospodarzem nastepnego turnieju.

Bydgoszcz

Truso Elbląg: Martyna Gierszewska, Agata Dorociak, Adrianna Sosnowska, Anna Krypska, Joanna Banaszek, Agata Mazur, Anna Zaporowicz, Iza Wąsik, Marta Waszak, Katarzyna Tokarska, Paulina Wielgoszyńska ,

I dzień

Truso Elbląg – Olimpia Jawor 0:3(-19,-23,-23)

Elblłążanki rozegrały niezłe spotkania, zawiodły jednak w końcówkach setów. Widać zdecydowany brak ogrania z wymagającymi przeciwniczkami. Spotkały sie dwa równe zespoły i decydowały pojedyncze piłki. Szkoda, że nie udało sie nawet urwać seta, bo może to mieć kluczowe znaczenie. Pałac Bydgoszcz jest raczej poza zasięgiem

Truso Elbląg – Olimpia Jawor 0:3 (-19,-23,-23)

Pałac Bydgoszcz – MOSM Tychy 3:0 (19,13,14)

1 Pałac Bydgoszcz 1  2  3:0

2 Olimpia Jawor 1  2  3:0

3 Truso Elbląg  1  1  0:3

4 MOSM Tychy  1  1  0:3

II dzień

Truso Elbląg – MOSM Tychy 0:3 (-20,-22,-18)

Drugi mecz przekonał, że elblążanki jesdnak odstaja umiejętnościami od krajowych rywalek. W tym spotkaniu tylko w drugim secie nawiązały walkę, ale źle rozegrały końcówkę. W pozostałych setach przewaga MOSM Tychy była wyraźna. Dużo pewniejsza gra, odskok na kilka punktów i kontrola sytuacji na boisku.

Pałac Bydgoszcz – Olimp Jawor 3:0

1 Pałac Bydgoszcz 2  4  6:0

2 Olimp Jawor  2  3  3:3

3 MOSM Tychy 2  3  3:3

4 Truso Elbląg  2  2  0:6

III dzień

Pałac Bydgoszcz – Truso Elbląg 3:0 (15,13,18)

Nie udało się elblążankom wygrać w tym turnieju seta, jak widać ćwierćfinał był kresem mozliwości mistrza Warmii i Mazur. Mecz z Pałacem potwierdził przepaść w umijętnościach obu zespołów.

Wyniki:

Pałac Bydgoszcz – Truso Elbląg  3:0 (15,13,18)

MOSM Tychy – Olimpia Jawor 3:2

Pałac Bydgoszcz  3  6  9:0

2 MOSM Tychy  3  5  6:5

3 Olimpia Jawor  3  4  5:6

4 Truso Elbląg  3  3  0:9

Bolesławiec

UKS Piątka Olsztyn: Julia Gach, Oriana Miechowicz, Klaudia Jakóbczyk, Monika Dzienisiewicz (l), Monika Rogińska, Katarzyna Kozłowska, Magdalena Parys, Monika Ruta, Aleksandra Skurapowicz

I dzień

UKS Piątka Olsztyn – PTPS Piła 1:3 (-21,19,-20,-22)

Bardzo wyrównany mecz, w którym olsztynianki miały szanse na zwycięstwo. za dużo punktów straciliśmy, psując zagrywki. Pocieszające jest to, że w Golniowie tez rozpoczelismy od porażki, a potem były dwa zwycięstwa i awans.

TOP Bolesławiec – Legionovia 0:3 (-2-,-18,-24)

1 Legionovia  1  2  3:0

2 PTPS Piła  1  2  3:1

3 UKS Piątka Olsztyn 1  1  1:3

4 TOP Bolesławiec 1  1  0:3

II dzień

TOP Bolesławiec – UKS Piątka Olsztyn 3:2 (-13,21,21,-25,13)

Olsztynianki były bardzo bliskie zwycięstwa w tym spotkaniu. Znakomicie rozpoczęły i pierwszą partie wygrały chyba zbyt łatwo. Zespół z Bolesławca otrząsnął się i od drugiego seta grał zupełnie inaczej. Przejmował inicjatywę. Wydawało się nawet, że skończy mecz w czterech partach, ale olsztynianki wygrały dramatyczna końcówkę. Tie break rozpoczął sie od prowadzenia Bolesławca 6:0. Siatkarki Piątki odrabiały straty. Doprowadziły do remisu 12:12 i mając piłke po swojej stronie posłały ją w aut. To sie zemściło i TOP Bolesławiec wygral 3:2.

TOP Bolesławic – Piątka Olsztyn 3:2 (-13,21,21,-25,13)

III dzień

UKS Piątka Olsztyn – Legionovia 0:3 (12:25, 13:25, 12:25)

Olsztynianki mimo szczerych chęci nie miały szans z zespołem, który najprawdopodobniej awansuje finału i ma uzasadnione aspiracje na medal MP. Mecz był jednostronny przy zdecydowanej przewadze Legionovii. To są dwa inne światy. Z jednej strony skromny klubik, gdzie dziewczymy graja tylko dla przyjemności i sekcja z dużymi pieniędzmi i aspiracjami ściagajaca do siebie najzdolniejsze siatkarki nawet ze stolicy.

UKS Piątka Olsztyn – Legionovia 0:3 (-12,-13,-12)

TOP Bolesławiec – PTPS Piła 1:3 (-23,-20,19,-25)

1 Legionovia  3  6  9:1

2 PTPS Piła   3  5  7:5

3 TOP Bolesławiec  3  4  4:8

4 UKS Piątka Olsztyn  3  3  3:9