Ćwierćfinały MP kadetek 2013 – Zryw dołączył do Piątki i Truso, półfinały bez nas

Aż trzy zespoły z Warmii i Mazur przystąpiły do turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski kadetek i żadnemu nie udało sie przejść do nastepnej rundy. Siatkarki Zrywu Volley Iława grając we własnej hali do niedzieli miały jeszcze nadzieję. Pałac Bydgoszcz szybko jednak pozbawił je złudzień. Jedno zwycięstwo w sobotę dało Zrywowi 3 lokatę.  Piątka OlsztynTruso Elbląg zakończyły rywalizacje na ostatnich miejscach, ale trudno miec pretensje, bo rywalki były raczej poza zasięgiem. To dobrze, ze od czasu do czasu nawiązywały walkę,

Grupa II

1. MLKS Sparta Złotów

2. MKS Truso Elbląg

3. KS Impel Gwardia Wrocław

4. UMKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

MKS Truso Elbląg

Alicja Parzych, Dominika Tomaszewska, Julia Pogorzelska, Aleksandra Fota, Aleksandra Szczygłowska, Aleksandra Wójcicka, Natalia Zajączkowska, Karolina Kaczmarczyk, Dominika Dziczek, Agnieszka Kowalczyk Helena Marchewka. Trener Kazimierz Stankiewicz

I dzień

MKS Truso Elbląg – KS Impel Gwardia Wrocław 0:3 (18:25, 24:26, 14:25)

Zespól Truso z trzema młodziczkami w szóstce nia miał szans z dużo silniejsza fizycznie Gwardią. Była szansa na urwanie seta. W drugiej partii elblążanki prowadziły 24:23 i miały piłkę po swoje stronie. Rozgrywajaca zamiast pewnejwystawy zdecydowała się na „kiwkę” i okazja przepadła. Potem juz zawodniczki straciły wiarę w końcowy sukces

MLKS Sparta Zlotów – UMKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:3

II dzień

MLKS Sparta Zlotów – MKS Truso Elbląg 3:1 (25:13, 25:19, 22:25, 25:21)

Elblążanki słabo zagrały w dwóch pierwszych setach, uległy presji widowni, nie potrafiły opanowac nerwów. Dopiero zwycięska trzecia partia dodała pewności i rozgorzała wyrównana walka. W kolejnej odsłonie Truso walczyło dzielnie. Przy stamnie 20:20 kilka prostych błędów zniweczyło wysiek i do tie breaka nie doszło.

KS Impel Gwardia Wrocław – UMKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0

III dzień

MKS Truso Elbląg – UKMS Dargfil Tomaszow Mazowiecki 0:3 (14:25, 19:25, 23:25)

Siatkarki z Tomaszowa grały o awans i podeszły do sprawy bardzo poważnie. Zwłaszcza w pierwszej fazie spotkania wyraźnie przeważały. Elblążanki miały szanse na przedłużenie spotkania, przegrały jednak końcówkę trzeciej partii. Wyjechały ze Złotowa z jednym wygranym setem.

KS Impel Gwardia Wrocław –  MLKS Sparta Zlotów 3:0 (25:18, 25:14, 27:25)

MKS  ZRYW-VOLLEY Iława :

Marta Pietroczuk, kapitan zespołu, Aleksandra Stępień, Joanna Karpińska, Kamila Sitnik , Natalia Mejka, Iwona Kulińska – libero oraz Monika Gorzka , Aleksandra Bludau , Klaudia Strózik , Aleksandra Tomaszewska, Wiktoria Kalbarczyk , Oliwia Wasilewska. Trener Mieczysław Pietroczuk

I dzień

Zryw Volley Iława – CKiS Maraton Krzeszowice 0:3 (16:25, 18:25, 22:25)

Pozbawione kontuzjowanej Laury Nowotnik zawodniczki zagrały słabiej niż zazwyczaj, natomiast Krzeszowice zaimponowały znakomitą obroną. Po takiej porażce o awans nie będzie łatwo, choć oczywiście nadal wierzymy w Zryw. W spotkaniu z Krzeszowicami zabrakło elementu zaskoczenia, rywalki znakomicie się ustawiały, a potem kontrowały.  Nalezy się maksymalnie zmobilizować, bo przeciez faworytem turnieju jest Pałac, a z nim w tej sytuacji trzeba mocno powalczyć.

KS Pałac Bydgoszcz – UKS Osiemnastka Szczecin 3:0 (27:25, 25:11, 28:26)

II dzień

MKS Zryw Volley Iława – UKS Osiemnastka Szczecin 3:0 (26:24, 25:22, 25:11)

Iławianki po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu, w sobotę zmobilizowały się maksymalnie i zagrały w swoim stylu, to znaczy świetnie w obronie i sprytnie w ataku. Ale przeżywały ciężkie chwile, bowiem w pierwszej partii przegrywały 22:24. Ambitnie walczyły do końca i zwycięzyły na przewagi. Potem z każdą minuta bylo łatwiej a w trzecim secie lekko i przeyjemnie. To zwycięstwo zachowuje szanse na awans, trzeba jednak wygrać z Pałacem. Iławianki lubia grać z mocnymi wywalkami i wirzymy, że im się powiedzie.

KS Pałac Bydgoszcz – CKiS Maraton Krzeszowice 3:0 (25:14, 25:15, 25:16)

III dzień

MKS Zryw Volley Iława – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 13:25, 19:25)

Niespodzianki nie bylo, bo różnica w warunkach fizycznych i doświadzceniu była bardzo duża. Iławianki starały się jak mogły, ale Pałac potraktował spotkanie bardzo poważniej i przy pełnej koncentacji panował  nad sytuacją. Kluczowy okazał sie pojedynek z Krzeszowicami. Porażka zadecydowała o 3 miejscu i braku awansu.

CKiS Maraton Krzeszowice – UKS Osiemnastka Szczecin 3:1 (25:18, 21;25, 25:12 25:22)

UKS Piątka Olsztyn

Karolina Naczas, Beata Tymińska, Julita Stanulewicz, Aleksandra Kołodziejczyk, Agata Wilczek, Julita Kucińska, Anna Kłoczko,  Sylwia Gwardiak, Anna Gąsowska, Katarzyna Łazarczyk. Trener Piotr Stasiewicz

I dzień

MKS San Pajda I Jarosław – UKS Piątka Olsztyn 3:0 (25:18, 25:17, 25:18).

Olsztynianki przegrały zasłużenie nie sprawiając drużynie gospodarzy zbyt dużych kłopotów. Zagrały poniżej oczekiwań, tak jakby przestraszyły się mocno atakujących rywalek. Te imponowały warunkami fizycznymi i w pełni to wykorzystały.

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS UMCS TPS Lublin 3:0 (25:13, 25:12, 25:13)

II dzień

UKS Piątka Olsztyn – MKS Dabrowa Górnicza 0:3 (13:25, 21:25, 8:25)

Zespół olsztyński nie podniósł się po piątkowej porażce. Rywal znów był nieosiągalny, a w trzecim secie, kiedy siatkarki Piątki straciły juz wszelką nadzieję niepodzielnie panował na boisku.

MKS San Pajda I Jarosław –  AZS UMCS TPS Lublin 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

III dzień

UKS Piątka Olsztyn – AZS UMCS TPS Lublin 2:3 (21:25, 25:23, 25:16, 21:25, 14:16)

Olsztynianki z honorem pożegnały turniej, a stoczenie pięciosetowej walki z wicemistrzyniami Polski z ubiegłego roku na pewno trzeba zapisać na plus. Był to najlepszy występ zespołu Piątki  w turnieju i niewiele brakowało by doszło do niespodzianki. Receptą na postęp jest z pewnościa gra z najlepszymi i nawet z tego powodu udział w ćwierćfinale trzeba zapisac na plus.

MKS San Pajda I Jarosław – MKS Dabrowa Górnicza 1:3 (25:22, 23:25, 20:25, 23;25)

1 MKS Dabrowa Górnicza  3  6  9:1

2 MKS San Pajda I Jarosław  3  5  7:4

3 AZS UMCS TPS Lublin  3  4  4:8

4 UKS Piątka Olsztyn  3  3  2:9